krystiam114

Problem z pochwa i odbytem u krowy

Polecane posty

krystiam114    0

Witam, mam problem z 5 letnia krowa. Po wycieleniach wychodzila jej pilka(macica) o srednicy ok 5 cm teraz po ostatnim wycieleniu zalozylem klamre na 2 tyg i potem byl spokuj teraz gdy jest 5miesiecy cielna wychodzi jej juz sporo(10cm srednica ok) tylko gdy lezy gdy wstanie po paru min to wszystko wejdzie do srodka. Dodam ze jest to M) odmiany niskiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Pomocnym rozwiązaniem może być zbudowanie z tyłu krowy podestu tak że jak się położy to żeby tył był lekko wyżej niż normalnie.

 

A tak nawiasem mówiąc krowa pewnie pójdzie po ocieleniu pod nóż bo musi mieć problem z więzadłem które przytrzymuje macicę we właściwym miejscu

Edytowano przez lemysz1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

albo ją podszyjesz, albo cały czas z klamrą, po pochwa jak jest wysunięta, to wysycha i będą się robiły rany, co może być przyczyna zakażeń i ogólnego osłabienia krowy

@lemysz1 to nie macica wypadfa tylko pochwa się wynicowuje

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mora    15

Trzeba zaszyć i ciąć przy wycieleniu ( później pilnować żeby nie wypadła macica po ocieleniu) Sztuka przeznaczona do selekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Poczytałem fachową literaturę i tam napisane że najlepiej zamknąć dogrzbietową część szpary sromowej i przed porodem to rozciąć

 

Panowie ale to wynika ze zbytniego rozluźnienia więzadła krzyżowego

Edytowano przez lemysz1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystiam114    0

no z ta klamra to lekarz mowil ze nie moze byc zbyt długo bo sie bedzie wrastac, a to wszystko niewypadnie z niej ze potem nie bedzie sie chcialo schowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

miałam przypadek ubiegłego lata że jałówce gdy leżała wystawała kula z widocznymi brodawkami. Oczywiście była to pochwa, z tym że z brodawczycą. Nic nie miała zakładane. Też myślałam w pierwszej chwili że macica, ale macica może wypaść tylko po porodzie bo logicznie mysląc, gdyby wystawała w trakcie ciąży to gdzie byłoby cielę i błony płodowe? Oczywiście jałówka sie wycieliła i zacielona już jest ponownie, ale takie wynicowanie się pochwy napewno zwiększa ryzyko wystąpienia jakichś chorób czy stanów zapalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ja miałem krowę z takim przypadkiem 3 laktacje nie było z nią problemów


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChudyxD    16

Czy jak u krowy po porodzie zostawia się pęknięto pochwę to później nie będzie problemów z zacieleniem? bo podobno brudy się dostają i to przeszkadza w inseminacji :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

nie pochwa jest pęknięta tylko srom, wszystko zależy jak bardzo i w jakim miejscu jest peknięta, generalnie nie ma co ryzykować i zszyć. Czasem nie leci brud a krowa zasysa powietrze a to wysusza śluzówkę i równieź utrudnia zacielnie.


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChudyxD    16

u niej się wcale nie zamyka, u innych krów elegancko się składa a u niej nie i jak na leżąco się załatwia to wszystko się dostaje do środka :( a mam pytanie bo jak pojawia się na drugi dzień krew po inseminacji to jaka jest szansa cielności ? dodam ze minęło już 28 dni i nic nie widać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

przy zamieraniu zarodków we wczesnej fazie do 60 dnia ruja powtórkowa może wystąpić w nieregularnym terminie np po 30-35 dniach.krew 1-3 dnias choć nie mw zasady


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5594

ja też miałem kiedyś problem z wypadaniem pochwy u krowy ale to wychodziło dosyć dużo... po wycieleniu potrzymałem do końca laktacji i sprzedałem.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChudyxD    16

od cholery czasu wycieliła się na 2011 w wrześniu i zacieliłem i miała być cielna. licząc to ok. 10 razy byk poszedł i w tym raz inseminowana. Trudno się mówi, nowe sztuki przyjadą w te miejsce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

rmiecz// czemu tak sie dzieje ze zamieraja zarodki? czego krowie brakuje? mam podobny problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heidi88    48

Czy ktoś może coś więcej napisać o tym zszyciu, czy to wykonuje weterynarz na miejscu? jaki jest koszt zabiegu? jakie mogą być powikłania?

 

Krowa podobna do:

http://bialczynski.files.wordpress.com/2010/05/k-white-cow-at-pasture-424176.jpeg

 

wydaje mi się że na pewno jest to odmiana niskiej krowy, jakiś czas temu ocieliła się i wszystko było ok ładnie jej się zagoiło ale ostatnio to już aż cieżko się na to patrzy, wszystko jej się wylewa jak leży, boimy się że może być później z nią problem jesli chodzi o zacielenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heidi88    48

no cóż szczerze to taki który skutecznie zablokuje to co jej tak nadmiernie wypływa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Zamyka się to szwem Buhnera

 

lub operacyjnie z ingerencją wewnątrz sromu

 

Wszystko zrobi na miejscu dobry wet

Edytowano przez lemysz1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0303    50

skutecznie to tylko zablokuje powieszenie jej na haku w rzezni, bo z taka dolegliwoscia tylko na to sie nadaje. potwierdzam to faktami. mialem taka co nawet jak stala miala wywalony tyl, defekt po ciezkim porodzie. przed sprzedaza trzeba zaszyc bo inaczej jej nie wezna.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj