master20002

Nacjonalizm

Polecane posty

binek    374

Kończ waść wstydu (sobie) oszczędź

 

EDYTKA

widzę że rola parobka przypadła ci do gustu, bez tego palcem do d*py byś nie dosięgnął

Edytowano przez binek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Ty kończ i oszczędz swojego populizmu i propagandy sukcesu 4 pokoleń bo dla mnie to co wymieniles to śmiech na prace tylu ludzi. Tobie za to świetnie wychodzi rola sieroty komunizmu, bez PRL-u Ty byś nigdzie palcem nie sięgnął, o doopie nie wspominając,  wszystko co najlepsze już za Toba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Jak dojdziesz do tego co ja to pogadamy bo póki co to ten eternit wrażenia na mnie nie robi raczej uśmiech

Kończę te jałową dyskusje w myśl cytatu ; ''Mądry ustępuje głupiemu. Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Nie trafiles, eternit jest u moich teściów, Ja mam niemiecka nowa dachówkę. Ale jak byś czytał uważnie... Wiem ze dojde szybko, i to za jednego pokolenia. Ja wyznaje inna zasadę, "nie dyskutuj z idiota, bo najpierw Cię sprowadzi do swojego poziomu a potem pokona doswiadczeniem ", a Ty miales czas go nabrac . Miłego wspominania starych czasów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

W kraju praworządnym i mającym się za zieloną wyspę czy inny twór, powinno być stać każdego pracującego obywatela na utrzymanie siebie, rodziny, domu i jeszcze odłożeniu na inwestycje czy przyjemności. Myślisz, że skoro jesteśmy w złodziejskiej unii i możesz wyjechać to jest to Twoja kożyść? Mylisz się, wypracowujesz PKB zachodowi, który cieszy się że ma tanich roboli. Unia to wyzysk środkowoeuropejskich społeczeństw, odarcie z niepodległości i tradycji, rozbijanie rodzin. Unia to czwarta rzesza, bo najbardziej służy jednemu państwu które trzęsie Europą bez wystrzelenia ani jednej kuli. Raczej wystrzeliwuje je rękami innych (patrz ukraina). I nie mów mi, że teraz jest tak cudownie bo możesz kupić maszynę 200% drożej i do tego na kredyt...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

master2002 i po co mu to tłumaczysz jak i tak tego nie zrozumie, bo jest zbyt ograniczony. Szczytem jego marzeń i możliwości jest bycie niewolnikiem. Jedynie co mnie dziwi to to że każdy niewolnik chce być wolny, chce być niezależny i na swoim. Tymczasem on nie, ba nawet wpada w samozachwyt z bycia najtańszym wyrobnikiem w innym kraju, no ale cóż oficjalna propaganda powiedziała mu że teraz już jest prawdziwym Europejczykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

Czy dla was każdy uczciwie pracujący za granicą człowiek jest niewolnikiem? jeśli tak to czym się taki ktoś różni od osoby pracującej w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Nie, nie każdy. Ale większość wyjeżdżających pracuje w warunkach które zakrawają o niewolnictwo. I jeszcze stoi nad Tobą volksdojcz... Jak nazwiesz takie coś?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

To to jest niewolnictwo czy dla ciebie zakrawa na niewolnictwo? Bo zaczynasz zmieniać wersje...

narodowość zwierzchnika nie ma dla mnie żadnego znaczenia i ja to nazywam po prostu normalnymi stosunkami służbowymi. Sam pracuje w zagranicznej firmie i moim zwierzchnikiem jest obcokrajowiec i wiesz co...nie zamienił bym go na żadnego polaka. Powiem więcej...nie wyobrażam sobie pracy w firmie w której jest polski zarząd. Takie mam doświadczenia.

Być może twoja opinia wynika z jakichś twoich doświadczeń ale to nie znaczy ze jest to reguła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Rozumiem o co Ci chodzi. Jest niewolnictwem jak np tzw obozy we Włoszech, lub zakrawa o nie np truskawki w Niemczech. Więc nie widzę Zeby coś się wykluczało. Tymi volskdojczami są najczęściej polacy (celowo z małej litery), tak jak w obozach najlepszymi straznikami byli żydzi i ukraińcy. Obcokrajowiec częściej potrafi docenić pracę dobrze i solidnie wykonaną niż gość co został oderwany od pługa i nagle poczuł nad kimś władzę. Sam napisałeś, zawsze są wyjątki od reguły.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

Tylko w takich warunkach jak opisałeś pracuje promil emigrantów. Reszta woli "zmywak w UK" niż prace w zawodzie w PL bo tam pieniądz lepszy (albo ktoś taki nie ma żadnego zawodu) i życie spokojniejsze.

A wiesz co mnie bawi najbardziej? Przy okazji wyborów na Facebook'u bardzo wyraźnie widać ludzkie preferencje. Ze swoimi znajomymi o polityce nigdy nie rozmawiam (bo prywatnie uważam ze polityka to największe gówno a politycy to gnidy bez kręgosłupa moralnego) ale okazało się ze większość z nich ma preferencje narodowościowe. A najzabawniejsze jest to ze 80% z nich siedzi za granicą - tacy qrde patrioci.

Edytowano przez ziomster

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 . Wole sie dorobić gdziekolwiek czegoś sensownego za mojego życia niż twoich 17ha i paru budynków przez parę pokoleń w PRL-u.  

To ile lat jeszcze musisz  robić za parobka u HOLENDRA żeby dorobić się tych 17 ha ?

To nie ty marzysz o 15 ha dobrej ziemi w innym temacie ? 

Dobrze wiemy dlaczego tak plujesz na poprzednią epokę , bo twoi przodkowie szykowali się już do PGR- u i zostawili ci ochłap w postaci 3,5 ha  :D  :D  :D

Ale to żaden wyznacznik , to tylko i wyłącznie świadczy o przodkach a nie o systemie jako takim .

Dlaczego inni radzili dość dobrze i mimo tych nędznych czasów pobudowali nowe budynki i maszyny z tych 15  czy 17 ha ? 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

A nie pomyślałeś o tym, że ci ludzie chcieliby wrócić do ojczyzny i wkońcu tu móc normalnie pracować i funkcjonować godnie? Może przez to popierają coś nowego, lepszego. Gorzej chyba już być nie może. Obym nie powiedział tego w złym momencie...

 

Kilka mądrych zdań:

 

http://www.mysl-polska.pl/node/316

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Wierz mi wszyscy którzy chcą i mają możliwości  to potrafią to zrobić i to się dzieje.

Najgorsi są ci co plują do własnego gniazda i są ''dziećmi globalizacji'' bez żadnych skrupułów bo tak teraz modnie .

A czy UE nie obdziera nas z godności ? 

 

   


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

A nie pomyślałeś o tym, że ci ludzie chcieliby wrócić do ojczyzny i wkońcu tu móc normalnie pracować i funkcjonować godnie? Może przez to popierają coś nowego, lepszego. Gorzej chyba już być nie może. Obym nie powiedział tego w złym momencie...

 

Kilka mądrych zdań:

 

http://www.mysl-polska.pl/node/316

Ale przecież mogą to zrobić. Mogą tu żyć na niższym poziomie ale godnie. Tylko po co skoro tam ze zmywaka żyją trochę lepiej? Potem przyjeżdżają do polski z funtami w kieszeni i nagle wielcy państwo we wiosce. Ale przy stole wstyd się przyznać czym się człowiek na codzień zajmuje...

 

marko-koło

to chyba od ciebie zależy czy ktoś cię pozbawi godności czy nie. pieniądze z UE można brać jak jałmużnę i ja przejdac albo mądrze inwestować i się bogacic...its up to you.

Edytowano przez ziomster

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Nie o pieniądzach tu mowa , nie zrozumiesz tego boś sługus u obcokrajowca pozbawiony duszy . Godność to wolność a to co wprowadza nam eurokołchoz to komuna do potęgi entej . :(  

Bogaciłem się całe życie i nie unia jest dla mnie wyznacznikiem bogactwa , niestety Twoja teoria że UE nam daje pieniądze jest naiwna .

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

czyli każdy kto pracuje u kogoś jest odarty z godności? pozbawiony duszy? czy tylko ci którzy pracują o obcokrajowaca?

zanim pojawiła się UE pracujący na etatach (u polaka lub u obcokrajowca) też byli odarci z godności czy nie?

 

a może chodzi tobie o to że trzeba wykonywać czyjeś polecenia? 

 

rozwiń czym dla Ciebie jest ta wolność, której Cie ktoś zaczął pozbawiać od 2004 roku? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

piszę o tych pozbawionych duszy ( tu nawet nie chce mi się rozwijać , sam się domyśl )

znamy się kolego z innych tematów i wierz dobrze o co mi chodzi ''dzieciaku globalizacji ''

właź głębiej  swemu mocodawcy bo jak cię kopnie w tyłek to  dopiero zrozumiesz co to godność 

jak zaczniesz żyć i pracować na swoim to możemy rozmawiać a nawet konkurować między sobą 

dziś jak wiesz nie masz żadnych szans na to bo twoje gospodarstwo jak i wiedza na temat rolnictwa jest na europejskim dnie 

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie pomyślałeś o tym, że ci ludzie chcieliby wrócić do ojczyzny i wkońcu tu móc normalnie pracować i funkcjonować godnie? Może przez to popierają coś nowego, lepszego. Gorzej chyba już być nie może. Obym nie powiedział tego w złym momencie...

 

Kilka mądrych zdań:

 

http://www.mysl-polska.pl/node/316

Kilka mądrych zdań :

http://telewizjarepublika.pl/jozef-pilsudski-nie-trzeba-sie-ludzic-jezeli-nawet-zawrzemy-pokoj-zawsze-bedziemy-celem-napasci-ze-strony-rosji,10461.html

 

Edytowano przez dddddddddddddddddd

 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

piszę o tych pozbawionych duszy ( tu nawet nie chce mi się rozwijać , sam się domyśl )

znamy się kolego z innych tematów i wierz dobrze o co mi chodzi ''dzieciaku globalizacji ''

właź głębiej  swemu mocodawcy bo jak cię kopnie w tyłek to  dopiero zrozumiesz co to godność 

jak zaczniesz żyć i pracować na swoim to możemy rozmawiać a nawet konkurować między sobą 

dziś jak wiesz nie masz żadnych szans na to bo twoje gospodarstwo jak i wiedza na temat rolnictwa jest na europejskim dnie 

 

wychodzisz błędnego założenia że ja chce z tobą konkurować - niestety gónwo mnie obchodzi kim jesteś, czym się zajmujesz i co o mnie myślisz. Tobie też polecam takie podejście.

mam swój sposób na życie i póki co nie mogę na nie narzekać...chociaż...chciałbym mieć trochę więcej czasu na żeglarstwo bo się patent marnuje.

 

wszystkiego dobrego @marko-kolo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

nawet gdybyś chciał to  niby w czym miałbyś konkurować jeśli chodzi o rolnictwo  jak  trzymasz  odłogiem pole?

nie jestem przebieraczem dopłat  ani parobkiem u obcokrajowca więc fakt  tu też nie będziemy konkurować 

każdy ma swój sposób na życie, tylko nie każdy się wymądrza i poucza innych jak gospodarzyć i walczyć o swoje interesy  będąc  ignorantem w temacie rolnictwa 

tak więc wszystko jest git dopóki nie żniemy filozofa i nie narzucamy swego stylu ''europejskiego rolnictwa ''które to  sprowadza się do  pobierania dopłat i zgrywania biznesmena ;)  


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

 Lepszy jest polski model protestującego męczennika?? Nie sądzę, bo wśród polskich rolników jesteście jednak w mniejszości.

 

master2002 i po co mu to tłumaczysz jak i tak tego nie zrozumie, bo jest zbyt ograniczony. Szczytem jego marzeń i możliwości jest bycie niewolnikiem. Jedynie co mnie dziwi to to że każdy niewolnik chce być wolny, chce być niezależny i na swoim. Tymczasem on nie, ba nawet wpada w samozachwyt z bycia najtańszym wyrobnikiem w innym kraju, no ale cóż oficjalna propaganda powiedziała mu że teraz już jest prawdziwym Europejczykiem.

Za to Ty byłeś bardzo wolny za swojego PRL-u. Poza tym, miałeś już ze mną nie dyskutować jako mędrzeć made by PZPR ??

 

To ile lat jeszcze musisz  robić za parobka u HOLENDRA żeby dorobić się tych 17 ha ?

To nie ty marzysz o 15 ha dobrej ziemi w innym temacie ? 

Dobrze wiemy dlaczego tak plujesz na poprzednią epokę , bo twoi przodkowie szykowali się już do PGR- u i zostawili ci ochłap w postaci 3,5 ha  :D  :D  :D

Ale to żaden wyznacznik , to tylko i wyłącznie świadczy o przodkach a nie o systemie jako takim .

Dlaczego inni radzili dość dobrze i mimo tych nędznych czasów pobudowali nowe budynki i maszyny z tych 15  czy 17 ha ? 

Już mam 12ha II i III klasy, jest na sprzedaż 14ha w jednym kawałku, powoli już urabiam właściela. Ale fakt, na to będę już musiał kredyt brać. U Holendra mam zamiar robić jakieś 2-3 lata. A Ty jak długo jeszcze będziesz mordę drzeć że Ci ciężko i trzeba protestować ?? Bo puki co nic innego nie wnosisz na forum, a skuteczność tego marna.

 

Wierz mi wszyscy którzy chcą i mają możliwości  to potrafią to zrobić i to się dzieje.

Najgorsi są ci co plują do własnego gniazda i są ''dziećmi globalizacji'' bez żadnych skrupułów bo tak teraz modnie .

A czy UE nie obdziera nas z godności ? 

W razie czego jak się nie uda, to można "dżondyrem" na Warszawę jechać z handlarzem ruskim węglem na czele. Dla Was najgorsi są tacy, co myślą lub żyją inaczej i to jest Wasz problem. PS, ciekawe czy ta UE też obdzierała z godności jak żeś stał po nowy ciągnik na PROW.

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

a te puki to w ścianę ?  póki co to nigdzie nic nie pisałem że mi ciężko , tylko że należy walczyć o swoje tak jak to się robi  w UE ..tu przykład idzie właśnie od europejczyków  :D


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

No to wytłumacz co to jest konkretnie to swoje ?? Tak bez emocji. Tylko nie pisz mi naiwnie że każdy Polak powinien godnie żyć w swoim kraju, albo że trzeba rozwiązań systemowych, bo to nic nie wnosi do dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

 

 

Za to Ty byłeś bardzo wolny za swojego PRL-u. Poza tym, miałeś już ze mną nie dyskutować jako mędrzeć made by PZPR ??

 

 

 

dziecko kochane nie pochlebiaj sobie tym że z tobą dyskutuje, bo nie dyskutuje - nie ten poziom moja wypowiedz skierowana była do master20002.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj