Zaloguj się, aby obserwować  
lyzio

John Deere 5300N

Polecane posty

lyzio    0

Witam zakupiłem niedawno John Deere 5300N 1999r 56KM (sadownik) i poszukuje jakiejś instrukcji obsługi lub książki napraw do tego ciągnika ponieważ mam mały problem a mianowicie zblokowało mi przedni napęd i nie wiem co może być tego przyczyną tzn załączany jest przez zawór elektrohydrauliczny i czy jest włączony przycisk czy nie napęd cały czas działa. W internecie niestety nie mogę nic znaleźć na temat tego ciągnika (z wyglądu jest taki sam jak 5400N lub 5500N więc może to to samo a różni się tylko silnikiem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lyzio    0

Przycisk po włączeniu świeci i zaraz za kabiną pod maską znajduje się chyba ten zawór i jak jest włączony przycisk to widać że pompuje olej (rusza się wężyk) jak wyłączę przycisk to nie rusza się wężyk a napęd nadal jest włączony (trochę po chińsku napisałem ale nie wiem jak to dokładniej wytłumaczyć) więc wydaje mi się że przycisk jest ok. Dodam że sprzedający trzymał ten ciągnik w chłodni gdzie temperatura jest dodatnia u mnie stoi w pomieszczeniu gospodarczym gdzie temperatura niewiele różni się od tej na zewnątrz, nie wiem czy to ma jakieś znaczenie. Wyczytałem w internecie że może być bezpiecznik spalony ale u mnie jest 6 sztuk bezpieczników w kabinie (wszystkie dobre) nie wiem natomiast czy są gdzieś jakieś inne bezpieczniki, jak również może być zapowietrzony jakiś siłownik z przodu ciągnika który włącza napęd ale nie mam zielonego pojęcia gdzie znajduje się i czy w ogóle jest taki siłownik, mógłby ktoś przybliżyć mi działanie napędu załączanego w ten sposób?? (do tej pory pracowałem na C 330 gdzie wszystkie usterki robiłem praktycznie sam a tu to czarna magia dla mnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Linka do strony nie posiadam, mógłbym jedynie postarać się o wersję książkową, z tym że do tego potrzebny jest nr. seryjny ciągnika, koszt takiej instrukcji w granicach 30-103 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lyzio    0

sprawdz czy prąd dochodzi i czy niejest przycisk popsuty

 

 

sprawdziłem elektryke jest wszystko ok od czego zacząć ten napęd od elektrozaworu?? i jeszcze mam jedno pytanie jaki olei hydrauliczny wlać do JD ja mam taki jakby zielony a poprzedni właściciel ni dolewał ani nie zmieniał co to może być za olej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Według opisu usterki jaki zamieścił użytkownik „lyzio” dotyczącej ciągnika John Deere 5300N z 1999 roku,sugerujemy sprawdzenie cewki elektromagnetycznej rozłączająca napęd przedniej osi.

 

Na wszelki wypadek warto udać się do najbliższego dealera w celu dokładnego zdiagnozowania usterki. U dealerów można zakupić też potrzebne instrukcje. Dostępna jest instrukcja w języku angielskim dla ciągnika John Deere 5300N lub po polsku dla modelu John Deere 5310N.

 

Jeśli chodzi o wspomniany wyżej olej, to zalecamy stosowanie oleju John Deere Hy-Gard do układów hydraulicznych i przekładni.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

@lyzio, sprawdź sobie bezpieczniki, w szczególności te od hamulców (świateł stopu).


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lyzio    0

Witam,

 

Według opisu usterki jaki zamieścił użytkownik „lyzio” dotyczącej ciągnika John Deere 5300N z 1999 roku,sugerujemy sprawdzenie cewki elektromagnetycznej rozłączająca napęd przedniej osi.

 

Na wszelki wypadek warto udać się do najbliższego dealera w celu dokładnego zdiagnozowania usterki. U dealerów można zakupić też potrzebne instrukcje. Dostępna jest instrukcja w języku angielskim dla ciągnika John Deere 5300N lub po polsku dla modelu John Deere 5310N.

 

Jeśli chodzi o wspomniany wyżej olej, to zalecamy stosowanie oleju John Deere Hy-Gard do układów hydraulicznych i przekładni.

 

 

gdzie znajduje się ta cewka to jest to pod maską po prawej stronie zaraz za kabiną, jeśli tak to sprawdziłem i wszystko jest ok jak równiez z elektryką jest też wszystko ok (bezpieczniki i prąd wszędzie jest)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lyzio    0

Ciągnik zrobiony, napęd chodzi winą były zapieczone łożyska czy coś tam w tym gdzie dochodzi wał obok skrzynie biegów nie potrafię inaczej wytłumaczyć bo nie ja to robiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj