damianbizon

Claas Dominator 48-Ustawienia do jęczmienia

Polecane posty

damianbizon    37

Witam. Sąsiad ma problem ponieważ nie może dobrze ustawić swojego claasa do omłotu jęczmienia ozimego. Chodzi głównie o ustawienia sit. Klepisko jest skręcone na max. Pomimo to nie może wymłócić ości z jęczmienia. Z góry dziękuje za wskazówki :) Obroty klepiska są ustawione na 1200 obr/min.


Pozdrawiam wszystkich użytkowników af.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
herbpio    7

Nic nie zrobisz z ościami, te dominatory48 tak robią ale tylko wówczas gdy jęczmień jest albo niedojrzały albo przypalony np. na słabej ziemi, dolne sita 4 kreska, górne bardziej otwarte od dolnych, obroty tak jak na zboże, wiatr 8 na skali, klepisko na 5 od dołu liczone, jak ładny jęczmień to i czysty leci do zbiornika bez strat z tyło wiem z doświadczenia kosze już takim kombajnem 3 lata

 

klepisko opuśc bo srutowac będzie

 

jak coś to służę pomocą bo ten kombajn choc nie wielki idzie jak rakieta ja koszę nim co rok po 60 ha, zboża rzepak i mało awari jest 2-3 drobne na rok

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianbizon    37

ukosiliśmy jeden zbiornik i ani jednej połówki nie ma. Co powiesz na zwiekszenie obrotów klepiska?


Pozdrawiam wszystkich użytkowników af.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin454    0

witam. a moze kolega pomoglby mi z ustawieniami ogolnmi do dominatora 66. dopiero kupilem kombajn i jak trzeba po ustawiac na rozne zboza bo nigdzie nic takiego nie moge znalezc. a dopiero zaczynam swoja przygode z kombajnem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
herbpio    7

dominator 48 - kosimy raczej zawswze dwójką, ja jadę jęczmień dwójka i max przyśpieszacz, jak pszenica to też tak samo, a rzepak 2 i regulujemy przyśpieszaczem zależy od bujności łanu, stoły robią w Namysłowie ja mam taki i chodzi.

 

marcin 454 wiatr- pszenica 8,5 żyto 8 jęczmien 8 owies 6 rzepak 7 pszenżyto 8,5

sita pszenica dolne na 3 rowku, rzepak na 1 rowku pozostałe 4 rowek

sito górne zawsze mocniej otwarte od dołu

klepisko na rzepak 2 dziurka od dołu a pozostałe na ok 5-6

obroty bębna na zboże pasek ma iśc na kołach pasowych bliżej ramy kombajna a na rzepak przestawiamy bliżej osłon ( potrójny pas)

 

pamietajcie że to klas i można szarżować, on się szybko nie zapcha można zielonki nim kośic to nie bizon

 

damian bizon macie pewnie pasek na rzepak przełożony ten potrójny z prawej strony, trzeba na zboże dac przestawic na koła pasowe bliżej obydowy kombajna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin454    0

dzieki "herbpio" za podpowiedzi juz zaczolem zniwa i sam troche zalapalem metoda prob i bledow ale dzieki za podpowidz napewno skozystam z tych ustawien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romeooo    2

herbpio  a jakie masz koła pasowe takie jak na instrukcji przyklejonej czy jakieś inne .(chodzi o napęd młocarni)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario35    2

Witam. Kupilem Dominatora 48 i jest od gory urwana miarka oleju silnikowego. Jeżeli ma ktos oryginalny bagnet prosił bym o wymiary od konca do kołnierza. I jeszcze jak wyciagnac górne sito bo chce wymienic tam po bokach sa takie gumy a u mnie sa spekane., Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszczyk02    0

Witam, kupiłem w tym roku dominatora 48 i mam problem z odpowiednim ustawieniem sit, ustawiłem wszystko tak jak powyżej napisano a mimo to na przechyłach bardzo dużo plowy dostaje sie razem z zbożem do zbiornika. Próbowałem regulować wiatr i ustawienie sit a i tak nic to nie daje, wymieniłem pas od wialni na nowy i wiele to nic nie dało. Proszę o pomoc i z góry dziękuje, dodam jeszcze że kombajn pracuje na terenie górzystym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam ! Może ktoś z Was podpowie jak wymienić pas napędu bębna młucącego. Mam dominatora 58, ale jak widziałem to i w 48 jest tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igora    0
Dnia 28.07.2016 o 15:33, leszczyk02 napisał:

Witam, kupiłem w tym roku dominatora 48 i mam problem z odpowiednim ustawieniem sit, ustawiłem wszystko tak jak powyżej napisano a mimo to na przechyłach bardzo dużo plowy dostaje sie razem z zbożem do zbiornika. Próbowałem regulować wiatr i ustawienie sit a i tak nic to nie daje, wymieniłem pas od wialni na nowy i wiele to nic nie dało. Proszę o pomoc i z góry dziękuje, dodam jeszcze że kombajn pracuje na terenie górzystym.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igora    0

Witam mam taki sam problem. Czy wie Pan już  co jest  przyczyną  plew w zbiorniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może trzeba ustawić kierownice wiatru na sita, w 58 mam ustawione gdzieś pośrodku rzędu otworów regulacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj