Polecane posty

greg91    59

Umnie miał 60cm i też leży nie wiem co jest z nim że tak się dzieje zero nawozu odmiana niska siew 230kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1302

nie zazdroszcze wam że o tej porze się kładzie, groch powinien kłaść się po dojżeniu , nie w trakcie bo nasiona robią się drobniutkie nie nalewają a czasami nawet zasychają jako zielone

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

To co może być przyczyną tego. kiedy siejesz u siebie bo chyba tu robię jakiś błąd bo nie mogę znaleźć przyczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Być może tak jest . Bo od dłuższego czasu to zjawisko obserwuje i zastanawiam się nad terminem siewu czy to też nie wpływa na to.Bo w tamtym roku późny siew lepiej się sprawdził, niżeli optymalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3552

Wole wysoki jak niski ,jeśli się położy to ten wysoki dużooooooooooooooo łatwiej wykosić, w tym roku u mnie sucho więc będzie kiepsko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1302

wcześniejszy termin zazwyczaj się sprawdza ze względu na wode chyba że z wiosny brakuje już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

O ile będzie co zbierać bo gołębi jest tyle dzikich że może nic zostać z ziarna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3552

Jak bym miał siać i myśleć że wszystko zeźrą to bym nie siał, 40 lat temu wrony były problemem 

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265
17 godzin temu, greg91 napisał:

Umnie miał 60cm i też leży nie wiem co jest z nim że tak się dzieje zero nawozu odmiana niska siew 230kg

Siej gesciej, a przynajmniej zrob dla testu z pół areału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

w zeszłym roku miałem gęściej i nic nie pomogło więc myślałem że rzadziej będzie lepiej a tu dalej lipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kabanos    100

u mnie azotu to poszło 39kg na ha, a położyła go burza ale nie do końca leży jest pochylony ,ale też tak myślę że jak wyższy to pużniej lepiej go będzie wymłucić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9029

Jasne że  wyższy lepiej kosić, jak jest gęsty to tak się nie kładzie na ziemię bo lodyg więcej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sagittario    1

Ja swój siałem pod koniec kwietnia a wyrósł taki wysoki. Ale fakt że wody w dolnośląskiem mu nie brakuje. Azotu nie dostawał nic na wiosnę. Coś tam poszła polifoska na jesień. Pierwszy raz siejemy groch więc co będzie zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1155

u mnie też przez ostatnie dni poszedł w górę, a myślałem że będzie nędza, również siany końcem kwietnia

  • Like 1

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75

groch już w pełni przekwitł i są strąki wjechać jeszcze raz na strakowca czy nie ma sensu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

Też się zastanawiam nad drugim wjazdem pomimo, że w strąkach nie widać szkodnika. Zostało mi trochę Proteusa i nie wiem czy robić poprawkę po Mospilanie, który poszedł na pierwszą dawkę.

Edytowano przez piotrkrk25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie ostatnie kwiaty widać wczoraj pryskalem drugi raz dla pewności 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5085
Dnia 2.07.2021 o 09:24, Sagittario napisał:

u mnie 10-12 strąków więc z tego co tu czytam chyba nie jest źle

1625210340175.jpg

Jaki piękny. 😍

U mnie ma 3-5 strąków. W środku 4-5 ziaren. Generalnie jest już mocno żółty. :/


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj