karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

kopin    3791
1 minutę temu, PRZMAS19821982 napisał:

tez tak mysle bo wkoncu  wzrost byl liczony na dana ilosc sztuk.....

dochód masz liczony wg wirtualnego przelicznika na sztukę a nie z faktur ile dostałeś,nie słuchaj głupot

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962
7 minut temu, kopin napisał:

dochód masz liczony wg wirtualnego przelicznika na sztukę a nie z faktur ile dostałeś,nie słuchaj głupot

masz racje.. mam  sprzedac dana ilosc sztuk. a nie za dana  wartosc

Edytowano przez PRZMAS19821982

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
6 minut temu, ahten napisał:

Ale kto tu panikuje? Ja wiem co musze zrealizowac, ale Ty swoimi wypowiedziami wprowadzasz poploch wsrod tutejszych czytelnikow. Jesli cos ebdziesz wiedzial napewno, bedzie to potwierdzone to dopiero sie wypowiadaj. 

Nie bierz tego do siebie. Nie jestem heyterem - piszę tylko to co usłyszałem na wykładach z rachunkowości o czym uprzedziłem  wcześniej.  Po to tylko i wyłącznie wrzucam temat na forum,  żeby inni internauci  odnieśli się do tego po konsultacji z wykładowcami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
10 minut temu, PRZMAS19821982 napisał:

tez tak mysle bo wkoncu  wzrost byl liczony na dana ilosc sztuk.....

A czy zadałeś sobie pytanie po co robimy wpisy dochodów i wydatków do ewidencji w " Księdze...... Nie zadałeś sobie to zadaj paniusi na wykładach z rachunkowości . Albo może najlepiej dla gryzipiórka w regionie.  Kochanenka  po co wy chcecie nas aż tak ud***ć  i każecie nam robić te śmieszne wpisy do książeczki.......?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    765

Ludzie prosta sprawa. Czy ktoś od Was wymagał udokumentowania sprzedaży tak by nie przekraczało 10tys dochodu? Wyliczeniem było to co mamy (hektary, sztuki zwierząt), a nie mozliwy przychód z tego. W docelowym będzie to samo. 

Ewidencja jest obowiązkowa bo chcą przygotować do rachunkowości rolników, vat'u który ma obowiązywać wszystkich w przyszłości. 

 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
2 minuty temu, ZYLA napisał:

Ludzie prosta sprawa. Czy ktoś od Was wymagał udokumentowania sprzedaży tak by nie przekraczało 10tys dochodu? Wyliczeniem było to co mamy (hektary, sztuki zwierząt), a nie mozliwy przychód z tego. W docelowym będzie to samo. 

Ewidencja jest obowiązkowa bo chcą przygotować do rachunkowości rolników, vat'u który ma obowiązywać wszystkich w przyszłości. 

 

No, panie Żyła czekałem na komentarz z pańskiej strony. Zbyt to piękne i optymistyczne. Na upartego w to wchodzę chociaż nie do koNca. Mam jeszcze szkolenie w Łiosicach  " "Podatek VAT w rolnictwie" to będę drążył temat - chociaż jak dla mnie paniusia posiada nie duże wiadomości ale może będzie inna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962
5 minut temu, many12 napisał:

A czy zadałeś sobie pytanie po co robimy wpisy dochodów i wydatków do ewidencji w " Księdze...... Nie zadałeś sobie to zadaj paniusi na wykładach z rachunkowości . Albo może najlepiej dla gryzipiórka w regionie.  Kochanenka  po co wy chcecie nas aż tak ud***ć  i każecie nam robić te śmieszne wpisy do książeczki.......?

po co robimy.... dla ich potrzeb  tych z agenci. dla wlasnych potrzeb nam nie jest to do niczego potrzebne......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro2    4

Jak czytam te wypowiedzi to myślę, że te osoby które nie wiedzą jak zrealizować wzrost to dzieci które od rodziców coś tam usłyszą i udają mądrych. Przecież już w BP zostało podane jak będzie zrealizowany wzrost. Co do  faktur to trzeba uzbierać taką kwotę i za co zgodnie z tabelą 29 BP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
40 minut temu, krismen napisał:

Many12 co do rasy tego bydła to bym zmienił na limuze albo blonde d'aquitaine i problemów z wycieleniami nie powinno być tylko za te drugie trzeba troche więcej zapłacić

Do  czasu wejścia w projekt RMG zajmowałem się tylko produkcją roślinną. Rodzice kiedyś   -  produkcją zwierzęcą to wiem jakie są problemy z pierwszym wycieleniem. W biznes  planie projektu zadeklarowałem zakup trzech zacielonych jałówek rasy Charlaise. Szlachetna rasa o średnim przyroście nawet do 1200 kg. Nic o nich nie wiem - może ktoś mi rozjaśni?

10 minut temu, petro2 napisał:

Jak czytam te wypowiedzi to myślę, że te osoby które nie wiedzą jak zrealizować wzrost to dzieci które od rodziców coś tam usłyszą i udają mądrych. Przecież już w BP zostało podane jak będzie zrealizowany wzrost. Co do  faktur to trzeba uzbierać taką kwotę i za co zgodnie z tabelą 29 BP.

Nikt tu się nie wymądrza tylko wrzucamy tematy do konsultacji z odpowiednimi osobami, żeby ustrzec  się ewentualnego rozczarowania w przyszłości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9057
22 minuty temu, petro2 napisał:

Jak czytam te wypowiedzi to myślę, że te osoby które nie wiedzą jak zrealizować wzrost to dzieci które od rodziców coś tam usłyszą i udają mądrych. Przecież już w BP zostało podane jak będzie zrealizowany wzrost. Co do  faktur to trzeba uzbierać taką kwotę i za co zgodnie z tabelą 29 BP.

Myślę że właśnie tu jest problem, jak ktoś napisał w BP cuda wianki to ma teraz i problem co dalej co wpisywać, jak wzrost udokumentować itd.

Każdy ma w domu napisane w BP jest wszystko co ma zrobić by osiągnąć założenia i wzrosty.

Edytowano przez GRZES1545
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
2 minuty temu, petro2 napisał:

To trzeba było to robić przed złożeniem BP a nie teraz.

Dobry jesteś -  ale w moim przypadku dopiero w styczniu tego roku odkryłem, ze istnieje takie rolnicze forum volnomularzy. - znaczy się wymiana myśli nie jest zabroniona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

many12-jak będziesz miał byki po 1200 kg to daj znać-chętnie obejrzę:Dbo ja takich nie mogę się dochować.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    765

Jasne forum mamy po to by rozsiewac wątpliwości. Myślę że kolejną rozwialismy?

Oby urzędnicy nie nasieli na nowo zamętu .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
1 minutę temu, benio1967 napisał:

many12-jak będziesz miał byki po 1200 kg to daj znać-chętnie obejrzę:Dbo ja takich nie mogę się dochować.

Są takie,tutaj akurat się nie pomylił;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
2 minuty temu, benio1967 napisał:

many12-jak będziesz miał byki po 1200 kg to daj znać-chętnie obejrzę:Dbo ja takich nie mogę się dochować.

Benio jaką rasę hodujesz bo mi doradzają Limusine - ale wykładowczyni na szkoleniu też sugerowała o przyroście 1200. - przecież na tym etapie mamy możliwość zmiany w bp.

11 minut temu, GRZES1545 napisał:

Myślę że właśnie tu jest problem, jak ktoś napisał w BP cuda wianki to ma teraz i problem co dalej co wpisywać, jak wzrost udokumentować itd.

Pochwal się o swoich  cudownych wiankach - morze nam się rozjaśni?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
2 minuty temu, benio1967 napisał:

Że są to ja wiem,tylko weż takiego ukarmij do tej wagi w naszych warunkach.

Jak jeszcze miałem byki to czasem się taki uchowal bez problemu i to mieszaniec hf-charolaise

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krismen    33

Te rasy o których są bardzo podobne do charolaise jeżeli chodzi o jakość mięsa i zapotrzebowanie na pasze ale w odróżnieniu od charolaise łatwo się wycielają jeżeli chodzi o przyrost to blonde d'aquitaine dorasta do 1200 limuze do 1100 a charolaise do 1300. Przerabialem ten temat bo sam się zastanawiałem czy nie pójść w tym kierunku. Charolaise bym nie wybrał ze względu  na te wycielenia blonde d'aquitaine trochę ciężko w polsce kupić  chociaż pod Warszawą jest obora zarodowa. Optymalny wybór to limuze. 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

Całkowicie sie zgadzam,ja swoje mieszańce mialem  z charolaise ale tylko  2 krowy co sie łatwo cieliły,a tak to  po limousine-ocielenia bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

Ja kupuję cielaki  i opasam-przeważnie mieszańce bo tylko takie idzie kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
9 minut temu, benio1967 napisał:

Ja kupuję cielaki  i opasam-przeważnie mieszańce bo tylko takie idzie kupić.

Remontuję budynek w ramach bp pod hodowlę zwierząt bo mam dużo łonek więcej niż  użytków rolnych  - ale zakup cielaków  nie wchodził w temat możliwości projektu - tylko zakup stada podstawowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro2    4

Many12 patrze, że kręcisz i nabijasz tylko posty a i nie masz zielonego pojęcia co robisz, dodatkowo nakręcasz takich jak ty czyli nieczytających rozporządzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro2    4

Patrzę, że nauka wre bo jutro do szkoły:))))))))))))))))

Jak rodzice pójdą spać to mądrale zaczną pisać na forum:))))))))))))))))0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj