Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

Tomek90    2263

Jak dobra praca belki i równy teren to przy 21m można bez. Wydatek jest, jak masz skrętny dyszel to raczej mocna hydraulika potrzebna chyba że na dławikach amazone jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1081

A tak w ogóle ile kosztuje taka opcja w zakupie? Tylko raz widziałem używany zestaw we Francji oparty o 2 czujniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
9 minut temu, Tomek90 napisał:

 

A jak to chodzi bez bloku zaworowego i ISO? 

No jak bez? Przecież masz chyba elektrozawór od regulacji wysokości. Też zestaw za te 12 tys to tylko wysokość reguluje. Nie jaskółkę.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Distance Controll

Ja mojego Albatrosa mam na 2 czujnikach ale chyba będę przerabiał na 4. Czekam na wycenę.

Edytowano przez alvaroalvaro78
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1539

w hardim to się nazywa auto height i auto slant. koszt jednego i drugiego jeśli dobrze pamiętam ok 10k euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilio    4

mam do Was pytanie mianowicie jakie macie opinie o goliacie z krukowiaka cena powiedzmy 150 tys zł a kuhnie lexis cena standard 130 tys zł . Co lepsze ? Zbiornik 3 tys litrów 18 belki to tak na wstępie w podstawie. Jakieś propozycje co można by dobrać jeszcze ? Co warto a co sobie odpuścić 

Edytowano przez Emilio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Kuzyn teraz kupił Bertu. Był napalony na Krukowiaka oczywiście ze względu na cenę, aleprzeszło mu od razu jak pojechał do rolnika co miał  Krukowiaka z 4 lata, jak wyjechał od niego to już mu przeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

Witam. Zacznę od wstępu, więc chce kupić opryskiwacz ok 2000 l, 15 m, ciągany z hydraulicznie rozkładanymi lancami, sterowany, na elektrozaworach, komputer nie jest konieczny (tak mi się wydaje) . Na nowy oczywiście mnie nie stać. Jest dużo firm, polskie i zagraniczne. Jaki byście mi doradzili? Drugie pytanie, co sądzicie o firmie Hardi? 

Edytowano przez Siedzacybyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEJWIT    0

Witam mam do wydania na opryskiwacz ok 7tys zl w tej cenie moge miec 4 opcje do wyboru:

zakup nowego tolmetu klara 815

uzywany pilmet 815

uzywany opryskiwacz ciagany

lub cos uzywanego z zachodnich maszyn

Opryskiwacz musi byc z 15m belka. Ktora z opcji jest wg was najlepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81

Na targach oglądaliśmy krakowiaka. Wyglądał co najmniej źle. Jakość wykonania, chybiący się rozwadniacz. No nie było tak perspektyw. Nastawieni byliśmy na iXtracka od Kvernelanda. Sąsiad kupił Krukowiaka w okolicy lipca. Ani razu go w polu jeszcze nie widziałem. My zdecydowaliśmy się na Hardiego którego w sumie nawet nie oglądaliśmy (bo przecież to tyle na jedno kosztuje że nie ma po co) a cenowo wyszedł podobnie jak iXtrack

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208
Siedzacybyk napisał:

Witam. Zacznę od wstępu, więc chce kupić opryskiwacz ok 2000 l, 15 m, ciągany z hydraulicznie rozkładanymi lancami, sterowany, na elektrozaworach, komputer nie jest konieczny (tak mi się wydaje) . Na nowy oczywiście mnie nie stać. Jest dużo firm, polskie i zagraniczne. Jaki byście mi doradzili? Drugie pytanie, co sądzicie o firmie Hardi? 

Sprzedam Ci Biardzkiego 15m 2200 zbiornik. Hydraulicznie rozkładany. 5 sekcji sterowanie z kabiny. U mnie w galerii jest.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1081
Dnia 1.11.2020 o 19:25, Siedzacybyk napisał:

Witam. Zacznę od wstępu, więc chce kupić opryskiwacz ok 2000 l, 15 m, ciągany z hydraulicznie rozkładanymi lancami, sterowany, na elektrozaworach, komputer nie jest konieczny (tak mi się wydaje) . Na nowy oczywiście mnie nie stać. Jest dużo firm, polskie i zagraniczne. Jaki byście mi doradzili? Drugie pytanie, co sądzicie o firmie Hardi? 

Kup czeskiego garanta za około 15tyś zł full wyposażenie

 

3 godziny temu, DEJWIT napisał:

Witam mam do wydania na opryskiwacz ok 7tys zl w tej cenie moge miec 4 opcje do wyboru:

zakup nowego tolmetu klara 815

uzywany pilmet 815

uzywany opryskiwacz ciagany

lub cos uzywanego z zachodnich maszyn

Opryskiwacz musi byc z 15m belka. Ktora z opcji jest wg was najlepsza

Jeśli masz czym to podnosić to używany zawieszany zachodni. Golas od 3/4 tyś do 8tyś z komputerem belka pewnie będzie większa np 18 ale zawsze można obciąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

Tolemta widziałem, mieszkam blisko ich fabryki. Lance robią masywne, na trapezie, ale podnoszenie to max 170 cm, trzeba by przerabiać. Swoje pompy nazywają się tolvet, a za dopłatą dostanie się aragowska. Nie podobają mi się zaczepiane na belkach, szukam na zaczepie centralnym. Obecnie mam pilmet 1200 l z takim zaczepem i nie widzę sensu przechodzić na kopiujący. Ciekawe są również opryskiwacze amazone, ale nie widziałem na żywo. Przede wszystkim denerwuje mnie belka rozkładana ręcznie, może uda się do wiosny coś kupić interesującego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3886

Ze swojego doświadczenia - szukałbym opryskiwacza na amortyzowanej belce. Jednak opryskiwacz ciągany z amortyzacją belki to jest przepaść do zawieszanych.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1081

Wszystko zależy jaki masz budżet dobry stan amazone to ponad 20tys. Co do krajowych wynalazków nie będę się wypowiadał. Ostatnio coś do Mnie przyjechało i na lawecie stał też ciagany dubex za którego ktoś dał niby 2tys euro ale miał tylko wł wył elektryczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

Traktor przeznaczony do opryskiwacza to Zetor 7011, nie jest to kolos, nie chciałbym przesadzić z jego możliwościami. Nie wiem czy dobrze rozumuję, wypowiedzcie się, jaką on wielkość może ciągać po polu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

brat zetorem  7211 na waskim kole ciaga amazonke ug 2200 18m i idzie mu to dosc ladnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj