Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Pielęgnacja skóry bydła

Gorbaczow    0

Mam pytanko co robicie z mlekiem które przekroczy wielkość kwoty mlecznej - w zeszłym roku przypasowało nam na styk ale w tym roku napewno przekroczymy - czy jest jakiś sposób aby uniknąć kary za przekroczenie limitu ??

Balzak    2

Możesz na sąsiada lub znajomego oddawać co maja zapas kwoty. ja tak robiłem ze szło na sąsiada tylko tyle ze nas odbierała ta sama mleczarnia i ten samochód przyjeżdżał po mleko więc było wszystko prosto i łatwo. Życze miłej kombinacji i owocnych pomysłów. Ile masz kwoty ze już wiesz ze ci zabraknie

Pozdrawiam Balzak

Gorbaczow    0

mamy coś koło 62 000 i w zeszłym roku mieliśmy o 4 krowy mniej - niestety sąsiad odpada bo w zeszłym roku przekroczył i to ostro :/ - a u nas nie ma od kogo nawet odkupić i poza tym cena odstrasza (0,95 zł/l) wiec musimy wymyslec jakis "patent"

Wiadomość z agroFakt.pl

Balzak    2

To faktycznie ciężki orzech do pogryzienia masz. wiesz ciężko tak wymyśleć coś żeby nie stracić na tym, ale kombinuj dalej sam jestem ciekaw jak ludzie wychodzą z tej sytuacji.

Pozdrawiam Balzak

qazi    57

to tania kwota u nas to dochodziła już do 2 zł prawie a co do sposobu na limit są dwa: sprzedać krowy albo dokupić limit no jeszcze można wydzierżawić

robertbara    57

Chyba w tym roku już nie będzie kar za przekroczenie kwoty mlecznej, tak słyszałem, może ktoś to potwierdzić? :lol:

Veteran    0

kar za przekroczenie limitow w tym roku nie bedzie bo Polska jako kraj oddała w ostatnim roku 98% swojej kwoty takze nic nam nie zrobia :D

Fenol    4

Czołem Panowie

powiedzcie co dalej z kwotami czy jest sens je kupować jeżeli maja być zniesione a jeśli tak to kiedy napiszcie jak sprawa wygląda

Edytowano przez andrzej2110
błędy

wodzu    0

Co za bzdura z tymi kwotami.. zrezygnowałem z nich za darmo wiosną, bo nikt nawet nie chciał nich odkupić, a ostatnio czytam że jak się złożyło podanie to jeszcze kasę dają za zrezygnowanie z nich.. :lol:

Ferdek07    62

A jak jest z dzierżawą czy moge wydzierżawić od znajomegoz tej samej mleczarni i czy część tej kwoty nie przepada bo w tym roku znajomy miał kłopoty i brakuje 20 tyś do wykożystania 75% a ja wykożystamw pełni swoją kwote a jak by mi wydzierżawił to by jemu nie porzepadla a ja bym wykożystał z 85% z dzierżawioną kwotą łacznie warto tak się bawić?

Fenol    4

no wlasnie teraz mozna kupic ale tylko w jednym wojewodztwie, a jesli maja byc zniesione to bedzie kwota zwiekszana...troche to dziwne...a czy ktos wie jaki bedzie mechanizm likwidacji kwot? czy bedzie jakas rekompensata?

wojtas    73

dzisiaj w top agrarze czytałem artykuł i przewidują że w tym roku znów będą kary za przekroczenie kwoty mlecznej. co wy na to?

Adik_ziel    3

Ja jak juz mam przekraczać kwote to zapisuje mleko na kolege a jak my wypłata przychodzi to mi daje kase za te ileś litrów ;]

wojtas    73

w top agrarze czytałem że przewidują przekroczenie krajowego limitu no i kary. już raz placiłem kare , no ale później przyznali mi 10 000 z rezerwy. w ubiegłym roku nie było kar i też dawali z rezerwy

wsk125ccm    11
w top agrarze czytałem że przewidują przekroczenie krajowego limitu no i kary. już raz placiłem kare , no ale później przyznali mi 10 000 z rezerwy. w ubiegłym roku nie było kar i też dawali z rezerwy

Nieoficjalnie wiem, że wywalczono 2% zwiększenia kwot w Brukseli, to i tak dużo jak na polskie możliwości polityków :P

Adik_ziel    3

Mi tylko 7.000 przyznali rezerwy ;/

jaro    163

Mam pytanie -jaka jest realna cena sprzedaży kwoty mlecznej w woj.podlaskim-pytam bo mam do sprzedania 40 tys kg(mogłem sprzedać w ubiegłym roku po 0,8 zł/kg ale na skutek pewnego błędu popełnionego przez kogoś w ARR-nie mogłem sprzedać-i tak nie znajdę winnego-więc nie szukam ;) ).

Piszcie co wiecie ... :D

kubi    0

jaro wiem że ci nic nie pomogę ale jak byś był z dolnośląskiego to więcej jak te 30gr za litr to byś nie dostał-wszyscy już nasyceni ;) mlekiem

a na podlasiu ceny mogą być inne choć nie podejrzewam żeby znacząco się różniły

Sebastian    0

jaro jaki jest powod sprzedazy twojej kwoty? czyzbys likwidowal stado i znow wybieral sie do niemiec? ;)

tommy66692    10
Mam pytanie -jaka jest realna cena sprzedaży kwoty mlecznej w woj.podlaskim-pytam bo mam do sprzedania 40 tys kg(mogłem sprzedać w ubiegłym roku po 0,8 zł/kg ale na skutek pewnego błędu popełnionego przez kogoś w ARR-nie mogłem sprzedać-i tak nie znajdę winnego-więc nie szukam ;) ).

Piszcie co wiecie ... :D

nie pomoge Ci bo jestem z lubelskiego ale my sprzedawalismy po 30gr za litre :)

jaro    163

@Sebastian-to jest tylko część mojej kwoty !-nigdzie się nie wybieram-po prostu produkcja mi nieco spadła ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez dawid141413
      Witam, potrzebuje bariere tylna na hale udojowa delaval rybia osc 30. Prosilbym o pomoc w znalezieniu kogos kto moze posiadac takie cos. Konkretnie chodzi o takie cos jak na zdjęciu 

• Przez adeq15
      witam ma do was pytanie mam znajomego który chce miec obore pod oczena co musi zrobic a by to uzyskac ja slyszakem ze musi kupic jaluwki zacielone i musie miec ih conajmniej cztery na doplaty a 20 zeby miec obore pod oczena czy to prawda??
    • Przez Ferdek07
      W temcie "ceny mlekaw klasie extra" poruszane są watki z sytuacją na rynku mleka na rynkach światowych i perpektywach dlatego uważam ze potrzebny jest nowy temat, a temat o cenach niech będzie tylko o cenach.
      Więc jak mamy rozumieć sytuację obecną na rynku mleka, zapotzebowanie na surowiec na świecie jest, nowe rynki w chinach i indiach więc dlaczego tak drastyczny spadek cen mleka w proszku i sera na światowych giełdach?\
      osobną sprawą jest zmowa cenowa hipermarketów i największym problemem mocna złotówka ktra raczej nie osłabnie za bardzo aż wstąpimy do strefy euro więc najbliższych kilka lat to walka o byt dla mleczarzy, więc czy jest sens dalej produkować mleko?
    • Przez Ursusc36099
      Witam chcę was zapytać o opinie która mleczarnia jest lepsza Mlekpol czy OSM Piątnica.
      Względem cen skupu surowca i jakością produktów.
    • Przez vygi
      - poprawi wydajność mleczną
      - poprawi zawartość tłuszczu
      - poprawi płodność córek