Skocz do zawartości
mantas

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

Polecane posty

statek    137

Tylko ktos juz napisal ze masz duze ryzyko ze Ci cielak padnie. A stracic 400zl za hf to nie 1400zl za miesnego. A w końcowym rozrachunku zostanie moze z 400zl wiecej na miesnym.

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

A ktos kase juz dostal z tej firmy?:)

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

U mnie żadna rzeźnia nie do 10zl za dużego, może i tamta ma gdzieś dobry zbyt to płaci ale cena srednia krajowa oscyluje 7 -8 zł po prostu macie szczęście z ta ubojnia

mickas092    325

Sprzedawałem tam nie raz , kasa po 10 dniach zazwyczaj na koncie była przy 14dniowym terminie płatności.

@statek tylko w jakiej dziedzinie nie masz ryzyka ?? Wszędzie jest i tyle w temacie. Gdybym na każdym kroku chodził i się przejmował że mi się nie uda to do niczego bym nie doszedł w życiu. Trzeba ryzykować i tyle.

Wiadomość z agroFakt.pl

mickas092    325

Badaj, ja kitu nie wciskam. Mają stronkę internetową, można się dowiedzieć też w biurze jak masz blisko :)

koma666    162

nie mam blisko bo z 300km ale zbadam, przed nastepnym wstawieniem byków, najpierw zbadam co warto mi wstawic

nikolajjj    54

Z całym szacunkiem mickas ale trudno mi uwierzyć w te 10 zł. Współpracujemy z Agrostarem kilka lat, Starownik był u nas kilka razy a i skup u nas na podwórku mają. A o takiej cenie to nie słyszałam nawet przed zakazem uboju rytualnego. Bierzemy od niego simy i potem sprzedajemy gdzie indziej, bo inni daja więcej. A przeciez zna towar.

Jeśli sprzedajesz ok 300 kg to tyle weźmiesz.

koma666    162

fakt, ale bardziej interesuje mnie czy wogóle beda chcieli rozmawiac o cenie 9 zł plus vat :D

koma666    162

ile wkoncu jest tego vatu ?

7 czy 8 ?

jak sprzedawałem bydło w 2012 roku na fakture to było 7, zmieniło sie cos ?

WISNIAPOL    0

Chwila nieobecności a tu postów w chu..;)

Roland1993: nie chcę Cię w żaden sposób potępiać czy coś, ale jak wyliczyłem z Twoich SM dzienny przyrost to trochę ponad kilo co wcale mocno zadowalające nie jest, ale rozumiem- słabsze sztuki, albo choroby. Dobrze, że wyszło i tak :)

Co do Agrostaru: Od kiedy pamiętam z pieniędzmi było zawsze spoko- albo od razu do ręki, albo za kilka dni na konto. Do nas zawsze przyjeżdżał obejrzeć osobiście właściciel (ale nic dziwnego, bo ma kilka km) jak pewnie ma ktoś sztukę czy dwie, a do tego daleko to wysyła pracownika od razu z ciężarowym. Jeśli ktoś ma dużą partię to pewnie też przyjedzie sam zobaczyć i wtedy z ceną można się dogadać;)

nikolajj- mickas ma rację! mówimy tu o ładnych LM 100% na eksport (i to wcale nie duża partia)! Potwierdzam te 10 zł, ale w tym roku to nie Agrostar ją oferował.

WISNIAPOL    0

koma66- jak Cię czytam to mi się szkoda robi... Słyszałeś o Świderskich z Gródka?

zenek- to była ciężka. Mój pierwszy post na AF był o tym.

nikolajjj    54

Czyli mam rację jak nie wierzyłam, bo mickas pisał o Agrostarze. Zdecydujcie się wreszcie kto płaci te 10 zł, bo macie rozbieżne wersje. Mieliśmy 10 LM i wierz mi Agrostar ich nie dostał.

mickas092    325

@WiSNIAPOL - oni nie nazywają się teraz Animals Trade czy coś w tym stylu ? Jedną Scanie R500 mają tak opisaną, jakaś baza w ostrowie lub też chyba jest :)

koma666    162

dzieki TommyLee

tak własnie myslałem, ze dla ryczłtowców jest inaczej niz vatowców

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pantera umiesz liczyc 850kg w 24 mieaice to przyrosty sa wieksze niz 1000g na dobe nauczysz sie liczyc czy nie ?

koma666    162

Czyli mam rację jak nie wierzyłam, bo mickas pisał o Agrostarze. Zdecydujcie się wreszcie kto płaci te 10 zł, bo macie rozbieżne wersje. Mieliśmy 10 LM i wierz mi Agrostar ich nie dostał.

mogłabys zdradzic z kim handlujesz ?

wisniapol

czego ci sie szkoda robi ?

własnej reputacji jak sie okaze ze bajki opowiadasz ?

Edytowano przez koma666

WISNIAPOL    0

Jak był dobry kupiec to i Agrostar taką oferował. Nasze też nie przeszły przez jego wagę ;)

Mówiąc szczerze mickas to nie mam pojęcia.. Może i zmienili nazwę, ale ja na to nie patrzę- jak mamy towar to dzwonimy choćby nazywali się "Kajko i Kokosz" :D W Ostrowie mają tylko swoje domy, a cała baza w Gródku.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Mariusz_836
      Sprzedam jałówkę rasy mieszana miesna (matka simentaler)wiek 18 miesięcy

• Przez matingus
      Nowy Rok,miejmy nadzieję że nie będzie gorszy od tego co był.
      komentujcie dodawajcie ceny...
      Wszystkiego Najlepszego i aby ceny były lepsze..

kontynuacja wątku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/87893-cena-byd%C5%82a-w-2016/page-154?do=findComment&comment=1998698
    • Przez agrofoto

Choroba guzowatej skóry bydła (guzowata choroba skóry bydła, LSD) jest bardzo mocno zaraźliwą chorobą, która od kilku lat dziesiątkuje stada bydła m.in. w Grecji i Bułgarii. Wirus przenoszony jest pomiędzy zwierzętami głównie przez muchy i komary. Głównym objawem są twarde guzki na skórze zwierząt. 

Najbardziej narażone jest bydło domowe o cienkiej skórze: Jersey, Guernsey i Ayrshire. Wrażliwe są krowy o wysokiej wydajności mlecznej oraz cielęta.   
    • Przez Adrian321321
      Witam jak rozpoznać krzyżówki ras mięsnych ze by były mięsne jako powinno mieć sierść długość kolor proszę o szybko odpowiedź
    • Przez KacperBade
      Witam ja mam pytanie odnośnie kilku kwesti.(pozwolę je sb zawrzeć w podpunktach)
      1.posiadam mf255 i ursus c-360 z turem i się zastanawiam nad wymianą mf 255 na mtz 82 (ogólnie posiadam 10 ha)
      2.Z czego najlepiej jest wykonać koryto dla bydła mięsnego w bramie wjazdowej .
      3.jaki poidło najlepiej zamontować dla bydła opasowego.
      Myślę że to tyle z moich pytań prosił bym o odp w podpunktach.
      Z góry serdecznie dziękuję za odp.