Mattti

Samochód dla ROLNIKA [Połączone]

Polecane posty

Bananek    16894
7 godzin temu, kizak napisał:

 Może  kto ma jakąś instrukcję po polsku dla hondy frv,2,2 .,może gdzieś ,coś.

jedyne, co wiem o Hondzie to to, jak podnosić ją w warsztacie :) mam nadzieję, że pomogłem :D 

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208

moj kolega rolnik/ przedsiębiorca ma wlasnie tesle. Duzy bagaznik nawet dwa. pare szt prosiakow wejdzie 😁😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

z tą tesla chciałem zapytać czy moc z silnika elektrycznego jest tak samo liczona jak z silnika spalinowego bo na 400 kucy w benzynie to trzeba około 3 litrów  z doposazeniem , a tu 400 koni z elektrycznego i jeszcze zasiegw kilometrach  na bateriach odpowiedni ,a na zakup to i miastowy musi miec dobry biznes .

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabaz    98

Pewnie tych koni tyle ma. ciekaw jestem tylko jak drastycznie zmniejszy się zasięg po kilku ostrych ruszeniach spod świateł. Podejrzewam że gdyby tak aktywnie korzystać z tej mocy to zasięg spadł by do około 100 kilometrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

panowie mam pytanie, ma tutaj ktoś z was mastera z silnikiem 2,8 dti?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie mam, ale jezdziłem nim sporo, jedyne co się z nim podziało to poduszka po prawej poszła i trochę go przechyliło, prócz tego nie było większych awarii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2480
jarecki napisał:

z tą tesla chciałem zapytać czy moc z silnika elektrycznego jest tak samo liczona jak z silnika spalinowego bo na 400 kucy w benzynie to trzeba około 3 litrów  z doposazeniem , a tu 400 koni z elektrycznego i jeszcze zasiegw kilometrach  na bateriach odpowiedni ,a na zakup to i miastowy musi miec dobry biznes .

znajomy na pelnych bateriach mial problem dojechac z Bialegostoku do Warszawy


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

potrzebuje się dowiedzieć jaka macie skrzynie biegów, jej nr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to nie wiem jaki i nie dam rady go sprawdzić ;)

posypała się czy jak ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

była podmiana silnika 2,5 na 2,8 dti i się męczy maszyna na wolnej skrzyni, mam pk1 11 a facet ma do opylenia pk1 26 tylko heh te barany w fabryce dawały różne skrzynie, bus miał inne oznaczenia i prędkości, średniak inne a znów maxi też inne. niestety bez katalogu nie dowiem się jakie przełożenia antego nie ma szans znaleźć. potrzebuje się dowiedzieć jaki kto ma kod i jaka prędkością uzyskuje np.przy 3tys obrotów na 5 biegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28762

Chwilę pogrzebałem w google, i faktycznie za wiele tam na ten temat nie ma. Najprostszym sposobem byłoby wrzucenie w każdej z nich ostatniego biegu i kręcenie wałkiem sprzeglowym, licząc jednocześnie obroty na półosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
58 minut temu, zetorlublin7341 napisał:

była podmiana silnika 2,5 na 2,8 dti i się męczy maszyna na wolnej skrzyni

 

58 minut temu, zetorlublin7341 napisał:

jaka prędkością uzyskuje np.przy 3tys obrotów na 5 biegu

 

2.8 ze swoją skrzynią powinien mieć 115km/h, możliwe że będziesz miał mniej, bo będzie skrzynia krótsza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593
5 godzin temu, wojtal24 napisał:

znajomy na pelnych bateriach mial problem dojechac z Bialegostoku do Warszawy

Bo z Białegostoku wszędzie daleko i wszędzie pod górkę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
bratrolnika napisał:

Chwilę pogrzebałem w google, i faktycznie za wiele tam na ten temat nie ma. Najprostszym sposobem byłoby wrzucenie w każdej z nich ostatniego biegu i kręcenie wałkiem sprzeglowym, licząc jednocześnie obroty na półosi

no właśnie internet mało mówi kolego ale twój pomysł ma sens, musiał bym gościa poprosić o to aby mi tak zrobił

bukat82 napisał:

58 minut temu, zetorlublin7341 napisał:

była podmiana silnika 2,5 na 2,8 dti i się męczy maszyna na wolnej skrzyni

 

58 minut temu, zetorlublin7341 napisał:

jaka prędkością uzyskuje np.przy 3tys obrotów na 5 biegu

 

2.8 ze swoją skrzynią powinien mieć 115km/h, możliwe że będziesz miał mniej, bo będzie skrzynia krótsza ;)

moja jest krótka i już 110 złapać to silnik już ponad 3500obrotow ma, mam busa pk1 0020 i wiem.ze na niej mogę walnąć nawet 150km/h i taka mi pasuje albo troszkę wolniejsza bo u mnie nie ma abs i mogła by być dupa😂 ale zalozylem cała ośkę tylna z tarczowymi to hample są git. inwestuje w niego bo blacharka jest super a wiem że te auta są pancerne i mi długo posłuży jeszcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, zetorlublin7341 napisał:

moja jest krótka i już 110 złapać to silnik już ponad 3500obrotow ma

była dedykowana do 2.5 .. podobnie jest z osobówkami .. jedna marka i jeden model a różnica w skrzyni między silnikiem np 1.4 i 1.6 ;)

jestem zdania że warto inwestować w auto tj. silnik, skrzynia itp jeśli buda zdrowa .. rama czy blacha, słupki itd ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28762
11 minut temu, zetorlublin7341 napisał:

właśnie internet mało mówi kolego ale twój pomysł ma sens, musiał bym gościa poprosić o to aby mi tak zrobił

Tylko niech zrobi powiedzmy 10 obrotów wałka, i liczy ile razy się polos obróciła, tak samo zrób u siebie, wystarczy podnieść koło i kręcić wałem przez nasadkę założona od strony rozrządu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1121

Tak samo u mnie we fiescie 1.6 na kazdym biegu roznica około 500obr na nim silnika przy danej prędkości porównania z 1.3 ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 14.04.2019 o 19:04, extrabyk napisał:

Bo z Białegostoku wszędzie daleko i wszędzie pod górkę :D

temu i się nigdzie w Polskie nie wybieram po cokolwiek i w jakimkolwiek celu ,wolę czasem trochę przepłacić na miejscu i mieć co trzeba szybko w domu 

z reszta małe polo 1,4tdi na trasy się nie nada żeby stówe przekroczyć trzeba 2,5tys dziada krecic a jednak troche mi go szkoda a na te expresowe i autostrady co sie ich ostatnio ponarabiało to te 120-150 trzeba lecieć by  nie być znużonym długą podróżą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przy 140 ja mam focusem 1.8 125km 4tys obrotów i w tedy dopiero czuć że jedzie :D a ciszej jak przy 120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@songo Różnie to bywa. U mnie w Caddym 1.6 102 km TDI przy 120 km/h kierownicą lekko telepie, a przy 140 już tak nie ma. 

Co do obrotów, to wiadomym jest, że lepiej trzymać na wysokich, bo jest ciszej (tyczy się to diesla, bo benzyna tak nie ma). Jak jeżdżę czasami komunikacją, konkretnie  Autosanem Sancity 9LE, to na niższych obrotach jak jedzie pod górkę, to ogłuchnąć można. 

Jakby się kto pytał, to u mnie na wsi jest linia aglomeracyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1121
Dnia 5.05.2019 o 17:50, songo napisał:

Przy 140 ja mam focusem 1.8 125km 4tys obrotów i w tedy dopiero czuć że jedzie :D a ciszej jak przy 120

Podobnie mam we fieście 1.6 nawet ciut wyzej nuz 4tys obr ;)

A 180 km /h to juz obroty fest :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sintia
      Získání dokumentů EU, pasů, občanského průkazu, řidičského průkazu a lodního průkazu je s naší pomocí snadné. Nabízíme rychlou a efektivní službu, díky které získáte dokumenty, které potřebujete, během okamžiku. Kontaktujte nás https://continentaldocs.com/cs/
      Telegram: @ChooseAn
        E-mail: minskoert@gmail.com
       
    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj