Polecane posty

WOJTUNIO    73
3 minuty temu, Adam86 napisał:

U mnie groch od końca kwitnienia siadł ok. 0,5m a są krzaki nawet po 12 strąków. W tym tygodniu desykacja.

12 straków to 6 pieterek to ładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53

za***iście pogoda podpasowała, oby gradu już nie było bo i tak szkód narobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwdx1906    28

Też miałem po 4-6 pięterek strąków, tylko grad trochę narozrabiał i co najmniej 1/3 plonu poszła. Póki co jest jeszcze zielono, pomorskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73

Polnoc lubelskiego. 2 pieterka miejscami 3 bez randapu sie obejdzie. Straki suche ziarko drobne tez  ze mocniejszy deszcz moze zrobic robotę do soboty pewnie bedzie leżał w stodole. Trzeba w łubin uciekac u nas wszędzie zielone jeszcze wydajnosc mniejsza ale nie trzeba pilnowac robaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

To dla mnie wlasnie groch jest atrakcyjniejszy, pewniej plonuje i łatwiej upilnować chwastów niż w łubinie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
7 godzin temu, KlimekPL napisał:

To dla mnie wlasnie groch jest atrakcyjniejszy, pewniej plonuje i łatwiej upilnować chwastów niż w łubinie. 

Tylko potrzebuje duzo więcej wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

To niestety prawda ale jak nie ma wody to i łubin sobie nie radzi w ogole. Przynajmniej niebieski, zauważyłem u siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
23 minuty temu, KlimekPL napisał:

To niestety prawda ale jak nie ma wody to i łubin sobie nie radzi w ogole. Przynajmniej niebieski, zauważyłem u siebie

Żółty u kolegi na słabej ziemi se fajnie radzi zielony cały. Trzeba isc w zimowy groch.

po grochu posiac jeczmien ozimy czy po pszenicy gdzie dla pszenicy przedplonem byl groch. Ph dalem próbki ale powinno byc kolo 5.8-6. Przez 5 lat byl na 14 ha sklad weglanu potem sklad magnezowego a w zeszlym roku 24 tony kredy z kornicy luzem.

Edytowano przez WOJTUNIO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73

Mtz bedzie słabiutkie. 4 straki mało gdzie 6. Czekam aby jeszcze troche przysechł i pod kosę jak przyjdzie mocny deszcz to podbija . Juz dzis kolega kombajn zaczął szykować.

20190701_205750_Film1.jpg

20190701_205137_Film1.jpg

20190701_205113_Film1.jpg Edytowano przez WOJTUNIO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

U mnie wygląda tak, zastanawiam sie czy dosuszac i zabrać zanim grad wymłóci czy czekać cierpliwie aż samo dojdzie.

 

IMG_20190630_194559.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
3 minuty temu, LUKASZ82mtz napisał:

Kiedy kosicie grochy? 

Jak pogoda do to do soboty chce skosic. 

5 minut temu, KlimekPL napisał:

U mnie wygląda tak, zastanawiam sie czy dosuszac i zabrać zanim grad wymłóci czy czekać cierpliwie aż samo dojdzie.

 

IMG_20190630_194559.jpg

Pare dni upału i sam dojdzie. Ale od jutra nadaja ochlodzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59
KlimekPL napisał:

U mnie wygląda tak, zastanawiam sie czy dosuszac i zabrać zanim grad wymłóci czy czekać cierpliwie aż samo dojdzie.

 

IMG_20190630_194559.jpg

Wsumie lepiej opryskac i wtedy jest wszystko równo wyschniete ja tak zrobiłem bo jest dużo gołębi i tak już dużo zjadły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12
39 minut temu, WOJTUNIO napisał:

Mtz bedzie słabiutkie. 4 straki mało gdzie 6. Czekam aby jeszcze troche przysechł i pod kosę jak przyjdzie mocny deszcz to podbija . Juz dzis kolega kombajn zaczął szykować.

20190701_205750_Film1.jpg

20190701_205137_Film1.jpg

20190701_205113_Film1.jpg

U nas to samo 7 l opadu w czerwcu i te upały zrobiły swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiko    110

U mnie tez mizernie. Ziarno drobne,zszedlem z obrotow na 500,szczelina duza na klepisku a strasznie sie kruszy,mysle ze 15%mam polowek.

Plon wyjdzie okolo 1.8- 2t z ha.

Jutro zwaze i napisze dokladnie ale bez szalu to chyba za malo powiedziane🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73

A moze ktos zmienia kolo zebate cos w ksiazce serwisowej jest o tym ale brakuje pare stron w clasie dominatorze 78 dla zmiejszenia obrotow młocarni

 

Edytowano przez WOJTUNIO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam94    5

Witam. Czym i z ile dni go zdesekować, groch miejscami ma jeszcze całe zielone strąki, a tam gdzie uschnięte to już groszek robi się twardy. Pryskane było corum i przepusciło łobodę.

IMG_20190702_095325.jpg Edytowano przez Adam94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
2 godziny temu, Adam94 napisał:

Witam. Czym i z ile dni go zdesekować, groch miejscami ma jeszcze całe zielone strąki, a tam gdzie uschnięte to już groszek robi się twardy. Pryskane było corum i przepusciło łobodę.

2 MB · 0 pobrań

 

 

 

2 MB · 0 pobrań

 

 

 

 

 

 

2 MB · 0 pobrań

 

 

 

 

 

 

Kombajn wymłóci zielona łobode i pojdzie do zbiornika bo wiatr mokrego moze nie wywiac. Jak prysniesz to loboda wyschnie i wiatr powinien to wygonic. Czym wiadomo ze glifosat.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiko    110

Juz go desykuj.

U mnie plon z ha wyszedl 1700kg. Dobrze,ze mialem tylko jeden maly kawalek. Ziarno bardzo drobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765
17 godzin temu, WOJTUNIO napisał:

A moze ktos zmienia kolo zebate cos w ksiazce serwisowej jest o tym ale brakuje pare stron w clasie dominatorze 78 dla zmiejszenia obrotow młocarni

 

Ja zmieniam koła pasowe w dominatorze 48 . Ja desykowałem w sobotę najsłabszy będzie jaki do tej pory miałem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

U mnie jakaś mieszanka jeden można prawie kosić inny zielony. Czym to opryskać reglone glifosat? Ma być na poplony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Jaką dawkę glifosatu dajecie na hektar i na ile przed planowanym zbiorem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

nie ma plonów niestety z grochu którys rok z kolei, gdyby nie efa to przestałbym już go siać chyba że raz za kiedy na 1kl ziemi zezmianować i tyle a na 4kl besensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj