Polecane posty

KoNiU4718    10

każdy mówi inaczej, w agrobiznesie mówią tak, u mnie w mleczarni mówia że bedą, za to przedstawiciel PFHBiPM jak był u nas jakis czas temu to że nie będzie bo federacja zanotowała duzy spadek produkcji w okresie zimowym.

kwoty poleciały w górę, w grudniu kupiłam 40tys. kg po 10gr, chyba wyczucie chwili, dodatkowo złozyłam wniosek na kwote z rezerwy i przyznali. W chwili obecnej u mnie w lubelskim to jest jakieś 45-50 gr, choć jest taki jeden co po 80gr chce...

 

 

Też ostatnio słyszałem, że po 50 gr chodzą... Czyli dla małych gospodarstw dokupowywanie kwoty jest nie opłacalne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KoNiU4718    10

Czyli pozostaje przeczekać ten okres, albo poczekać aż ceny kwoty będą tak jak kiedyś po 5gr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Ja mogę swoją kwotę sprzedać po 0,25gr wprawdzie jest tego niewiele bo tylko ok 2400kg ale jak ktoś potrzebuje to proszę bardzo mleczarnia Krasnystaw woj. lubelskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

u nas dzierzawa 10gr a zakup 30-40 gr


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokokoko    6

ministerek cos sie słabo stara miał cos zdziałać z besposrednimi na hurtowe i cisza tak samo jak z dopłatami mu nie idzie nie dosc ze kryzys i bezrobocie to jeszcze ze wsząd kary mandaty grzywny tylko władza ma sie dobrze i na urlopy w góry jeździ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

Tym bardziej że w przyszłości są plany zniesienia kwotowania

 

 

Myślę że kwot nie zlikwidują tak prędko, gdyby UE to zrobiła straciłaby przecież tak ważną dla nich kontrolę nad rynkiem mleka w Europie. Mleko krajów rozwijających się czyli nasze polskie też, zalałoby częściowo rynek krajów zachodnich, a popyt na naszą polską żywność jest duży. UE nie zrezygnuje z kwot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6901
Mleko krajów rozwijających się czyli nasze polskie też, zalałoby częściowo rynek krajów zachodnich

Albo odwrotnie.

Nie chce mi się jeszcze raz oglądać programu który wrzuciłem 3 posty wyżej bo w tej chwili piszę z telefonu, ale była tam jednak mowa o zniesieniu kwot w 2015r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

"

ministerek cos sie słabo stara miał cos zdziałać z besposrednimi na hurtowe i cisza tak samo jak z dopłatami mu nie idzie nie dosc ze kryzys i bezrobocie to jeszcze ze wsząd kary mandaty grzywny tylko władza ma sie dobrze i na urlopy w góry jeździ

 

 

odnosnie konwersacji kwoty bezpośrediej na hurtową: " naszej sytuacji obniżenie współczynnika tłuszczowego – a takie działanie Komisja już raz zastosowała – poprawiłoby nam zbilansowanie sytuacji na rynku mleka w ramach kwot w tym roku – stwierdziła Krzyżanowska i dodała, że konwersja kwot bezpośrednich na kwotę hurtową wymagałaby zmiany rozporządzenia Rady (nr 1234 – dop. red.), co trwałoby 1,5 do dwóch lat. - I dlatego chcielibyśmy skorzystać z krótszej ścieżki, z rozporządzenia KE – na zasadzie obniżenia współczynnika tłuszczowego, tak żebyśmy mogli lepiej zbilansować w naszym zakresie kwoty mleczne."

poniżej link do całego artykułu

 

http://www.agrofoto.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/aktualnosci/obnizenie-tluszczu-pozwoli-zbilansowac-kwoty,41371.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

Albo odwrotnie.

Nie chce mi się jeszcze raz oglądać programu który wrzuciłem 3 posty wyżej bo w tej chwili piszę z telefonu, ale była tam jednak mowa o zniesieniu kwot w 2015r.

 

 

tak, ja też słyszałam o tym terminie 2015, był też artykuł pamiętam w Poradniku Rolniczym z tamtego roku, gdzie Izba Rolnicza poruszała ten temat. Dla nas dobrze byłoby znieść kwoty bo bardzo ograniczją produkcję rolnikom którzy chcą się rozwijać,ltp zobaczymy co te urzędasy wymyślą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

tak ograniczaja ze jesli ktos tylko chce to moze sie rozwijac takze nie jest zle ale mogliby zamienic kwoty na kontraktacje i byloby dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Kwoty trzymają cenę mleka na przyzwoitym poziomie, zniosą kwoty to będzie to samo co z wieprzowiną- wszyscy kasują hodowlę zamiast rozwijać. Kwotę dziś może kupić i produkować mleko właściciel 5, 50 i 500 krów a przy kontraktacji myślisz że mleczarnie będą chciały rozmawiać z małymi gospodarstwami? Zniesienie kwot nic dobrego nie przyniesie, będzie nadprodukcja i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sacrable    42

Kolejna kwestia, która mnie nurtuje to czy w przypadku likwidacji kwot nie należały by się rekompensaty. Przecież jest to wartość niematerialna, za którą trzeba zapłacić, albo można sprzedać. UE tak po prostu zabierze nam je z portfela (ilość kg x cena kwoty)? Ciekawe co na to prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sacrable    42

Nie jest to dla mnie takie oczywiste. Załóżmy, że otrzymujesz na własność od Państwa lub EU dobro materialne np. w postaci nieruchomości. Po pewnym czasie dekretem ci je mogą odebrać? Nie mówię, że to niemożliwe, ale czy to zgodne z obecnie obowiązującym prawem. Pewnie tego tu nie rozstrzygniemy, ale zastanowić się można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qurek    6

U mnie w okolicy są różne ceny od 0,30 do 0,80 zł/l. Trzeba dobrze poszukać, a znajdzie się atrakcyjną cene ^^ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Handel kwotami mlecznymi w całym kraju jest możliwy już jakiś czas, nie pamiętam dokładnie, ale około 4 lata . Jak znajdę dokładnie od kiedy ,to napisze w temacie .

Znalazłam i dokładnie od kwietnia 2009 r można handlować kwotami w całym kraju ,czyli została zniesiona regionalizacja .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

chyba od kilku miesięcy znów jest handel kwotą na terenie oddziału ARiMR

We wrześniu kupowałam kwotę mleczną z woj. mazowieckiego ,ja natomiast jestem z kuj-pom. wiec chyba nie do końca jest z tym tak , jak piszesz Kolego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Starzyno    1

Jeśli ktoś byłby zainteresowany kupnem kwoty mlecznej która wynosi około 31 tys. kg. To proszę o wiadomość na pw.

PS. Jestem z województwa pomorskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj