piotrek2308

C330 czy c360 do SIPMY Z224

Polecane posty

piotrek2308    0

Witam,

Nabyłem prasę Z224 z przeciwwagą i chciałbym jeszcze kupić do niej ciągnik ale nie bardzo wiem jaki.

Budżet ograniczony do 15tys.

C330 mało pali, tańsze części, na remoncie trochę się znam bo mam już jedną c330

C360 droższy w utrzymaniu ale ma zapas mocy

Ceny raczej zbliżone

Robiłaby gdzieś na 7ha

Co polecacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

Jeśli masz równy teren to 330 sobie poradzi , u mnie w okolicy czasem widzę jak pracują 330 na górzystym terenie z sipmą radzić sobie radzą nie najgorzej ale znacznie lepiej sprawują się w prasach na górach 360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Z sipmą najlepiej robi się 3512 ale z powodu ograniczonego budżetu kup c-360 albo 3p. Perkins mniej spali a mniejsza moc nie odczuwalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcine    44

c360, bez dwóch zdań albo 3p. ciapka lepiej sobie odpuść, różnicy w spalaniu wielkiej nie będzie, bo jednak c360 będzie chodził na niższych obrotach, a co za tym idzie, będzie mniej palił i mniej się zużywał.


norweskie-lesne.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek2308    0

Ciągnik miałby za zadanie głównie pracować z prasą. Oraz w normalnych, nie ciężkich pracach polowych. Miałby pomóc i odciążyć 30-stkę, krórą obecnie posiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcine    44

stary, to jak masz już c330 to drugiej nie ma sensu brać, nawet nie masz się co zastanawiać :D


norweskie-lesne.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

to sokoro masz już c-330 to masz prosty wybór dokupić do niej c-360 bo po co ci potrzebne dwie c-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek2308    0

Pomyślałem sobie, że może c 330 będzie tańsza w utrzymaniu a i tak wykona tą samą pracę co 60-tka. Ale z drugiej strony trzeba się rozwijać i kupić coś mocniejszego, ponieważ kto się nie rozwija to się cofa. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Mam T-25, jest podobny mocą do C-330 i wiem, że jako drugi ciągnik u Ciebie będzie najlepiej pasował C-360. Do prasy Z-224 to coś przynajmniej 3-cylindrowego, bo obciążenie tam jest zmienne i zdrowiej dla silnika jest aby z tą prasą pracował C-360 a nie C-330


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez biszu
      Kupię tura do c360 stary typ na sankach. Rejony Podkarpacia, swietokrzyskiego, lubelskiego. 
      Wszelakie informacje proszę na priv.
      Pozdrawiam.
    • Przez mchojecky
      Witam. Składałem wniosek w sprawie dofinansowania małych gospodarstw. Zostało rozpatrzone pozytywnie i teraz szukam sprzętu do mojego Ursusa C-360. Chodzi o belownicę. Budżet wynosi do 60 tysięcy złotych. Jaką belownicę polecacie do tego ciągnika? Proszę o pomoc i określenie cech, które są ważne u belownic. 
      Pozdrawiam 
    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj