Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

romanekdeutz    88

Też się rozglądam i w sumie dwie opcje w tych pieniądzach które biorę pod uwagę to amazone ug i berthoud major. Dla mnie bardzo ważnym kryterium jest to żeby opryskiwacz nie był szerszy niż 2,5 po złożeniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2261
3 godziny temu, rudinho11 napisał:

Powoli rozglądam się za opryskiwaczem. Na pewno używka w granicach 30-40 tyś. Chciałbym ok 3000ll, 21m belke, sprawdzony komputer/sterownik do dawki cieczy i rozłączania sekcji. W oko wpadł mi Kuhn TopRider bo pasował by kolorystycznie do Steyra 😂. Słyszałem że to były blanchard. Mam obecnie tfu Biardzkiego 5 letniego z MR i nadszedł czas na coś starszego porządnego.

Blanchard zobacz, to obecnie kuhn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vario1725    1
4 godziny temu, mateuszslomka123 napisał:

Jaki dealer? Ja z tech kom kupiłem i jestem zadowolony :)

Tech-kom to porządny dealer, tam kupiłem talerzówke. Natomiast siewnik zbożowy i rozsiewacz brałem z Amatechu i nie polecam dealera.

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208

O takim myślałem. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-kuhn-toprider-plus-3000l-24m-21m-2003r-stan-bdb-9-sekcji-CID757-IDEDKEj.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Uważaj, kiedyś oglądałem bardzo podobny opryskiwacz w podobnej lokalizacji, gość twierdził ze każdy opryskiwacz ma spód z 2 elementów :P

Dla mnie z daleka to śmierdziało klejeniem beczki, no ale skoro sprzedający tak twierdził to kupiłem gdzie indziej, gdzie jednak beczka składa się z 1 elementu :P


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Popatrz sobie na BBG cenowo są bardzo fajne. A belka jest od Agrifaca zresztą jak cała reszta poza komputerem który dali mullera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Mam Blancharda Grand Large na alu z 2004 r i pompa wirowa.  Teraz  to Kuhn. To co mi sie nie podoba  w  nim to ta pompa wirowa, niby wydajna , ale problem z  ciśnieniem przy 200 wody max 9 km/h i 4 bary. Dla mnie to stanowczo za mało. Pare dni temu  musiałem ją  remontować  to teraz daje te 220 litrów  przy 9 km, ale nie więcej. 

Belka alu   teraz to dla mnie raczej porażka, nawet sama pęka spawanie drogie, już  kupiłem Tiga Jak uderzysz  w słup to nie wygnie tylko pęka od razu.

Zawory sekcyjne, otwierają i zamykają się po 4-5 sekundach. 

 Raczej bym go nie polacał. 

 Miałem starą Tecnomę z 1984 r to tego Blancharda biła na głowę. i miała włąsną hydraulikę.Jak chcialem 8 bar to sekundy starczły. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141
Dnia 20.05.2020 o 14:42, Vario1725 napisał:

Tech-kom to porządny dealer, tam kupiłem talerzówke. Natomiast siewnik zbożowy i rozsiewacz brałem z Amatechu i nie polecam dealera.

Opowiedz coś więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-caruelle-olympia-plus-3200l-21m-18m-2006r-stanbdb-7sekcji-CID757-IDENP1J.html Spotkal sie ktos z taka maszyna.? Jak to pracuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Prośba o radę.

Jakiś czas temu kupiłem hardiego 1000l, zawieszanego, takiego starszego z zaokrąglonym zbiornikiem. Po zakupie było niby wszystko ok, ale po zimie jak porozbieralem zaworki do czyszczenia i wyjąłem pompę do przesmarowania zaczęły się cyrki. Ostatecznie stanęło na tym, że na zaworze poszły uszczelnienia a na pompie zaworki.   Zawór niby uszczelnień, e na samym pokrętle jeszcze cieknie. Zaworki z tego co patrzyłem, to kosztują od uja pieniędzy. No i się zastanawiam, czy za te kasę robic to co mam, czy kupić jakąś nową włoska pompę i nowy rozdzielacz? Pompa taka 

hardi-pompa-membranowa-12bar-821579-rolm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Jeśli chcesz mieć z dobrze a taniej to kup nawet używanego cometa. Kosztują około 1000zl Części do hardi są strasznie drogie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
Dnia 16.08.2020 o 07:07, daron64 napisał:

Prośba o radę.

Jakiś czas temu kupiłem hardiego 1000l, zawieszanego, takiego starszego z zaokrąglonym zbiornikiem. Po zakupie było niby wszystko ok, ale po zimie jak porozbieralem zaworki do czyszczenia i wyjąłem pompę do przesmarowania zaczęły się cyrki. Ostatecznie stanęło na tym, że na zaworze poszły uszczelnienia a na pompie zaworki.   Zawór niby uszczelnień, e na samym pokrętle jeszcze cieknie. Zaworki z tego co patrzyłem, to kosztują od uja pieniędzy. No i się zastanawiam, czy za te kasę robic to co mam, czy kupić jakąś nową włoska pompę i nowy rozdzielacz? Pompa taka 

hardi-pompa-membranowa-12bar-821579-rolm

361 zestaw naprawczy od 1000 do 2500

pompa comet / udor 3000-3200

zalezy co ją boli? bo moze byc tak ze zrobisz remont zestawem naprawczym i bedzie lux, albo nic się nie poprawi


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Właśnie gdzieś widziałem Twój post @yacenty, że dawałeś coś koło 1800zl za zestaw naprawczy, jak dobrze pamiętam. Z moim szczęściem, to pewnie nic by się nie poprawiło. Dlatego myślałem żeby kupić nową, a te sprzedać na części. 

Jeszcze mam druga opcję - znajomy chce mi sprzedać swojego hardiego, młodszego od mojego, że zbiornikiem już bardziej kwadratowym (ale to jeszcze nie master), z hydraulicznymi lancami 15m, też 1000 pojemności, za 4k zł. U niego obrabiał 100 ha. Tylko to znowu niewidomo jak będzie z pompą, czy wytrzyma rok, czy 10lat bez dotykania.

1 godzinę temu, griga napisał:

Jeśli chcesz mieć z dobrze a taniej to kup nawet używanego cometa. Kosztują około 1000zl Części do hardi są strasznie drogie

Nie strasznie, a przeraźliwie. Niby przed kupnem coś tam patrzyłem na ceny, ale i tak dla zwykłego parohektarowca to jakaś abstrakcja. 

 

W ogóle jakiej wielkości pompę wypadałoby brać pod uwagę? Lance 12m, zbiornik 1000L

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rabit500    12

Nie wiem jak u Was ale u mnie w okolicy jak kupuję sie coś od znajomego to pyta się w prost "czy sprzęt może robić u swojego czy raczej na iść w swiat" z zasady pomaga. A z drugiej strony za 4k co nie jest jakas kosmiczna kwota w dzisiejszych czasach masz 2 działający opryskiwacz który zawsze możesz opchnac na części lub zostawić sobie. A ja osobiscie jakbym miał tak jak piszesz ok 100ha to patrząc ze bez opryskiwacza uprawa jest teraz  raczej mocno upierdliwa to bym o niego wmiare dbał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Lance 12m to spokojnie da radę dobra 120l u Mnie 150l chodziła w 21m

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

masz czas? rozbierz pompę zobacz co jest i ewentualnie kup wtedy zestaw naprawczy. może się okaże że tylko 1 membrana siedzi a może tylko zaworek zatkany i wystarczy oringi wymienić? to tylko 24 śruby odkręcić i przykręcić


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
7 godzin temu, rabit500 napisał:

ja osobiscie jakbym miał tak jak piszesz ok 100ha to patrząc ze bez opryskiwacza uprawa jest teraz  raczej mocno upierdliwa to bym o niego wmiare dbał.

Nie wiem ile lat go używali, potem dość szybko dwa inne ciąganej zmienili. Ale co do stanu napewno by nie oszukał.

@yacenty

Tyle czasu to znajdę :) Tylko taka kwestia, czy jak rozbiore, to będę widzial, że coś jest nie tak z daną częścią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Jak membrana będzie pęknięta to zobaczysz, jak zaworek zaklejony to samo. Są fajne filmiki na YouTube z ich opisem co i jak robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
daron64 napisał:

7 godzin temu, rabit500 napisał:

ja osobiscie jakbym miał tak jak piszesz ok 100ha to patrząc ze bez opryskiwacza uprawa jest teraz  raczej mocno upierdliwa to bym o niego wmiare dbał.

Nie wiem ile lat go używali, potem dość szybko dwa inne ciąganej zmienili. Ale co do stanu napewno by nie oszukał.

@yacenty

Tyle czasu to znajdę :) Tylko taka kwestia, czy jak rozbiore, to będę widzial, że coś jest nie tak z daną częścią?

ja jestem mechanicznym antytalentem a dałem radę ;) fakt że dwa razy składałem no ale. ważne jest to że jest 10 zaworków czarnych i 3 białe. te białe muszą być w odpowiednim miejscu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Pytam, bo sąsiad pokazywał mi kiedyś zaworek z pompy od swojego hardiego (ale inna niż moja), to nie wiem co tam było z nim nie tak. Nie było widać uszkodzeń, sprężynka chodziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

poszukam gdzies fotkę pokażę co jest nie tak

  • Thanks 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj