Zaloguj się, aby obserwować  
Bartek96

siedzenie zetor

Polecane posty

Bartek96    1

mam pytanie czy jak mam standardowe siedzenie w proxie to mogę założyć grammera bo czuć brak komfortu a i jeszcze jedno co polecacie do proximy 65 talerzówka czy agregat mam mały areał potrzebuje do ścierniska ale i do usuwania poplonu i co 3 lata do kasacji truskawek

 

Pozdrawiam bartek96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

Możesz założyć Gramera ale potrzebna jest przejściówka,taka blacha którą przykręca się do podłogi a dopiero do niej siedzenie.Powinna być w komplecie z siedzeniem,jak zmieniają siedzenie u dilera przed zakupem to tak właśnie robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek96    1

dzięki za odp a wiecie ile takie siedzenia kosztują i jakie modele są i które polecacie a agregat to nie mam upatrzonego talerzówka to najlepiej podnoszona hydrałlicznie żeby zetor się nie zmęczył na podnośniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6901

U nas Forterra przyszła z Grammerem a zamówione było zwykłe siedzenie i właśnie diler mówił że w podłodze inne są dziury i coś wspominał o tej blasze ale teraz cieszę się że nie mam Marsa.

Ceny są różne w zależności od modelu. http://allegro.pl/gr...2446260356.html Tutaj jest grammer mechaniczny bardzo podobny do tych montowanych w Zetorach.

http://www.unitruck.pl/mmax2/index.php?option=com_content&task=view&id=263&Itemid=60 I jeszcze na stronie Grammera

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek96    1

a jak ja chciałem to mi powiedział że dopłata wynosi ponad 2000 a ciekawe ile wynosi taka przeóbka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
surowa1994    2

to mogłeś od razu dopłacić teraz dużo drożej ci wyjdzie pewnie raczej na pewno same siedzenie grammera jest drogie :) a jaką masz proxime??


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Ja za Pneumatyka dopłacałem 2,6 tys ale warto. Nie chce innego siedzenia niż Grammuś na Pneumatyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek96    1

Ale patrzcie jakie takie drobiazgi drogie nawet do takiego zetora ale i tak kupię tylko muszę się zastanowić nad modelem a może ktoś poradzi na moje drugie pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

Jeśli masz mały areał to po co opowiadasz o sprzęcie podnoszonym hydrałlicznie ,przecież to szerokie sprzęty na 50- 80 hektarów.Tobie wystarczy coś w granicach 2,5 metra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

Ja mam proxe 65, i mam do niej talerzówkę zawieszaną 2x10 talerzy (2,10 m) z Bometu. Zetor jej nie czuje, Na twoim miejscu wziął bym troche szerszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek96    1

ale ja miałem na myśli taką http://otomoto.pl/brona-talerzowa-famarol-slupsk-3m-A194618.html od sąsiada taką samą porzyczałem do gorczycy na 4 drogowej nawet dość szedł a spalanie średnie a jak porzyczałem zawieszaną to była tak ciężka że po 15 min jazdy na asfalcie to opony były takie ciepłe a opony to myślałem że wystrzelą a nie chce katować zetorka a jej wymiary były takie same

Edytowano przez Bartek96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

Spójrz na sprzęt na ogłoszeniu Joony 120-130 KM ,a ty chcesz do 60 km.Dobierając sprzęt do ciągnika należy myśleć o dobrym wykorzystaniu mocy ,ale zapasu troszkę musi być. Przeciążony ciągnik spali więcej na jeden hektar, niż jeżdżący szybciej ale mający lżej w mniejszej maszynie.Przeciążanie nie wpływa pozytywnie na trwałość i niezawodność ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek96    1

w 100% masz rację ale tak jak pisałem porzyczałem taką samą talerzówkę od sąsiada te same wymiary i ogulnie ta sama marka i model to zetor dawał radę a u nigo chodzi z john deerem 5080R i talerzówka z nim latała ja też nie lubie przeciążać maszyny a wycisk to ona miał jak ciągła głębosz na na głębokości jakieś 50 cm ale zastanowie się może nad zawieszaną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
clas3    0

Proponuje ci zawieszaną 3,15 w układzie X newke i vat ci sie zwróci, najlepiej ci wyjdzie.

Edytowano przez clas3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez jeziosky
      Witam! Mam taki temat do dyskusji;  Oringi na tulejach w Zetorach. Wiadomo że dość często padają w Zetorach uszczelnienia tulei silnikowych.  Jak myślicie dlaczego tak jest? Z mojego doświadczenia, dość skromnego bo dotyczącego tylko dwóch Zetorów wydaję mi się  że oringi są dość luźno pasowane. Tuleje z nowymi uszczelniaczami wpadają w blok właściwie pod swoim ciężarem. Co ciekawe nowe oringi powinny mieć wymiar katalogowy 104x4,2  a mierząc je  mają max 4,0 mm.  Czy ma ktoś doświadczenie z zastosowaniem  innych  uszczelniaczy silikonowych ale grubszych np. 4,4?
    • Przez SPECO
      WITAM !
       
      Mozna powiedzieć że jesli chodzi o ciagniki to jestem "zielony" zakupiłem w ostatnich 5latach 2szt. pierwszy to zetor 5320 2002rok w tym roku zakupiłem model POKAZOWY od zetora z KALISZ-a jest to 2006 z przebigiem 5 Mth - a jeśli chodzi o jego obsługę to jestem ciemny ! Ale powoli sie uczę ! Będą mi słuzyć do odśnieżania zimą no i jakiś lekkich prac leśnych w innych porach - zwożenie dębiny itd. . .
       
       
      Zwracam się z prośbą o jakąś podpowiedz jakich oleji i płynów uzuwacie ?! Czy tylko te podane w książce serwisowej czy może jakiś inne ?? ?? ??
       
       
      Pozdrawiam Radek
    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj