Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość M   
Gość M

To co z tymi ursusami?Może żeczywiście lepiej 1204?Bo teraz już sam niewiem ???W tej cenie napewno by się znalazł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Hmmm..., 1204 to o ile dobrze wiem ma 6cyl (nie znam sie za bardzo na starszych modelach). Czy opłaca się brać taki ciągnik na 30ha- myślę, że nie. Fakt, silnik 6cyl. dłużej pochodzi, ale za to ile spali (na 30ha to nieekonomiczne). Ja osobiście polowałbym na jakiś 4cyl., np. Ursus 904, 914 lub 1014.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

lub zetorek 10145, lub 10245:) to już inna bajka :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Ale za to zetory są trochę mniej oszczędne jeśli chodzi o paliwo.

 

@silver95

Powiedz czy widziałeś jakiś 20 letni ciągnik który by nawet dymku nie puścił? Bo ja nie. Jedynie moga kopcić za mocno to wtedy pompa do regeneracji i nowe wtryski  ;D. No chyba że kopci bo z silnika ciągnie olej :-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M   
Gość M

Ja osobiście się zgadzam z coolmanem 111 1204 ma 112 koni a 1224 117 mi wysarczy max 90 koni dlatego najbardziej mnie interesuje U c-385A i 914 ewentualnie 904 choć rzadko go widze w internecie gazetach itp.Interesuje mnie to czy 1014 mniej pali niż 914 czy więcej bo mi sie wydaje że troszke więcej ale ma 15 koni więcej ale mi wysarczy te 70-80 ziemie u mnie są dość ciężkie ale z 4skiby se poradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U1224    3

Na te 30 ha to 6 raczej racja ze nie warto... jezeli masz na zestaw up-siewny czy jakis ciezki plug to owszem ake jezeli ma tylko z agregatem latac i z zagonowka to 4 w zupelnosci wystarczy... a i zwrotniejsza jest.


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M   
Gość M

Na 30 ha to się nie opyla kupować ciągnika 6 garów :- i do niego specjalnie większy pług.Jak narazie to c-360 ciąga 3 skiby i jak kupie jakiś tam ciągnik to moge doczepić czwartą skibę z tak zrobił mój sąsiad ;Dw ciągniku który kupie chce przerobić skrzynię na szybką 8) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U1224    3

to moze po prostu poszukaj juz ze szybka skrzynia... bo jak zaczniesz grzebac to nie wiadomo co moze wyjsc...


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M   
Gość M

ciężko kupić ciągnik z szybką skrzynią  :'(ale są różne sposoby na to aby sprzedający ją przerobił na rządanie klienta 8)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U1224    3

Wlasnie ja tak zrobilem. KApitalka skrzyni i od razu kazalem mu szybka zrobic :D


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tores    1

20-26ha to kiedyś ludzie  c-330 lub 360 obrabiali ,to tylko dzięki temu że mamy SPO tak walą sie wszyscy na wielki maszyny .Maszyna może byc dobra ale 80km to już przesada najlepiej to coś ok. 60km  no może jeżeli palanuje się powiększenie gospodarstwa ale taki ciągniczek to spokojnie przyda się i w większym gospodarstwie - jeżeli masz kase to zastanów się nad same a następnie dopiero nad zetorem czy ursusem ale z nim to dopiero po nowym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M   
Gość M

A co sądzicie o Zetorze 8145 ma podobną moc do U-914 a słyszałem że mniej pali i mniej się psuje posiadacze tego ciągnika chwalą go.Ktoś z was go ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

jak kupisz 80KM to krocej bedziesz siedzial w polu, a dluzej w domu (np z zoneczka ;) )

Bo te 26 ha, na upartego i c-330 obrobisz tylko ile to czasu zajmie to lepiej nie mowic  ::)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kposy    1

Ja bym wziął albo u914 albo mf 3088.Co do tego zetora to nic nie mówie bo nie znam tych ciągników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laraks    26

zetory mniej pala od ursusow i maja bardziej komfortowa kabine ale sa i drozsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M   
Gość M

Tesz prawda ale czasem warto w coś zainwestować ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

A ja co do zużycia paliwa powiem tak: Coś co ciągnie i to dobrze ciągnie musi swoje spalić niestety takie sa realia :D


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Młody2    0

Co sondzicie o Zetoże7211 ile on ma koni czy dużo pali i jak sobiue radzi w pracach na polu?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M   
Gość M

Zetor 7211 ma 64 konie wielu posiadaczy twierdzi że 4 skiby uciągnie.Moim zdaniem żeczywiście może uciągnąc tylko zależy na jakiej ziemi.7211 też uciągnie beczkowóz 10000 litrów.A w polu to wiadomo lepszy 7245 bo ma 4x4 ale zależy lie masz hektarów jeśli do 20-22 to jeszcze może być jeśli więcej to raczej bardziej by sie nadawał 4x4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez KlimekPL
      Narodził się kolejny problem w Zetorze 5211. Wymienialiśmy pompę wody na nową, daliśmy nową uszczelkę a miejsce mocowania pompy zostało dokładnie oczyszczone i odtłuszczone, śruby dokładnie i równo dociągnięte a podczas zalewania okazało się, że cały płyn zaczął uciekać właśnie w miejscu mocowania pompy. Gdzie należy szukać przyczyny? Czy jedynym sposobem będzie uszczelnienie na silikon? Bo tak właśnie była zamontowana stara pompa a teraz zamiast tego poszła normalna uszczelka, a płyn ucieka pokaźnym strumieniem (nie kropelkami, tylko normalnie wodospad).
    • Przez MfKrystian
      Witam mam maly problem z Prasą New Holland 548 mianowicie bele po sprasowaniu są miekkie w środku ręka bez problemu wejdzie  i chciałbym zwiekszyć ścisłość beli poprostu żeby były lepiej zbite wiecie może gdzie to wyregulować prasę mam od niedawna 
    • Przez Azor07
      Jaki wybrać krokodyl do zetora 7245 ? Jakiej firmy i jaka szerokość będzie najlepsza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj