piter161

Zetor 10540 pompa/olej hudrauliczny

Polecane posty

piter161    3

Mam takie pytanie odnośnie zetora 10540 słychać dziwny dźwięk (tylko gdy olej jest zimny) a gdy się na przykład ora to dźwięk ginie po 3 h orania :D( jak się olej rozgrzeje). Gdy wyłączyłem pompę od hydrauliki dźwięk zniknął a gdy włączyłem znów się pojawił. Czy to jest dźwięk od pompy czy od czegoś innego? A jeszcze jedno pytanie wzmacniacz momentu skąd ma zasilanie bo gdy wyłączyłem pompę to działał normalnie wzmacniacz momentu?

Z góry dzięki za pomoc :D

Pozdrawiam piter161

Edytowano przez piter161

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

prawdopodobnie filtr ssący nie nadąża z przepustowością , za wydajnością pompy - typowe objawy w tych modelach . Od wzmacniacza masz dodatkową pomę mocowaną od strony lewej do korpusów filtrów


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

jak zamontujesz ssący od Forterry , ale w Twoim musiałbyś korpus też wymienić !!!


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoLLand    13

U mnie też się to dzieje w tym modelu:/ Powiedzcie mi jaki olej lejecie mu do skrzyni? Ja lałem dotąd Agrol U ale chyba zrezygnuję bo olej robi się jak woda jak się rozgrzeje. Mam jeszcze jedno pytanie: czy komuś kiedyś się działo tak że czasami ciagnik bardzo powoli spuszcza? Dwa razy miałem tez tak że wcale nie chciał opuścić. Dopiero kilka razy jak szrpnałem ciągnikiem do przodu i do tyłu to spuścił. A wszystko zaczęlo się od tego że raz nie chciał dzwignąć pługa. Padło na rozdzielacz, teraz po wymianie na nowy czasami nie chce spuszczać. Może to wina za rzadkiego oleju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Jeżeli chodzi o olej to leje hipol 75w90 bodajże, w każdym razie pół syntetyk. Z tym opuszczaniem miałem taką sytuacje ale tylko wtedy gdy zapiąłem dużo za duży pług obrotowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piter161    3

Ja mam hipol 80W90. Zima to jest katastrofa bo wzmacniacz nie działa dopiero jak się troszke rozgrzeje to działa. Ale latem to nie mam żadnych problemów cały dzień przy turze i nic mu nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoLLand    13

Hmmm ale u mnie ten ciągnik pracuje cały czas z tymi samymi maszynami i dotad nic się nie działo. Patrzyłem wczoraj filtry to są czyste...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

Nie chcę zakładać nowego tematu mam problem z hydrauliką w zetorze 10540 mianowicie na zimnym oleju nie chce podnosić ani podnośnik ani przedni TUZ muszę bardzo gazować to dopiero się ruszy co może być za przyczyna stan oleju jest, filtr wymieniłem, czy to jest przyczyną jak kolega pisze wcześniej że ten filtr ssący nie nadąża czy może pompa siada czy rozdzielacz?

I jak sieje agregatem uprawowo-siewnym 3m to na uwrociach muszę siewnik wciągać hydro pakiem nad agregat i dopiero podnosić agregat bo na rozłożonym agregacie z siewnikiem nie podniesie czy u was też tak jest ?


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

Ja w swoim 9540 miałem podobnie. Wymieniłem oring na zaworze przeciążeniowym koło filtrów hydrauliki i jest OK.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

Oring ma do tego to, że jak go nie było na zaworze to ów właśnie zawór nie siedział szczelnie w obudowie i olej uciekał z boku tak jak by zawór nie trzymał.

  • Like 1

Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez traktorzystaJakub7211
      Witam, wycieka mi gdzieś płyn hamulcowy, cylinderki przejrzane i suche , żadnego wycieku zewnętrznego , przewody suche. Jedyne co mi zostało przejrzeć to ten układ co idzie na przyczepy. Robił to już ktoś ? wie jak to działa i jak się do tego zabrać ? bądź wie gdzie jeszcze ten płyn może uciekać ?
    • Przez Maverick
      Witam. Chciałbym dorobić zaczep rolniczy (dolny) do Zetora 14145 gdyż jest to wersja eksportowa z zaczepem piton fix do której standardowy zaczep z agromy nie pasuje gdyż jest zbyt gruby (30mm). Grubość zaczepu jaki pasowałby w mocowanie piton fix to max 25mm. Zakupiłem odpowiednio gruby płaskownik wycięty palnikiem acytylenowym i teraz stoję przed pytaniem jak bardzo wysunięty był fabryczny zaczep w tym ciągniku. Gdyby był ktoś tak uprzejmy i zmierzył w swoim ciągniku tej serii odległość od końcówki wałka wom do środka oka listwy zaczepu dolnego byłbym niezmiernie wdzięczny. Dodam że ciągnik jest na kołach 20.8 R38 co powoduje że nie mogę umieścić zaczepu zbyt blisko tylnej osi, bo spowoduje to trudności w skręcaniu pod ostrym kątem. Odległość od końcówki wałka wom do środka oka zaczepu (mierzone w idealnym poziomie) uważam za uniwersalny punkt odniesienia w tej serii ciągników. Zdjęcie zamieszczam poniżej. Z góry dziękuję.
      Oto zdjęcie piton fixa. Ta belka pod spodem jest od przedniego tuza która była przykręcona do piton fixa. Interesuje mnie odległość końcówki wałka do środka oka sworznia zaczepu rolniczego (dolnego). Czy ktoś z posiadaczy ciężkiej serii zetora mógłby zmierzyć u siebie i podać odległość?

    • Przez KlimekPL
      Narodził się kolejny problem w Zetorze 5211. Wymienialiśmy pompę wody na nową, daliśmy nową uszczelkę a miejsce mocowania pompy zostało dokładnie oczyszczone i odtłuszczone, śruby dokładnie i równo dociągnięte a podczas zalewania okazało się, że cały płyn zaczął uciekać właśnie w miejscu mocowania pompy. Gdzie należy szukać przyczyny? Czy jedynym sposobem będzie uszczelnienie na silikon? Bo tak właśnie była zamontowana stara pompa a teraz zamiast tego poszła normalna uszczelka, a płyn ucieka pokaźnym strumieniem (nie kropelkami, tylko normalnie wodospad).
    • Przez Azor07
      Jaki wybrać krokodyl do zetora 7245 ? Jakiej firmy i jaka szerokość będzie najlepsza?
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam grono, Chcę podnieść moc w moim Zetor Forterra HSX 110 mr.2013. Obecnie ma 107 km i bardzo dobrze sobie radzi, ale teraz potrzebuje podwyższyć moc do 137 km. Moje pytanie to: Jakie firmy polecacie do tego typu operacji? Ile płaciliście za podwyższanie mocy w Forterce lub Proximie? Jakie są efekty? i czy jesteście zadowoleni? Dodam że mój Zetorek ma mechaniczną pompe paliwa a nie Comon Rail. Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj