Mattti

Samochód dla ROLNIKA [Połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
daron64    4258
Dnia 31.03.2018 o 06:44, hubertuss napisał:

Nie nie obstawiam DHL a? Kiedyś odkupowałem kilka sprinterów z jednej z firm i sprzedawałem np do Kirgistanu. Miałem też dwa przez kilka lat dla prywatnego użytku. Więc tematykę cdi z różnymi przebiegami mam jako tako rozeznaną.

W robocie mamy auto na podstawie sprinter bodaj 313 z 2003r i ma 30pare tysięcy przebiegu.  Silnik chyba jeszcze na dotarciu :D

Ojciec kumpla ze studiów jeździł sprinterem, to jak kupował drugiego,  to w starym przebieg skręcił z ponad 800tts, na 400 tys i poszedł w parę dni w świat. 

Dnia 1.04.2018 o 13:36, soltys48 napisał:

oszczędne to goowno ale małe^_^

Ja teraz zastanawiałem się nad zmianą gdzieś za rok może,  no i sobie rozeznanie robiłem.  Parę aut z grubsza wybrałem i w paru siedziałem,  to każde wydaje mi się małe (a jeżdżę starym s40,  więc też nie za wielkie). Myślałem o 3ce w kombi koło 2005-2008, to jak siedziałem u znajomego to jakaś masakra z miejscem.  Nad głową mało, na nogi mało, konsola środkowa szeroką, że u mojej panie w Fabii,  czy ceedzie mam tyle samo miejsca, z tyłu na siedzeniach jak odchyle głowę do tyłu,  to o podsufitke można chaczyc . A mam całe 178 cm.. 

U drugiego znajomego w a6 siedziałem,  no to z tyłu dużo więcej miejsca,  z przodu na wysokości ramion sporo,  na odległość, wysokość też sporo,  ale ta konsola środkowa wielka w uj. Wszystkie wnętrza teraz takie klaustrofobiczbne są, że masakra :/

Dnia 4.04.2018 o 12:40, nowak91 napisał:

Jeżeli bużetowo, to Pande w LPG w fajnym stanie można kupić już za 5k. Może nie daje frajdy z jazdy, ale sprawdza się idealnie. 

Na  szkoleniu taka jeździliśmy, na mokrym bardzo niestabilna,  no ale to pewnie przez wysokosc. 

9 godzin temu, akowicz111 napisał:

To on ma chyba 105 kucy . Ja takim jeździłem kolegi z salonu wzięty ,to przy setce nie ma czym wyprzedzać . Ogólnie trochę za słaby.

Jak nie jeździsz po autostradach,  to przy serce nie ma u nas gdzie wyprzedzać :)

Ostatnio zauważyłem, że duuuzo wolniej jeżdżę.  Jak gdzieś rodzina jedziemy to całą trasę 8dyszek potrafię się wlec.  Sks.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    97

panowie jakie auto polecacie dla rolnika, polne drogi mamy dosyc rowne i utwardzone (do tej pory jezdze vectra c) chce kupic cos do ktorego sie wyzej wsiada typu zafira/touran/caddy badz jakies inne warte polecenia, ma rowniez sluzyc na wyjazdy z rodzina. vectre mam 147km w lpg, teraz chce sprobowac diesla okolo 110-140km, rocznie robie okolo 15tys km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    97
Napisano (edytowany)

a czy on jest z tego badz podobnego segmentu co zafira czy touran? szukam do 25 tys.

Edytowano przez Bambi14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Hmm to kup zafire/tourana/caddy? 

Nie wiem jak w zafirze i caddy,  ale w Touran,  moim zdaniem,  jest mało miejsca.  Jeszcze z przodu pół biedy,  ale z tyłu siedziało mi się bardzo niewygodnie,  kanapa pionowo (nie wiem czy jest regukacja),  bagażnik też nie za duży,  tyle że wysoki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
Napisano (edytowany)

Turan vs zafira to mniej więcej to samo. Caddy na pewno więcej miejsca i ładowności. Ale komfort może być gorszy bo z tyłu oś na resorach. No i hałas większy. Jeśli caddy to tylko 6 skrzynia. Diesel z 5 jest głośny. 4x4 były na pewno 6 biegowe.  Nie wiem jak inne. Zdecydowanie do wszystkich radzę silniki 140 KM lub w Oplu 150. A co dokładnie to już raczej kwestia stanu technicznego. Bo będą to już auta trochę starsze i z większym przebiegiem.

Zafira będzie troszkę większa i 7 osobowa. Ale jeśli nie jeździsz w 7 osób a normalnie 4 i czasami więcej bagażu na wakacje czy gdzieś wybrał bym turana. Mniejszy, lżejszy a to się równa większa dynamika mniejsze spalanie czy łatwiejsze parkowanie na ciasnych i coraz mniejszych parkingach.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9244

A rozważałes Berlingo Multispace ? Ta wersja jest lepiej wyciszona (bardziej osobowa) a i przewieźć potrafi sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Caddy też są wersje osobowe. Ale to nie to. Bo robione z auta pseudo dostawczego. jak berlingo i tym podobne. Zafira czy turan będzie miał dużo lepszy komfort jazdy niż berlingo czy caddy nawet w wersji typowo osobowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9244

Tylko w Zafirze ciężko zapakowac jakiś sensowny ładunek, te 7 osób to raczej na krótki dystans. Przy wożeniu czegokolwiek albo ciąganiu przyczepki zawieszenie się rozłazi, bo nie jest przystosowane do ladunków. Tak że coś za coś - albo wygodne osobowe, albo uniwersalne z mniejszym komfortem, trzeba sobie wybrać. A wersje osobowe dostawczaków aż tak bardzo komfortem nie odstają od powiedzmy aut typu Astra/Polo/Clio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weengosz    0

Witam, w gospodarstwie posiadamy Hyundaia Terracana z 2004 roku, 2.9 crdi i wszystko było by dobrze, gdyby...
nie psuł się średnio raz na półtora miesiąca i tak co połtora miesiąca 1-1,5tys zostawiane w warsztacie, przez ostatni rok poszło spokojnie 100% wartości auta :D


No i tutaj pytanie... jakie mocne, nie psujące się (albo po prostu mniej psujące się) autko polecacie?
Terenowe, do ciężkiego terenu.

pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317
4 minuty temu, weengosz napisał:

Witam, w gospodarstwie posiadamy Hyundaia Terracana z 2004 roku, 2.9 crdi i wszystko było by dobrze, gdyby...
nie psuł się średnio raz na półtora miesiąca i tak co połtora miesiąca 1-1,5tys zostawiane w warsztacie, przez ostatni rok poszło spokojnie 100% wartości auta :D


No i tutaj pytanie... jakie mocne, nie psujące się (albo po prostu mniej psujące się) autko polecacie?
Terenowe, do ciężkiego terenu.

pozdrawiam ;)

polecam subaru forester posiadam taki 2004r kupiłem go w niemczech z przebiegiem 170tys dzisiaj 290tys .wymieniłem klocki pasek rozrzadu i sworznie wachacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

To zależy czego oczekujesz ot auta czy ma być autem użytkowym do gospodarstwa typu przywieś, zawieść coś w pole itp. czy chcesz nim również jechać do miasta rodziny itp  .


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

W pole poleciłbym Ci Forda Ranger-a, F150 z gazem , ewentualnie Toyot-ę Hilux.

  • Like 1

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906

Koledzy mam takie pytanko Peugeot 308 wady i zalety w małej budzie. Jaki silnik w benzynie dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9244

Kolega z pracy ma dieselka i jest zadowolony, z awaryjnością jest w normie, na komfort nie narzeka. Co do benzynki nie wiem, nie wypowiem się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76
Dnia 17.05.2018 o 16:16, corrado napisał:

W pole poleciłbym Ci Forda Ranger-a, F150 z gazem , ewentualnie Toyot-ę Hilux.

jeśli chodzi o nowego hiluxa to samochód doskonały nic lepszego nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906
42 minuty temu, jahooo napisał:

Kolega z pracy ma dieselka i jest zadowolony, z awaryjnością jest w normie, na komfort nie narzeka. Co do benzynki nie wiem, nie wypowiem się

To siostra szuka samochodu ale już 308 jej się odwiedziła. Będzie kupować germańskiego czyli Opla astre h 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906
7 minut temu, jahooo napisał:

Komfort w 308 lepszy, ale co kto lubi

Ja jej muwie by rozejrzał się za yarisem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

moim zdaniem, samochód dla rolnika nie musi być samochodem do wyzwań specjalnych :D u mnie trochę się aut przewinęło aktualnie jest focus mk2 i się na razie spisuję, z ciekawostek bardzo ładne oświetlenie led ma :D

AdthftU.jpg

zresztą mordkę też ma sympatyczną :D

AfX6Hdj.jpg?2

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sintia
      Získání dokumentů EU, pasů, občanského průkazu, řidičského průkazu a lodního průkazu je s naší pomocí snadné. Nabízíme rychlou a efektivní službu, díky které získáte dokumenty, které potřebujete, během okamžiku. Kontaktujte nás https://continentaldocs.com/cs/
      Telegram: @ChooseAn
        E-mail: minskoert@gmail.com
       
    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj