Polecane posty

yacenty    3887

125g +0.75l priaxor, ale ja robię jeszcze t3


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Ja dawałem po 0,75l/ha obu, ze względu że nie musiałem odmierzać dawek tylko wlewałem pełne opakowania. Zawsze było ok. Albo na typowe T3 albo na T2/T3. Na kolejny sezon wymieniam tebukonazol na metkonazol - zalecenie doradcy BASFu, podobno mniej przypala jak sucho.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3616
michal1993 napisał:

Ja dawałem po 0,75l/ha obu, ze względu że nie musiałem odmierzać dawek tylko wlewałem pełne opakowania. Zawsze było ok. Albo na typowe T3 albo na T2/T3. Na kolejny sezon wymieniam tebukonazol na metkonazol - zalecenie doradcy BASFu, podobno mniej przypala jak sucho.

czyli do Priaxora dorzucisz metko? jaka ilość? bo metko w T3 to standard

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

75g metkonazolu mam w planach. 


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

teraz mam plan:
- T2 priaxor 0,75l/ha + protiokonazol 120-150g
- T3 azoksystrobina 125g + 75g metkonazolu


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Wywal azoksystrobine, w t2 daj 1 l priaxora solo a protiokonazol dołóż do t3


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3616
michal1993 napisał:

teraz mam plan:
- T2 priaxor 0,75l/ha + protiokonazol 120-150g
- T3 azoksystrobina 125g + 75g metkonazolu

myślałem że do Priaxora chcesz dodać metko aby uniknąć ewentualnych przypaleń flagowego. tak jak kolega wyżej, wywal azoksy z T3 bo widać że chcesz ją mieć na siłę zieloną do samego września

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265
Dnia 28.05.2022 o 22:42, tomekZ058 napisał:

Panowie ile dać Tebu w mieszaninie z Priaxorem na T2/T3  w pszenicy ozimej 125-150g na ha wystarczy czy za mało ?

A to na ile ton? U mnie 6-8t i 0.8-0.9 priaxora wystarcza 🕵️♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1541

tebu, tebu + prochloraz,  tebu + metko, revytop

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461
6 godzin temu, losktos napisał:

Wywal azoksystrobine, w t2 daj 1 l priaxora solo a protiokonazol dołóż do t3

Generalnie zgodziłbym się, tylko że w większości środki mam już kupione... Wiem, że masz wiedzę i warto się pochylić nad tym co piszesz Ty i @tytanowyJanusz też, z tym że konsultowałem tu ten plan i właśnie takie wnioski powstały. Zobaczę jak wybrnąć, bo nie mam nic na jęczmień jary więc może coś się uda. Pozdrawiam


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135
7 godzin temu, Tomek90 napisał:

A to na ile ton? U mnie 6-8t i 0.8-0.9 priaxora wystarcza 🕵️♂️

6-7t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin34    141
4 godziny temu, XTRO napisał:

Protio jest słabe na t3 a do tanich nie należy 

Ale wymysliłes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1541

Nie wymyśliłem, tylko zobacz sobie badania jak działa protiokonazol w t3. Wszystkie substancje co wymieniłem kładą protio w odniesieniu do t3 w walce z spetrorioza plew i fuzarioza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
5 godzin temu, michal1993 napisał:

Generalnie zgodziłbym się, tylko że w większości środki mam już kupione... Wiem, że masz wiedzę i warto się pochylić nad tym co piszesz Ty i @tytanowyJanusz też, z tym że konsultowałem tu ten plan i właśnie takie wnioski powstały. Zobaczę jak wybrnąć, bo nie mam nic na jęczmień jary więc może coś się uda. Pozdrawiam

a musisz je użyć? Zawsze można zostawić na drugi rok, albo zmodyfikować to co proponowałeś


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Chyba nie bardzo wyrobię się z datami ważności... Priaxor wiem że mógłbym przesunąć na kolejny rok a resztę to nie wiem 


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas210    22

Panowie a co myślicie będzie lepsze na T2/T3 w pszenżycie elatus era  czy Elatus plus plexeo(jest w paku)? Ziemie mam słabe od 4 do 6 klasy plon w zależności od opadów od 3 do 6 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Oba dobre, na t2/t3 chyba wybierałbym elatus era. Tylko po co chcesz dawać tak drogi środek przy tak niskich i niestabilnych plonach? Gdybym bym na Twoim miejscu nie przeznaczyłbym więcej niż 100 zł na taki zabieg


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas210    22

Uważam że przy dosyć wysokich cenach zbóż 100zl więcej na ha nie jest jakaś duża różnicą, a jak warunki pogodowe będą dobre to i plon bd dobry, tym bardziej że to zabieg łączony T2/3, zaznaczam ze u mnie zboża rosną po zbożach są tylko poplony ozime dlatego też presją chorób jest większa, chyba że proponujesz coś lepszego na taki zabieg w podobnej cenie? 

Edytowano przez Lukas210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj