Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
anto    14

Coś Ci się pomyliło. Napa 3000/21 waży 2500kg.

Puma waży 1860.

 

możesz napisać ile można urwać z ceny wyjściowej na Agrio

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

To nie do mnie pytanie.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Co wybrać?

Cena w której chciałbym się zmieścić to 50tys. netto Wyposażenie:

-Zbiornik 2000L tolerancja +500 -0

-belka 15m

-hydrauliczne podnoszenie i rozkładanie belki, elektryczne sterowanie rozkładaniem belek, siłownik stabilizacji,

-większe koła 

-Oprawy 3-4 pozycyjne 

-Zaczep obrotowo-skrętny

-Rozwadniacz środków chemicznych 

-Komputer BRAVO 180S lub inny z elektrycznym sterowaniem sekcji

Myślałem o promarze ale nie widziałem go na żywo

Co wybrać:

PROMAR, BIARDZKI, WOPROL, STANIMPEX, BURY, AGROMAX LUBLIN?

Może ktoś ma jakieś inne ciekawe propozycje?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOVU    1

masz jeszcze TAD-LEN , SKOTAREK, MOSKIT i pewnie jeszcze cos by sie znalazlo najlepiej zadzwon i popros o oferte cenowa

Edytowano przez KOVU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1cris1    13

Witam
Panowie w związku z modernizacja i z tym ze opryskiwacz ma duzo ptk to zastanawiam sie nad zakupem opryskiwacza marki John Deere serii 9 i pytanie do was czy ktoś moze sie wypowiedzieć na jego temat ?
Obecne mam 3 letniego ikarusa s38 z belka 21 na pełnym GPS jestem z niego bardzo zadowolony ale w związku z powiększeniem gospodarstwa myśle nad zakupem drugiego większego
Tak jak na początku moze ktoś sie o opryskiwaczach jd wypowiedzieć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

masz jeszcze TAD-LEN , SKOTAREK, MOSKIT i pewnie jeszcze cos by sie znalazlo najlepiej zadzwon i popros o oferte cenowa

Z tego co pisałem to tylko biardzki jest najtańszy, a reszta na podobnym poziomie cenowym 45-50 netto. w takim razie którego z tych producentów byscie polecili, jako alternatywa dla pilmet, krukowiak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

polecam TAD-LENA


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOVU    1

sam tez szukam opryskiwacza i mysle nad zawieszanym 1500l albo cos ciaganego jacek472 pisz na priw to pogadamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Witam

Panowie w związku z modernizacja i z tym ze opryskiwacz ma duzo ptk to zastanawiam sie nad zakupem opryskiwacza marki John Deere serii 9 i pytanie do was czy ktoś moze sie wypowiedzieć na jego temat ?

Obecne mam 3 letniego ikarusa s38 z belka 21 na pełnym GPS jestem z niego bardzo zadowolony ale w związku z powiększeniem gospodarstwa myśle nad zakupem drugiego większego

Tak jak na początku moze ktoś sie o opryskiwaczach jd wypowiedzieć ?

Sam się zastanawiałem długo nad JD ale serii 7 no i moim zdaniem cena jest za wysoka w porównaniu do tego co oferują te opryskiwacze. W okolicy pracują dwie 9 na GPS i ze skretnymi kołami i trzeba przyznać ze są to fajne maszyny ale nie za tą kasę. Ja bardziej skłaniam się mu Agrio. Za mniejszą kasę niż JD kupisz maszyna z lepszym wyposażeniem a praca belki w tych maszynach to poezja.

 

Pozdrawiam.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy07    2

Puma od Agrio brzmi ciekawie jeśli faktycznie ful opcja kosztuje 130 tys, tylko jak to jest z serwisem? Bo z tego co widzę diler jest koło warszawy i nigdzie bliżej nie mogę  znaleźć a jestem z opolskiego.

Edytowano przez siwy07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr89    49

Zastanawiam się nad krukowiakiem orion 2521 ale ta pompa pod zaczepem jakoś nisko wisi , lub podobnym pilmetem. Który ma lepszą opinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Puma agrio to jest produkcja polska i składają go w polsce i malują po czym kupują od czechów licencje. odpowiednik pumy to jest czeska Alka i wtedy cena jest znacznie większa.

Piotrze - ja mym spośród nich wybrał Krukowiaka. dzisiaj był przedstawiciel i wycenił mi oriona 3000 l i 15 m belka (na zamówienie) - bo do oriona robią minimum 18m zaczep górny skrętny na siłownik, brawo 300, dysze rsm, iżektorowe 03, i 2 komplety ceramicznych 02 i 03. cena 105 tysi netto. i mimo to sie wacham bo to polskie i jednak wolę dołożyć do zachodniego ale jakiego ? kverneland ? Amazone ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy07    2

Czyli Puma agrio już nie wygląda tak ciekawie. Z tego co patrzyłem alka ma już większą beczkę bo 2500l a mi na 50 ha przysługuje 2000l. Nie wiem co wybrać ciężko coś znaleźć żeby miało ręce i nogi. To jaki opryskiwacz możecie polecić za 100-130 tys? Znajdzie się coś nie polskiego? Czy muszą dołożyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199

Ale w MGR jest przewidziane 20% tolerancji, a to ci daje już 2400 litrów. Więc może te 2500 litrów dobry doradca jakoś Ci uzasadni i przejdzie to w Agencji. Trzeba próbować, a jak się nie uda to  Ci najwyżej zmniejszą litraż i będziesz miał poprawki. Zgodnie z rozporządzeniem z tego powodu Ci na pewno całkowicie wniosku nie odrzucą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

O też myślałem nad Berthoud. Coś mi się wydaje że jedne z najlepszych maszyn. Jakoś mi się nie podobają te wąskie Amazone które też kosmicznie drogie są i nawet belek aluminiowych nie ma, a np w Kuhnie czy Berthoud to standard. Mam Blancharda z 2004 i już na belce aluminiowej i nigdy nie kupię ze stalową....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

petro11 - co komu pasuje... wąskie to czy źle ? koła rozstawisz i też będzie dobrze. po prostu zależy kto ma jaki dojazd do pola i jakie pola. ja innej belki niż 15 metrów nie moge wziąćbo mam wąskie pola a 18 nie chce bo nie będe siać połową siewnika a 21 to stanowczo odpada. także kombinacji może być dużo a i jeszcze zaczep musi być kopiujący żeby się ładnie składać na zakrętach...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

A co powiecie o opryskiwaczu Lemken Primus?

Kilka pytań ogólnych:

W jakim stopniu skrętny dyszel lub koła ograniczają straty na uwrociach? Skłaniam się ku opcji sztywnej i bez amortyzacji beczki. Ewentualnie dyszel. Jakie macie opinie w tej materii?

Czy elektrohydrauliczny distance control w opryskiwaczach działa wystarczająco szybko? Tzn czy jadąc po polu powiedzmy 10km/h wjeżdżam w koleinę i reakcja belki jest natychmiastowa? Bo jeżeli nie to moim zdaniem nie ma to sensu... A chyba nie, bo reakcja układu elektrohydraulicznego plus bezwładność belki na pewno spowoduje opóźnienia. Czyli zanim belka się dostosuje, to już będę na "równym".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldikar09    0

Witam ;) ja występuję z pytaniem jakie polecacie opryskiwacze polskich firm ale z tych niższych troche półek pozdrawiam ;) aa i chodzi to o 600l i 15 m ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj