Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

rex15    265

Wpisujesz nick, np sumek, i robisz tak, wpisujesz @sum i wyskakuje Ci taka lista uzytkowników o tym początku nicku i klikasz myszką na tego ktorego chcesz i już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

znaczy ja zmieniłem z 9,5 R32 na 9,5 R36 i twierdzę, że dalej za niskie bo ma to chodzić z dużym ciągnikiem. mam w garażu też 9,5 R44 to jak będzie za niski to zmienię.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Jak szerokie opony wziąć do opryskiwacza 5000l? 460 czy 520 r38 w kontekście oprysku kukurydzy w rozstawie 225. Ciągnik z tyłu ma 460 może 520.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579
Napisano (edytowany)

Ja mam 240 w 5 ty

 

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Szerokość. Mam też na zmianę koła  20,8 R38 ale zakładałem je 3 razy  na wiosnę  przy RSM. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Miałem starą Tecnomę  i zmieniłem na Blancharda. Ale z powrotem z miła chęcia bym do Tecnomy powrócił. Dlatego sprzedałem bo lance zaczeły gnić i pękać. Była z  1981 roku, według handlarza 10 lat młodsza miała być. Ale miała takie rozwiązania  że ten mój Blanchard  z 2005 roku chowa się. 

Własna hyrdaulika, 2 pompy tłokowe napedzane silnikami olejowymi, zawory odcinające od razy, bez awaryjne, jak chciałem 10 bar to zajmowało mi to 5 sekund. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek85    18
michalsoft napisał:

Witam co sądzicie o Tecnomie Galaxy? Można uzywke kupować? 

Polecam ja w tamtym roku kupiłem i są to najlepiej wydane pieniądze :) Musisz się liczyć tylko z ceną oryginalnych części choć dużo pasuje od arag. Ale stabilizacja i wykonanie super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vario1725    1

Witam

Planuję zakup nowego opryskiwacza o pojemności 3000-4000 litrów na modernizację. Belka 27m, min. 9 sekcji. W wyposażeniu m.in. automatyczne poziomowanie belki oraz GPS z kontrolą sekcji oraz niezależne składanie belki. Cena do 260-270 tyś netto. Prosiłbym o poradę jaką markę polecacie, oraz na co szczególnie zwracać uwagę przy zakupie. Rozważałem Agrio, Kverneland, John Deere, Amazone, Lemken i Hardi.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sw_kamil    158

Zwróć uwagę na Horsch. Co go wyróżnia to rewelacyjne prowadzenie belki,  tylko nie wiem czy jest możliwość niezależnego skaładania belki

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Amazone UG 3000 Special i bardzo chwalę, belkę mam 21m, ponieważ posiadam dużo wąskich pól, a największe to 30h w kawałku. Mam to wyposażenie które tu wymieniłeś plus sterowanie kierownicą z asystentem zwracania. Komputer który dostałem to AmaTron 4 mogę go używać do siewnika talerzówki i czego dusza zapragnie. Sterowanie bardzo fajne bo wszystko jest jasne, co do serwisu zależy na kogo trafisz, raz przyjedzie taki co nic nie wie i nic ci nie powie, a raz taki co wie wszystko i fajnie wytłumaczy. Jeżeli chodzi o cenę zmieścisz się w tych granicach. Oczywiście można go dopiescic różnymi bajerami typu skrętny dyszel, szersze koła, osłona aluminiowa na belki itd. Najlepiej to zadzwoń i spytaj o ofertę na pewno będziesz zadowolony.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vario1725    1
6 godzin temu, mateuszslomka123 napisał:

Ja posiadam Amazone UG 3000 Special i bardzo chwalę, belkę mam 21m, ponieważ posiadam dużo wąskich pól, a największe to 30h w kawałku. Mam to wyposażenie które tu wymieniłeś plus sterowanie kierownicą z asystentem zwracania. Komputer który dostałem to AmaTron 4 mogę go używać do siewnika talerzówki i czego dusza zapragnie. Sterowanie bardzo fajne bo wszystko jest jasne, co do serwisu zależy na kogo trafisz, raz przyjedzie taki co nic nie wie i nic ci nie powie, a raz taki co wie wszystko i fajnie wytłumaczy. Jeżeli chodzi o cenę zmieścisz się w tych granicach. Oczywiście można go dopiescic różnymi bajerami typu skrętny dyszel, szersze koła, osłona aluminiowa na belki itd. Najlepiej to zadzwoń i spytaj o ofertę na pewno będziesz zadowolony.

Właśnie mocno zastanawiam sie nad Amazone, posiadam tej marki siewnik, talerzówke oraz rozsiewacz, ale z dealerem nie mam najlepszych wspomnień. Plus jest taki że nowy Amatron zastąpiłby moje aktualne komputery pokładowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2262

Amazone nie warte ceny strasznie podrożało. Za głupie blotniki dopłata.

Lemken albatros od 4000 już masz łamany dyszel. Osobiście mam primusa i wszystko ok, praca belki trochę słaba ale u ciebie na ultra dźwiękach ma być to bez problemu.

Agrio napa bądź mamut wyjdzie cenowo pomiędzy lemkenem a amazone. Przy tej szerokości belki min 4 ultradzwieki przy distance control. Jak nie bierzesz amortyzowanej osi to zaczep kulowy i amortyzowany oraz szerokie kapcie. Jak masz równe pola bez sklonow na uwrociach może warto wziąść skrętna os chodz tania nie jest. Sekcji jak najwięcej.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vario1725 napisał:

Właśnie mocno zastanawiam sie nad Amazone, posiadam tej marki siewnik, talerzówke oraz rozsiewacz, ale z dealerem nie mam najlepszych wspomnień. Plus jest taki że nowy Amatron zastąpiłby moje aktualne komputery pokładowe.

Jaki dealer? Ja z tech kom kupiłem i jestem zadowolony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208

Powoli rozglądam się za opryskiwaczem. Na pewno używka w granicach 30-40 tyś. Chciałbym ok 3000ll, 21m belke, sprawdzony komputer/sterownik do dawki cieczy i rozłączania sekcji. W oko wpadł mi Kuhn TopRider bo pasował by kolorystycznie do Steyra 😂. Słyszałem że to były blanchard. Mam obecnie tfu Biardzkiego 5 letniego z MR i nadszedł czas na coś starszego porządnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj