velFoka

Mengele MB280 opinie

Polecane posty

velFoka    9

Witam. Chciałbym kupić taka sieczkarnię i proszę o opinie na jej temat. Lub też inne propozycje sieczkarni. Miałaby pracować z zetorem 5718 i kosić sobie ok 1 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

MB 280 to jest jeden z pierwszych modeli, następczynią była MB 290-posiada tarkę, osiem noży, ostrzałkę, regulację dł. cięcia na 4 i 6mm, skąplikowaną budowę ( szwagier ma taką, robi ładną sieczkę, czasem jakaś drobna awaria się trafi). Następnie była MB 300-ma dwie tarki, specjalne grzebienie przy nożach, 12 noży,ostrzałke,regulację dł cięcia na 5 i 7,5mm,plus wyższe obroty bębna daje 1,5 większą wydajność od MB290. Zaletą jest bardzo prosta budowa, żadnego łańcucha, paska, napinacza,itp, wszystko jest zamknięte w przekładni zębatej zalanej olejem. Mam taką i jestem bardzo zadowolony.Potrzebny ciągnik ok. 80Km zarówno do MB290 jak i MB300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60
Napisano (edytowany)

przy dobrej kukurydzy 912 ma z nią ciężko. Ja posiadam 290. Mam ja od 6 lat i jak do tej pory jeszcze nic przy niej nie robiłem. Ma zabezpieczenie przed twardymi przedmiotami.

Edytowano przez MichalP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
velFoka    9

No właśnie i dlatego ja chcę 280 bo widziałem ze ursus 3512 bez trudu z nią idzie więc mój zetorek powinien dać radę. A może macie jakieś inne pomysły na sieczkarnię żeby dobrze ciachało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek95    12

Nie powiedziałbym że ursus 3512 pójdzie z nią bez trudu ja mam tą MB 280 i ursus 4514 (60 km) przy dobrej kukurydzy ma co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
velFoka    9

Ale na jakość sieczki nie narzekasz? A ziarenka tnie czy całościowo puszcza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Do mniejszych ciągników np; c-360 są MB 200-pierwszy model,nowsza MB 210 i najnowszy model MB 220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek95    12

Noże trzeba co 2 ha ostrzyć to jakość jest dobra a ziarnka niektóre zostają całe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k_pru    0

potrzebuję instrukcję obslugi mengele mb 280!!! jest ktoś w stanie przesłać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

A czemu służą te grzebienie przy nożach o których tu wspomniano? bo mam takie w MB 220 i mnie to zastanawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj