Polecane posty

masa24    2348

A co myślicie o połączeniu proponowanym przez Agrii Balaya 0.75 + imbrex 0.75 . Balaya 

bAlaya 100 g mefentriflukonazol 100 g piraklostrobina 

imbrex  - fluksapyroksad 62.5. Koszt około 160 brutto

Chyba dobrze byłoby dać tego po 1 l każdego zamiast ciąć . Tak to mamy taki słabszy priaxor + triazol 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Fluksapyroksadu powinno wystarczyć 75g. ale tego Balaya musiało by być 1l. Może lepiej gotowy Priaxor + epoksy albo protio ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975

Do wyłącznościówek dużych firm  handlujących ŚOR trzeba mieć dystans. Nigdy nie wiadomo jakie nośniki siedzą w tych środkach, może lepiszy będzie Priaxor z dolewką triazolu zamiast paku z Agrii. Na jednej działce powinieneś część opryskać rozwiązaniem z Agrii, drugą Priaxorem z protiokonazolem/tebukonazolem, sam zobaczysz co lepsze. Jeżeli oczekujesz 7 bądź 8 ton to Priaxor z tebu wystarczy na stanowisku po rzepaku, jeżeli celujesz w 9 i więcej bądź uprawiasz pszenicę na stanowisku po zbożu to lepszy byłby protiokonazol. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    190

Na t2 mam librax czyli 45 g/l metkonazol, 62,5 g/l fluksapyroksad, dorzucić do tego azoksystrobine czy solo wystarczy, celuje w 7t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas210    22

panowie 1l priaxor wystarczy i do tego np 0.5l tebukonazolu na pszenzyto i jeczmien jary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sisu    17

Tak serio przy dawce o,8 Priaxora cudów nie oczekujcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
JanKrzysztof napisał:

Do wyłącznościówek dużych firm  handlujących ŚOR trzeba mieć dystans. Nigdy nie wiadomo jakie nośniki siedzą w tych środkach, może lepiszy będzie Priaxor z dolewką triazolu zamiast paku z Agrii. Na jednej działce powinieneś część opryskać rozwiązaniem z Agrii, drugą Priaxorem z protiokonazolem/tebukonazolem, sam zobaczysz co lepsze. Jeżeli oczekujesz 7 bądź 8 ton to Priaxor z tebu wystarczy na stanowisku po rzepaku, jeżeli celujesz w 9 i więcej bądź uprawiasz pszenicę na stanowisku po zbożu to lepszy byłby protiokonazol. 

Nie do końca się zgodzę, bo od trzech sezonów biorę w Agrii Proline Max 460 i musi posiadać konkretne nośniki i adiuwanty, bo rośliny po oprysku dosłownie są błyszczące od cieczy, czego nie było nawet po tradycyjnym Inpucie 460.


sisu napisał:

Tak serio przy dawce o,8 Priaxora cudów nie oczekujcie

Tak samo jak przy dawce 2l, jeśli rośliny zostały już porażone np. septoriozą liści 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    157

T2 to tylko Fandango.U mnie na T2 to nr1. Stosuje co roku na flagę i pszenica zdrowa do końca, bez T3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
59 minut temu, JanKrzysztof napisał:

Do wyłącznościówek dużych firm  handlujących ŚOR trzeba mieć dystans. Nigdy nie wiadomo jakie nośniki siedzą w tych środkach, może lepiszy będzie Priaxor z dolewką triazolu zamiast paku z Agrii. Na jednej działce powinieneś część opryskać rozwiązaniem z Agrii, drugą Priaxorem z protiokonazolem/tebukonazolem, sam zobaczysz co lepsze. Jeżeli oczekujesz 7 bądź 8 ton to Priaxor z tebu wystarczy na stanowisku po rzepaku, jeżeli celujesz w 9 i więcej bądź uprawiasz pszenicę na stanowisku po zbożu to lepszy byłby protiokonazol. 

Z jakością powinno być Ok bo to basf robi. Ale dawki ścięte 

1 godzinę temu, mraukot napisał:

Fluksapyroksadu powinno wystarczyć 75g. ale tego Balaya musiało by być 1l. Może lepiej gotowy Priaxor + epoksy albo protio ?

Agrii zaleca 0,75 imbrex gdzie 1 l zawiera 62.5 g substancji czynnej . Czyli 0.75 imbrex to słaba dawka wychodzi na to 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
KULAWA_KOZA napisał:

T2 to tylko Fandango.U mnie na T2 to nr1. Stosuje co roku na flagę i pszenica zdrowa do końca, bez T3.

W dawce 1,5 l. 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    157
4 minuty temu, mraukot napisał:

W dawce 1,5 l. 😁

Tego Niemieckiego :) Cenowo wychodzi super a efekt LUX.Teraz płaciłem 580zł z przesyłką za 5l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

A co myślicie na experyment zastosować mieszaninę fandango 1l i priaxor 0,8l, jest w ogóle sens takiej mieszaniny? Według mnie powinna być kosa na wszystko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3638
Lukas210 napisał:

@tytanowyjanusz 0.5 tebukonazolu wystarczy do tego priaxora?

1l Priaxor + 0.5 Tebu noo może nawet 0.6 i będzie luxus


luki08 napisał:

A co myślicie na experyment zastosować mieszaninę fandango 1l i priaxor 0,8l, jest w ogóle sens takiej mieszaniny? Według mnie powinna być kosa na wszystko. 

to już lepiej daj 1l Priaxor + 150g protiokonazolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    960

Na T1 artropos+tern+tebu na T2 mam kupiony ambrosso 0,4+ tazer 0,6 koszt 75zł.na ha. do tego efeton 0,5l ha. T3 się zobaczy jaka pogoda będzie. Na wschodzie robicie już T2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2260

Dwa razy tebukonazol tak średnio zmień coś, T2 u nas pod koniec tygodnia jak będzie pogoda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96

Ja na T2 dałem 130 g zaoksystrobiny i około 120 g protiokonazolu zamiast tebukonazolu bo tebu szło na T1 więc nie powtarzałem. Chrób narazie brak więc tylko zapobiegawczo poszło T2. Na T3 planuję samo tebu z 200 g. Jak myślicie będzie ok ? Na T1 poszło 400 g prochlorazu, 200 g tebu i 300 fenpropidyny,

Podpowiedzcie co na jęczmień jary dać na grzyba. Zamir 1 l  (prochloraz i tebukonazol) będzie ok ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161
Napisano (edytowany)

Na plamistość siatkową w jęczmieniu dobre są substancje zawierające sdhi.Wystarczy minimalna dawka

Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2448

Takie pytanie - t2 w pszenżycie, środki: duo 497sc i tazer 250sc, jakie proporcje dać?

I druga kwestia - jęczmień jary, planuję lecieć priaxor+tebu, ma być to raczej jedyny zabieg, ile zastosować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj