Polecane posty

yacenty    3887

pięknie, a jak koszenie? koszenie czy golenie?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tomek904 napisał:

astronaute 5.8t z ha petarda

Podaj agrotechnike, normę wysiewu, klasę gleby i datę siewu. Gratuluję mega plonu👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek904    203

położył się po ostatnich deszczach liczę że 5% się wysypało pootwierał się trochę od deszczu i słońca a koszenie grochu to umnie norma że leży ale to żaden kłopot 1.5h i 2hektary skoszone


350kg poli 6 pod korzeń siew 12kwietnia 260kg 100szt na m2 chwasty przedwschodowo 0.12 chlomazon 1.7l pendimetalina 0.3kg metrybuzyna powschodowo 1.2lbutoxone 1.2lbasagran 1l selekt na jednoliścienne 2 zabiegi na robale 2x0.6 proteus 0.8l azoksykstrobina na choroby zbiór 12.08.21 gleba 3a żuławy


plon dokładnie po zważeniu wyszedł 5.95t z ha

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

U mnie groch czesciiwo zworkowany i szacuje ze dal ok 3.3 do 3.5 tony z 1ha wiec uwazam za bardzo dobry wynik przy minimalnym nakladzie. Mimo, iz zasiany duzo ponizej normy (wg wyliczen mialo byc ok 310 kg)  to zaryzykowalem i zasialem 250 kg na 1 ha i nigdzie nie lezal, dostal 200 kg polifoski 6, odchwaszczanie Wing (nie polecam, mialo byc super a wyszlo strasznie miejscami), 2x na robala z odzywką i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532
4 minuty temu, tomek904 napisał:

1raz na polu 2ha

Czyli nie leżał wbity w ziemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532

Wbity w ziemie ,kombajn z czujnikami wysokości i nabiera ,bo zrobisz 3 cm wyżej i niedokasza, 2 ha to można się bawić ni kilkanaście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek904    203

jaki kombajn?


W claasie opuszczam heder na ziemię i pcham groch idzie po podbierakach lekko pomagam nagarniaczem ziemię nabierze tylko jak jest pole nierówne a pod groch uprawiam jak na stole kombajn tucano 320 na kołach 800 kosa 4.9


ogólnie wolę groch kosić niż poległą pszenicę bo idzie dużo mniej paliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1290
Dnia 2.08.2021 o 21:16, PRZMAS19821982 napisał:

Dziś skoszony  batuta plon 4 t z ha

 

Dnia 2.08.2021 o 21:19, GRZES1545 napisał:

No  to ładnie chłopaki wam sypie👍

Myślę zasiać Batutę 1 raz ale mam taki problem ; po ile są nasiona ? zasiew tylko do 300 kg na ha bez  NPK no i mam dzierżawy bez dopłat jak myślicie oddadzą chociaż 80% dopłat do ST , kolejna sprawa chcę sprzedać na skup w całości ale nie wiem gdzie biorą w lubelskim i po ile bywał groch cenowo w ostatnich latach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Zależy czy od rolnika czy kwalifikat ale od 80 do nawet 320 jak z centrali .Jeśli nie twoje pole to nawozy bym odpuścił a czy ci ktoś coś odda z dopłat to musisz się dogadać z właścicielem czy ci coś odda Odnośnie skupu to musisz sam obadac skupy w swoim regionie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1290
7 minut temu, greg91 napisał:

Zależy czy od rolnika czy kwalifikat ale od 80 do nawet 320 jak z centrali .Jeśli nie twoje pole to nawozy bym odpuścił a czy ci ktoś coś odda z dopłat to musisz się dogadać z właścicielem czy ci coś odda Odnośnie skupu to musisz sam obadac skupy w swoim regionie.

Nasiona tylko od rolnika na tą chwilę cenią 1, 20 zł - 1, 50 zł za kg . Przy tych cenach nawozu szukam alternatywy zamiast zbóż ,do dyspozycji mam 7,5 ha , klasa 4 b i 5 czyli same nasiona 2,5 tony x 1,20 zł to 3000 zł , ochrona chwasty +grzyb +oprysk na dojrzewanie ,bez nawozu spodziewam się 2 tony z ha 

warto czy lepiej jęczmień jary ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8989
1 godzinę temu, Mariusz2903 napisał:

Nasiona tylko od rolnika na tą chwilę cenią 1, 20 zł - 1, 50 zł za kg . Przy tych cenach nawozu szukam alternatywy zamiast zbóż ,do dyspozycji mam 7,5 ha , klasa 4 b i 5 czyli same nasiona 2,5 tony x 1,20 zł to 3000 zł , ochrona chwasty +grzyb +oprysk na dojrzewanie ,bez nawozu spodziewam się 2 tony z ha 

warto czy lepiej jęczmień jary ?

Panie ja sprzedałem ziarno ładne prawie bez połówek po 1.5zł sobie też  na siew zostawiłem, oprysk robię tylko na chwasty i 2x na robaka nic nie dosuszałem odmiana Batuta 150kg npk i tyle z nawozów, u mnie pogoda dosuszyła że  pierwsze co kosiłem to groch. Pamietaj że  po grochu masz super stanowisko pod rzepak czy inne zboża 👍

2 godziny temu, Mariusz2903 napisał:

 

Myślę zasiać Batutę 1 raz ale mam taki problem ; po ile są nasiona ? zasiew tylko do 300 kg na ha bez  NPK no i mam dzierżawy bez dopłat jak myślicie oddadzą chociaż 80% dopłat do ST , kolejna sprawa chcę sprzedać na skup w całości ale nie wiem gdzie biorą w lubelskim i po ile bywał groch cenowo w ostatnich latach ?

Rok temu Wipasz Międzyrzec placił 900netto  w tym roku 1000zl.netto za tonę

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59
Mariusz2903 napisał:

7 minut temu, greg91 napisał: Nasiona tylko od rolnika na tą chwilę cenią 1, 20 zł - 1, 50 zł za kg . Przy tych cenach nawozu szukam alternatywy zamiast zbóż ,do dyspozycji mam 7,5 ha , klasa 4 b i 5 czyli same nasiona 2,5 tony x 1,20 zł to 3000 zł , ochrona chwasty +grzyb +oprysk na dojrzewanie ,bez nawozu spodziewam się 2 tony z ha  warto czy lepiej jęczmień jary ?

Powiem ci tak warto ale na swoim polu bo tak dostaniesz większa dopłatę stanowisko po tym jest super pod pszenicę.Ale jeśli jeśli u kogoś to bym się nie pchał w to Albo wytrzymaj i w siej na początek na ziarno dla siebie,bo sianie u kogoś i komuś uprawiać i nie mieć umowy to nie inwestycja bo za rok może dwa może to kto inny uprawiać.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82
4 godziny temu, GRZES1545 napisał:

Panie ja sprzedałem ziarno ładne prawie bez połówek po 1.5zł sobie też  na siew zostawiłem, oprysk robię tylko na chwasty i 2x na robaka nic nie dosuszałem odmiana Batuta 150kg npk i tyle z nawozów, u mnie pogoda dosuszyła że  pierwsze co kosiłem to groch. Pamietaj że  po grochu masz super stanowisko pod rzepak czy inne zboża 👍

Rok temu Wipasz Międzyrzec placił 900netto  w tym roku 1000zl.netto za tonę

Gdzie sprzedałeś po 1.5 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1290
17 godzin temu, GRZES1545 napisał:

Panie ja sprzedałem ziarno ładne prawie bez połówek po 1.5zł sobie też  na siew zostawiłem, oprysk robię tylko na chwasty i 2x na robaka nic nie dosuszałem odmiana Batuta 150kg npk i tyle z nawozów, u mnie pogoda dosuszyła że  pierwsze co kosiłem to groch. Pamietaj że  po grochu masz super stanowisko pod rzepak czy inne zboża 👍

Rok temu Wipasz Międzyrzec placił 900netto  w tym roku 1000zl.netto za tonę

Cena dobra , lepiej bym wyszedł jak na zbożu gdzie nakład z koszeniem 2400 zł na ha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532

Chyba że macie kiepskie plony pszenicy ,bo do 3 ton grochu to ja kalkulacji nie widzę ,wole rzepak ,pszenice ,kuku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59
tomek904 napisał:

położył się po ostatnich deszczach liczę że 5% się wysypało pootwierał się trochę od deszczu i słońca a koszenie grochu to umnie norma że leży ale to żaden kłopot 1.5h i 2hektary skoszone


350kg poli 6 pod korzeń siew 12kwietnia 260kg 100szt na m2 chwasty przedwschodowo 0.12 chlomazon 1.7l pendimetalina 0.3kg metrybuzyna powschodowo 1.2lbutoxone 1.2lbasagran 1l selekt na jednoliścienne 2 zabiegi na robale 2x0.6 proteus 0.8l azoksykstrobina na choroby zbiór 12.08.21 gleba 3a żuławy


plon dokładnie po zważeniu wyszedł 5.95t z ha

A czy jakoś sztywno trzymasz się terminu siewu czy raczej jak pogoda ci pozwoli bo ja obserwuje przez ostatnie lata że termin siewu ma duży wpływ a niby zalecają wczesny termin siewu bo wilgoć a tu co innego wychodzi w praktyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek904    203

czekam aż się ziemia ogrzeje tak żeby groch w 7 do 10 dni był na wierzchu i rósł a nie stał i się męczył a o wilgoć się nie martwię żuławy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mc3    6

Witam, mam pytanie odnośnie strąkowca w ziarnkach grochu. 

Jak jest z Tym robactwem jak siedzi w niektórych ziarnkach przez okres zimowy? Wiem że jak wystawimy groch na słońce to bardzo szybko wychodza na zewnątrz. 

Czy robak przechodzi z ziarnka do Ziarnka i zjada po kolei? Czy złożył w nich jaja i młode zjadają groch? 

Napewno spotkaliście się z takim zjawiskiem po wykoszeniu i składowaniu grochu,prosze o opinię. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj