Mattti

Samochód dla ROLNIKA [Połączone]

Polecane posty

Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

180 jeszcze nie jechalem focusem zwykle 120-140 jezdze max do 160 cislem ale u mnie nie ma drog zeby tyle cisnac :P

1.6 jak na fieste to duzy silnik w DE cislem astra 1.9cdti 230 to idzie a cicho jak w focusie pry 70km/h

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18
Napisano (edytowany)

Orientuje się ktoś ile mogę odliczyć od leasingu vatu ? Bo z tego co się orientowałem przy zakupie 50% vatu i conajmniej 50% kosztów jak np. części. Słyszał ktoś o wynajmie długoterminowym ?

Edytowano przez e2visionamd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Ostatnio jeździłem Nissanem Micra z litrowym motorkiem dwa razy po 10 min. z gazem w podłodze na jedynce na wyścigu wraków pod Sokółką i nawet silnik wytrzymał to do końca...reszta nie bardzo 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moja byla corsa na pewno bym wygral xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Jeśli miałeś model A lub B to za wątłe przednie zawieszenie na ten sport ale silniki pancerne. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A z 92r do dzis jest ale lada dzien ma isc na zlom bo ruda podwozie zezarla zreszta nadwozie tez, jest tam 1.4 60km pancerny czolg, tyle co ja te auto upalalem to masakra a ile opon wykonczyla :D to bylo auto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Kiedyś dziewczynie dolałem 3 litry oleju (Corsa B) żeby stan był więc silnik wytrzymał nie wiadomo ile km. przy góra pół litra oleju w misie...i jeździł jeszcze parę lat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, extrabyk napisał:

Kiedyś dziewczynie dolałem 3 litry oleju (Corsa B) żeby stan był więc silnik wytrzymał nie wiadomo ile km. przy góra pół litra oleju w misie...i jeździł jeszcze parę lat. 

U mnie rzadko kiedy byl stan bo im mniej oleju tym mniej jadla chociaz apetyt slaby miala po 0.2-0.3/1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28756
52 minuty temu, extrabyk napisał:

Kiedyś dziewczynie dolałem 3 litry oleju (Corsa B) żeby stan był więc silnik wytrzymał nie wiadomo ile km. przy góra pół litra oleju w misie...i jeździł jeszcze parę lat. 

Teściowi dolalem 2,5l oleju do oplowskiego 1.7td, zatarł się wałek, zerwał pasek rozrządu, i po naprawie chodził jeszcze z dwa tygodnie.....

A kiedyś chłopaki z zaprzyjaźnionej firmy opowiadali jak astrę 1.6 16v pogonili na autostradzie to na bramkach zamiast bilet odbierać to z bankami latali bo już zawory klekotały, tak olej zlopala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Brak oleju tolerowały tylko silniki benzynowe a ten 1,7 d to Isuzu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Wydaje mi się, że był tylko napis Opel...ale może się mylę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Nie mylisz się 1.7d to Isuzu a opel tylko logo przyczepiał sytuacja się zmieniła w 1.7cdti który z Isuzu miał już mniej wspólnego jak z oplem. Ogólnie ciekawa historia silnik klepali ponad 20 lat od zwykłego 1.7d po 1.7dti konczywszy na 1.7cdti, opel tam zmodyfikował i ulepszał technicznie że z zwykłego przestarzałego 1.7 wyszedł nowoczesny 1.7cdti.

I zgadzam się dobre były tylko 8v, mało paliły i się nie psuły. Potem weszły 16v które miały problemy z konsumpcja oleju potrafiły przy 200tys km brać litra na 1000. (Jak mój ford z 2008) xd

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9230

Silniki 1,7d opla swego czasu biły rekordy na torach wyścigowych (ciekawa historia). Potem były stosowane silniki Isuzu, bo opel miał problemy z przekonstruowaniem silnika a isuzu miał gotowy doskonałej jakości. A 1,7cdti to zupełnie nowa konstrukcja i tylko pojemność 1,7 jest podobna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

1.7cdti to nadal silnik Isuzu który został przekonstruowany przez opla ale nadal baza był poczciwy silnik Isuzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9230

To troche tak, jak napisac że współczesne silniki fiata to przekonstruowane silniki alfy (benzyniaki) z lat 60-tych - ogólnie, to od nich pochodzą. Tak samo z tym cdti - jest to jakaś pochodna silnika isuzu, może nawet tam opracowana, bo isuzu należy do koncernu GM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja nie twierdzę że silniki fiata to przekonstruowane silniki alfy lat 60 bo jeżeli takie są to tak jest :) niektorzy producenci budują nowe jednostki jak ecoboosty w fordzie a inni rozwijają od x lat jedną i tą samą jednostkę jak 1.7 isuzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9230

Bo jak cos jest dobre, to po co zmieniać ? Dołożenie wtrysku common rail do dobrego silnika juz powinno poprawić jego parametry. Tak jak w ciągnikach od lat rządzą silniki perkinsa, lekko tylko poprawiane co generacja :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28756
2 godziny temu, extrabyk napisał:

Wydaje mi się, że był tylko napis Opel...ale może się mylę. 

 

2 godziny temu, songo napisał:

Nie mylisz się 1.7d to Isuzu a opel tylko logo przyczepiał sytuacja się zmieniła w 1.7cdti który z Isuzu miał już mniej wspólnego jak z oplem. Ogólnie ciekawa historia silnik klepali ponad 20 lat od zwykłego 1.7d po 1.7dti konczywszy na 1.7cdti, opel tam zmodyfikował i ulepszał technicznie że z zwykłego przestarzałego 1.7 wyszedł nowoczesny 1.7cdti.

I zgadzam się dobre były tylko 8v, mało paliły i się nie psuły. Potem weszły 16v które miały problemy z konsumpcja oleju potrafiły przy 200tys km brać litra na 1000. (Jak mój ford z 2008) xd

Obaj się mylicie. 1.7td Isuzu miało pompę wtryskową z tyłu, za silnikiem, 1.7td opla miało pompę wtryskową z przodu. Isuzu miało na deklu napis Turbo, a opel miał napis Diesel. Popatrzcie sobie na zdjęcia w ogłoszeniach, znajdziecie więcej różnic, np. alternator w Isuzu z pompą z przodu (chyba vacum ale nie pamiętam)

Tu jest Isuzu

https://allegro.pl/oferta/intercooler-astra-f-vectra-a-1-7-td-isuzu-7442212097

A tu jest Opel 

https://allegro.pl/oferta/silnik-kompletny-x17dtl-opel-astra-f-1-7-td-68km-7551695254

Opel diesel to konstrukcja pokrewna z benzynowymi silnikami pokaż nawet "pieski" pomiędzy wałek a zawory pasują od benzyniaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

albo nikt się nię mylił :P swoją drogą byłem pewien  że swoje to opel 2.0 produkował :D ale skoro 1.7 też... co nie zmienia faktu że opel od początku lat 90tych ładuje też silniki Isuzu 1.7, które praktycznie od Astry F do Astry J były montowane w najnowszej K już chyba wszystko fiatowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1119
Dnia 11.05.2019 o 17:14, songo napisał:

albo nikt się nię mylił :P swoją drogą byłem pewien  że swoje to opel 2.0 produkował :D ale skoro 1.7 też... co nie zmienia faktu że opel od początku lat 90tych ładuje też silniki Isuzu 1.7, które praktycznie od Astry F do Astry J były montowane w najnowszej K już chyba wszystko fiatowe.

2.0'fiat owskie 130'160 koni np w insygni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, mf362 napisał:

2.0'fiat owskie 130'160 koni np w insygni 

Prawda, ale dopiero od insigni montowali 2.0 Fiata w Vectrze c było oplowskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1119
11 godzin temu, songo napisał:

Prawda, ale dopiero od insigni montowali 2.0 Fiata w Vectrze c było oplowskie

Jak u ciebie poszukiwania auta ? Myslales o grande punto ja właśnie taki nabyłem ale w dieslu 1.9 130koni 

Trafila mi sie ładna sztuka z malym przebiegiem z polskiego salonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez AroniowyLiść
      Jako, że w wątku o Rolnikach Podlasie rozwinął się temat poboczny o motocyklach, to tutaj w hyde parku zakładam nowy wątek, bo tam nam zaraz admin posprząta offtopic  
      Zapraszam do udzielania się wszystkich motocyklistów w tym wątku, może jakieś wspólne latanie, albo spotkanie forumowych motocyklistów by się udało ogarnąć
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj