wesley

Siewnik agromasz 3M SR300 [Połączone]

Polecane posty

Gość   
Gość

Ale dokładność na oko to chodzi że ustawia się na chybił trafił czy sama się zmienia w czasie siewu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gr_rat    19

Ta tablica informacyjna o normie wysiewu jest bardzo mocno orientacyjna , trzeba ustawiać po swojemu i ważyć a i tak nie do końca tak wyjdzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jest jakaś alternatywa? Siewniki Unii czy coś takiego? Pewnie wszystkie polskie siewniki mają te same przekładnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    650

Chyba lepiej już kupić używany Amazone lub nowy Poznaniak lub Famarol. Agromasz to rzemiosło, w pracy jeżdzę trochę po rolnikach i jak widzę sprzęt to pytam jak się sprawuje. Siewnik Agromaszu jest słabej jakości, te elementy trzymające redlice się gną. Na yt zerknij, jeden gostek pokazuje kupiony nowy siewnik z zardzewiałymi siłownikami, agregat uprawowy z takiego materiału że się  gnie ...

 


Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam. Dzisiaj pierwszy raz siałem owies siewnikiem sr 300 na podwójnym talerzu. I zauważyłem taki problem. Siewnik mam ustawiony w pionie, a mimo to rurki wypychają mi te lejki gumowe do których kółka wysiewające wsypują ziarno. Miał ktoś z was z tym problem? Myślałem nad tym, żeby tą plastikową rurkę skrócić o jakieś 3 cm 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Po raz któryś już piszę w tym temacie i pewnie wyjdę na obrońcę i pseudo fana Agro-maszu ale większość tych rzeczy które wypisujecie o gnących się elementach, felernych skrzyniach przekładniowych i tabeli która nie zgadza się z próbą kręconą jest dziwna.

U mnie ten siewnik (SR) już trochę obsiał i nigdy nie miałem problemów z normą wysiewu oczywiście po prawidłowo wykonanej próbie kręconej. Oczywiście norma wyjdzie zawsze delikatnie w plusie przez nakładki które mimo wszystko zawsze wyjdą choćby na uwrociach, na klinach. Zależy jaki kawałek. W rzepaku wychodzi praktycznie idealnie w zbożach wiadomo że względu na dużo większą normę wyjdzie 10-20kg/ha więcej.

Jeżeli chodzi o to co jest w tabeli a  co wychodzi w próbie kręconej w przypadku rzepaku wychodzi praktycznie bez korekt, z niewielkimi odchylkami. Przy zbożach różnie - raz 20 kg za mało raz 30 za dużo a nieraz identycznie - zboże zbożu nie równe każde ma inną masę tysiąca ziaren, gęstość. nawet ta sama odmiana może mieć w tym roku MTZ 55 a w następnym sezonie 35 a to już bardzo duża różnica i ma bardzo duży wpływ na ustawienia i nie można winić producenta ani siewnika bo to tylko maszyna jej praca zależy od tego jak ją wyregulujemy..... 

Przekładnie AGRO-MASZ montuje identyczne jak te, które miały poznaniaki, mazury/Polaniny jeszcze te niebieskie z końcówki lat 90tych i później Unia montowała je jeszcze długo w siewnikach, były i są to jedne z lepszych polskich przekładni beztopniowych moim zdaniem. Dlatego jak ktoś pisał, że ma Agro masza który ma przekładnie do tyłka a miał wcześniej poznaniaka i przekładnia była super to niech się zastanowi co pisze. Sam miałem wcześniej poznaniaka na tej samej przekładni i również nie miałem z nia problemów. 

 

Co do zapychania się rurek przy pojedynczych talerzach to rzeczywiście jest problem, bo 2 lata temu jak sialem pszenice można powiedzieć w błoto, zdarzyło się parę razy że rurka się zakleiła. Ogólnie to w błoto się nie sieje ale czasami są takie warunki że trzeba. Podobno jest na to rozwiązanie aby rurkę przy talerzu uciąć pod kątem tylko nie wiem czy od talerza czy do talerza, ale podobno działa bo z tego co wiem przy Unii tez jest albo był taki problem. Sam jeszcze tego nie zrobiłem ale pewnie zrobię :)

Zgrzebło tylne jest dość mało sprężyste, łatwo je uszkodzić, odkształcic. 

Po za tym siewnik godny polecenia mimo niższej ceny od Poznaniaka i Poloneza z Unii nie jest wcale gorzej wykonany o ile nie lepiej. To, że cena jest atrakcyjniejsza nie oznacza że jakość maszyny będzie mniej atrakcyjna. 

 

  • Like 2

Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mądrze napisałeś. Mógłbyś się odnieść do mojego posta o spadających gumach? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

A te leje wypycha do góry, czy spadają na dół. Jeżeli wypycha, wina leży prawdopodobnie w regulacji wzdłużnej na łączniku centralnym, jest za bardzo rozkręcony (źle wypoziomowany siewnik) innych powodów nie widzę. Gdy redlica wpada na przeszkodę np kamień, darń, bryłę leje nie maja tolerancji i je wywala w górę. 


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No właśnie pcha je do przodu i wypadają na zewnątrz. Siewnik mam ustawiony w pionie. Ale myślę, że przez 6 klasę ziemi i suszę koła od ciągnika i siewnika głęboko wpadały i przez to redlice były ustawione w górze. A nie chcę siewnika bardziej nachylać, bo szybę wybiję przy podnoszeniu. Ale coś wymyślę. Tam żadnej filozofii nie ma. Napewno nisko na gumy założę opaski, bo tam też potrafi się zsunąć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość johny22   
Gość johny22

Witam, 

mam dylemat dostałem dwie oferty z uni i agro maszu w podobnej cenie i na którą byście się zdecydowali który będzie lepszym wyborem ?

Unia Poznaniak 3m wersja podstawowa rozszerzona o :

- skrzynia 550l

-  podwójne redlice talerzowe w układzie V

- kółka kopiujące

- elektrycznie ścieżki technologiczne

cena 26500 netto 

Agro masz SR 300 wersja podstawowa rozszerzona o :

- elektryczne ścieżki technologiczne

- podwójne redlice talerzowe ( przesunięte względem siebie nieznacznie tak twierdzi dealer )

- kółka kopiujące

cena 27600 netto 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audia424    5

Zakupiłem siewnik agromasz i w tej tabeli wysiewu niewiem o co chodzi co oznacza

korby na 1ha???

Bieg 1/2 ? I gdzie się to ustawia ten bieg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

:) Już wiem czemu niektórzy narzekają na te siewniki, ale przykład jest powyżej. Co się dziwić jeżeli "amatorzy" się do siewu biorą i nawet nie chce się przeczytać instrukcji. 

  • Thanks 1

Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak właśnie jest. A co do dokładności wysiewu. Jak ma się lekkie zboże to jest różnica. Na owsie miałem - 40 kg. Ale na próbie pszenżyta i pszenicy już tylko 5-10 kg 

A co do powyższego. Bieg 1 i 2 są pod osłoną. Zmieniasz łańcuch na kołach łańcuchowych. Obroty korby to z przekładni wystaje wałek. Zakładasz korbę i robisz próbę kręconą. Na 1 ar jest 15,5 obrotów. 

Edytowano przez TomaszStach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

ale jaka różnica?

Wg tabeli czy wg próby kreconej....

na tabele to mozna orientacyjnie popatrzec aby pierwsze ustawienie chwycić do proby kręconej. jak komuś wychodzi 20-30 kg roznicy na probie  i w polu albo d.pa i próby nie umie zrobic albo faktycznie przekladnia. Przykład: na olu wysiej o ok 25 kg wiecej  niz na próbie gdzie i tak juz sie zakłada poslizg, itp to na skromnych 10 ha jestes 250 kg w plecy co przy kwalifikacie daje juz  ok 400 zł w plecy. Ciekawe co by jeden z drugim zrobił siejąc zyto hybryde  gdzie sie daje ok 70-80 kg na 1 ha w polu wyszło -20 kg....

Co do poznaniaka to od jakiegoś czasu mają całkowicie nowe przekładnie bo z tego co słyszałem nawet od użytkowników poprzednich to próba kręcona to jedno a siał i tak jak chciał....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaarki1    0

miał ktoś może nowy siewnik Agro-masz SR300  bo słyszy się że śruby nie podokręcane pordzewiały cały siewnik a u mojego najbliższego dilera   wygląda wszystko pięknie  przyglądałem się strasznie długo i nic nie znalazłem żeby było nie tak  i chce kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie z jakością też nie ma problemu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

a nie mówiłem? znalazło się paru idiotów na youtubie + inni NIEużytkownicy krytycy + dzieci pseudo fani nieużytkowników krytyków i jest co jest a raczej było co było. Z jakością i serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym Agro-maszu nie ma najmniejszego problemu. 


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U siebie zauważyłem, że pszenica wychodzi idealnie wg. Tabeli. Pszenżyto już nie, ale myślę, że to przez to, że jest lżejsze. Było sucho i też nie jest niewiadomo jakie grube ziarno. Dodatkowo skróciłem 4 metalowe rurki, bo zacinały się w redlicach i wyciągały te gumowe lejki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaarki1    0

a posiadacie  tleżowe siewniki czy nie bo ja   myślałem nad 1dno talerzowym

Edytowano przez szaarki1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zastanawiam się który zestaw wybrać… 
      sn300 agromasz 
      Fm 400/3 Unia 
      sn agrotom 3 m
      kazdy ma być na aparacie uprawowym biernym,redlice talerzowe, koła kopiujące. Ma to być ciągane DF agrotron 110… 
      sieje głównie facelie, grykę, łubin, groch i czasami jakieś zboże.
      skłaniam się ku Uni bo jest najlżejszy - coś podpowiecie? A może macie jakieś inne swoje typy? Fajny jest gaspardo dama ale na agregacie talerzowym i jest za ciężki 
    • Przez Szymi195
      Witam mam pytanie do posiadaczy siewnikow pneumatycznych ciąganych 3metrowych, ciekawi mnie realna wydajnosc siewu zboż siewnikami takiego typu, jaka srednia wydajnosc na godzine lub dziennie moze udac sie wykrecic i jakim koniem?
    • Przez waldemar2401
      Witam. Szukam do Kupienia Siewnika jak ze zdjęcia lub nowszy. Kutnowiak S068/1 Rolmasz. Może ktoś z Koleżanek/Kolegów z Forum wiedzą pocztą pantoflową, bądź mają do sprzedania. Zdjęcie poglądowe. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

    • Przez luk110
      Witam 
      Jest problem bo na sterowniku nie pokazuje sekcji
      Siewnik mam 5lat i nigdy po okresie przechowywania nie miałem takiego problemu a dzisiaj po podłączeniu sterownika nie pokazuje sekcji
       
      Przewody od kostki do sterownika sprawdzone i jest przejście 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj