Polecane posty

Gość   
Gość

Wczoraj robiłem odchwaszczanie w pszenicy po kukurydzy, dwa dni ciepła i wyskoczyło kolanko. Pogoda od jutra ma się zepsuć na dobry tydzień albo i lepiej. Jechać dziś z siarczan mocznik tern plexeo Unix modus i mikro czy czekać na okienko? Jeden dzień przerwy trochę mało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Panowie czy dobrym pomysłem na t2 jest do tebukonazolu dołożenie fenpropidyny bo mi zostanie np. tebu 0.8 + andros 0.5?


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Osiris można zastosować w fazie kłoszenia jęczmienia ozimego?Na etykiecie jest napisane do fazy liścia flagowego bbch 37

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrpodlasiak    0

Jęczmień jary odmiana Feedway, chciałbym zrobić jeden zabieg fungicydowy jeżeli warunki pozwolą. Co polecacie? Znajomy wspominał o Soligorze ale chyba kiepski skład za tą kasę, taniej wyjdzie dać 0.3 tern + 0.5 praktis + 0.5 tebu i protiokonazolu wyjdzie dwa razy tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robroy    18

jak dla mnie to co podałeś to mocniejsza opcja. tern zdecydowanie warto dać na dobrą ochrone przed mączniakiem i te dwa triazole też dobrze ochronią

Dnia 11.05.2021 o 09:02, MarcinNH napisał:

Wczoraj robiłem odchwaszczanie w pszenicy po kukurydzy, dwa dni ciepła i wyskoczyło kolanko. Pogoda od jutra ma się zepsuć na dobry tydzień albo i lepiej. Jechać dziś z siarczan mocznik tern plexeo Unix modus i mikro czy czekać na okienko? Jeden dzień przerwy trochę mało 

ja chyba bym już jechał, potem może być ciężej z tym

18 godzin temu, Axd529 napisał:

Panowie czy dobrym pomysłem na t2 jest do tebukonazolu dołożenie fenpropidyny bo mi zostanie np. tebu 0.8 + andros 0.5?

jak dla mnie lepiej dorzucić jakieś strobi na t2 niż fenpropidynę która jest na mączniaka i najlepiej ją dawać w t1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953

Czym się różni azoskorbina w amistar i tezer bo różnica na litrze prawie 50zł producentem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pozostaje jeszcze pytanie czym różni się obecny Amistar w cenie ok. 130 zł/l, od tego sprzed 10 lat, którego cena oscylowała w ok. 250 zł 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sisu    17

Wydaje mi sie że nie różni sie niczym. Tylko SYNGENTA ma kosmiczne ceny do puki konkurencja nie zacznie produkować generyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spectra    0

Dzisiaj pryskalem na grzyba i muszę zrobić poprawkę na chwasty 2 dni odstępu wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
sisu napisał:

Wydaje mi sie że nie różni sie niczym. Tylko SYNGENTA ma kosmiczne ceny do puki konkurencja nie zacznie produkować generyków.

Najlepszy przykład na to, jak nas yebią na kasę wielkie, zagraniczne koncerny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Robroy

Dzięki za odpowiedź tak też zrobiłem 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spectra    0
Spectra napisał:

Dzisiaj pryskalem na grzyba i muszę zrobić poprawkę na chwasty 2 dni odstępu wystarczy?

Ponawiam pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528
6 godzin temu, mraukot napisał:

Najlepszy przykład na to, jak nas yebią na kasę wielkie, zagraniczne koncerny...

Nowości zawsze kosztują ,pierwsze laptopy ile kosztowały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265
1 godzinę temu, Spectra napisał:

Ponawiam pytanie

Zależy czym, zależy czym grsyb robiony, zależy czy regulator szedl tez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

Jakie fungicydy stosujecie w owsie? 


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a po co to mu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

Mam posiany na niezłych stanowiskach z dobrym nawożeniem, wody pod dostatkiem i zakładam że mógłby niezły plon dać. Tylko się zastanawiam czy go jakieś dziadostwo nie zaatakuje przy takiej pogodzie. 


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spectra    0
Tomek90 napisał:

Zależy czym, zależy czym grsyb robiony, zależy czy regulator szedl tez.

Grzyb był robiony wirtuozem, i nie było regulatora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265

A chwast ma byc czym robiony? 2 dni możesz jechać raczej w takim wypadku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spectra    0

Chwast był robiony axial komplett pak


Ale muszę poprawić bo nie wzięło chabra


Poprawiał będę mustangiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
miwigos napisał:

6 godzin temu, mraukot napisał:

Najlepszy przykład na to, jak nas yebią na kasę wielkie, zagraniczne koncerny...

Nowości zawsze kosztują ,pierwsze laptopy ile kosztowały

Nowość po .uju fest 🤣 Gdyby nie generyki i handel równoległy, azoksystrobina i trineksapak od Syngenty nadal kosztowałyby 250 pln. za litr. Znam trochę "od środka" te tematy, więc coś tam wiem jak to wygląda 😉


Spectra napisał:

Chwast był robiony axial komplett pak


Ale muszę poprawić bo nie wzięło chabra


Poprawiał będę mustangiem

To ile to odchwaszczanie będzie kosztować ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

To czemu firmy od generyków nie wprowadzają nowej substancji ,to kosztuje

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartoszek_xd    24

stosowanie samego prochlorazu np pszenżycie jest ok czy nie warto? mam na półce tebu do dodania. Jakieś porady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj