Pavel

Ceny ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
SIEWCA    24

Unia padnie, skoncza sie dopłaty, wysokie ceny ziemi, drogi sprzęt i wyzysk tych którzy dzierżawią.

 

 

No to jesteś optymistą, naprawdę.......masz u mnie piwo.


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Najpierw padnie euro. Nie może być tak że słaba gospodarka ma taką samą walutę jak mocna. Bankructwa krajów UE doprowadzą do jej upadku. Historia że jeszcze każdy związek tego typu i podobny upadał.

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Mi udało sie teraz kupic działkę która graniczyła z moimi trzema za 20tys/ha i bede jeszcze kupował piątą za 21tys/ha, już obsianą pszenicą przez poprzedniego właściciela (wszytsko klasa IIIb). Jak bym miał dac powyżej 40tys/ha tak jak Wy, to wolał bym zainwestować w coś innego. Co by mi sie predzej zwróciło. Ale to jest tylko moje zdanie i nie wypominam innym takich inwestycji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz612    0

Mi udało sie teraz kupic działkę która graniczyła z moimi trzema za 20tys/ha i bede jeszcze kupował piątą za 21tys/ha, już obsianą pszenicą przez poprzedniego właściciela (wszytsko klasa IIIb). Jak bym miał dac powyżej 40tys/ha tak jak Wy, to wolał bym zainwestować w coś innego. Co by mi sie predzej zwróciło. Ale to jest tylko moje zdanie i nie wypominam innym takich inwestycji

Jakiej wielkości są te działki? Hektarowe czy większe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

Najpierw padnie euro. Nie może być tak że słaba gospodarka ma taką samą walutę jak mocna. Bankructwa krajów UE doprowadzą do jej upadku. Historia pokazuje że jeszcze każdy związek tego typu i podobny upadał.

Tym bardziej jeśli Polska jest w tym związku ;)

Historia lubi się powtarzać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APPACZ1    17

też nie wiadomo co będzie po 2013 roku bo podobno mają zniknąć kredyty preferencyjne i wtedy też popyt spadnie na ziemię bo niewiem czy popyt będzie rósł ja trza będzie gotówką płacić lu 10% w skali roku chyba że zostaną wprowadzone jakieś inne preferencje w zakupie ziemi ale z tego co się orientowałem to od 2014 ma nic takiego już nie być zobaczymy co to będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kyristo    0

A ja jeździłem dziś oglądać 5ha ziemi za 50tys ale za całość :):) 3b, 4a, 4b klasa. Dobra cena? :P

 

To ja mam lepszą ofertę 2 ha w kawałku po 7 za ha tyle że stoją 3 słupy i na miedzy rosną 4 kępy tarniny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Ja będę teraz kupować 2,7ha za 12tys/ha. Jak byłem u baby co sprzedaje to się ucieszyła, mówiła że każdego namawiała i nikt nie chciał, a ziemia wcale nie jest zła 2,3a i 3b. Myślę że nie stracę na tym.... :)


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

E no to kupuj kupuj tylko mi nie podkupuj :P Dziś obejrzane nieco ponad 20 w kilku kawałkach po 300 do uzgodnienia. Tylko kawałek od domu ale liczy sie to że jest możliwość dokupienia szybkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

widze ze w niektórych rejonach jest jako taki a nawet spory ruch w handlu zimia :) U nas maskara nic sie nie zapowiada w tym roku :( Kazdy dopłaty chce brac a ty sobie obrabiaj.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U nas w Pomorskim a dokładniej spod gdańska "nie Żuławy" to ceny kształtują się w przedziale 40 tyś za ha

A na Żuławach jest po 50 tyś za ha

U nas z ziemią jest krucho jak ostatni raz coś kupiłem w 2004 roku to dopiero rok temu znowu coś mi się udało kupić 6 ha kl 3b 6 ha po 40 tyś za ha.

Jestem ciekawy po ile będzie ziemia po PGR bo u nas dzierżawca kupuje po 27 tyś za ha ciekawe jaką wywoławczą nam powiedzą za te 30% gruntów wyłączonych dla gminy tylko że to co dla gminy to same bagna.

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Możliwe że sie zdecyduje na 20ha za 300. A co radzicie zasiać na tym. Ziemia 3b, 4a, 4b. Pierwszy rok to raczej na przyoranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja bym żyto zasiał chwasty się w nim nie rozwijają tak a zawsze jakiś plon da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Dodam że są to ugory ale opryskane. ja mylałem bardziej o łóbinie na poplon. Chyba że coś bardziej radzicie, może facelie. Sorki że odbiegam od tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A tak ogólnie to z jakich stron szukacie ziemie bo ja znam tylko allegro anonse i anr śledze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

wojewudztwo lubuskie gm. Żagań, żary. bukowina; działka 30 ha- 12 tyś/ha , Borowina działka 12ha w 3 kawałkach 8tyś/ha ,okolice Żar 5 ha działka 9 tyś/ha i kilka km dalej 4 ha 10 tyś/ha, i bliżej Żagania 3ha 10tyś/ha, Chrobrów 40ha ale jeszcze nie wiem jaka cena(licytacja) Bożnów 20ha licytacja komornicza gospodarza cena wywoławcza 9 tyś/ha i po drugiej stronie ulicy 60 ha ale to już ARR i cena 22tyś/ha, + 2 ogłoszenia w gazecie regionalnej, 4ha, 3 ha jeszcze nie dzwoniłem się pytać,

panowie czy jest sens kupować działki oddalone od mojego gospodarstwa o 15-20 km? czy byście się pokusili.

u nas jakoś chętnych nie ma klasy ziemi od 3b do 4a

Edytowano przez suzuki21l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak dobra ziemia to bym kupił i kwestia ile ha tam jest jak powyrzej 10 ha to bym kupił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

kwestia, jaki masz sprzęt. Bo jak zajedziesz i te 10-15ha zaorzesz i wieczorem wrócisz to tak, i do tego opruskiwacz 3000-4000l to nie ma problemu.Za takie pieniądze to tylko kupowac, i to wszystko to co wypisałeś. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Ja bym kupował jak najbardziej tym bardziej że to nie są malutkie kawałki jakieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

o i kolejna działka w Bożnowie 5ha cena wywoławcza 45tyś(licytacja komornicza dłużnika, dnia 2 marca) i pewnie znowu nie będzie chętnych , ja mam dylemat gdyż mam jeden ciągnik c 360 i ledwo daje radę obrobić swoje 26ha, kasa by była tylko teraz czy na ziemię czy najpierw na większy ciągnik o to jest pytanie, no rozważam z ciężkim bólem kredyt, kupie ha to będe musiał kogoś najmować by się obrobić, kupie ciągnik+maszyny to niewiadomo czy za kilka lat będą takie okazje za taką cenę, NIEWIEM za co się brać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

jak masz kasę to kupuj ziemię a na ciągnik weź kredyt na nowe technologie. U nas odwrotnie sprzęt jest ale ziemia nie do kupienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A takie przetargi komornicze to na ANR ogłaszają czy gdzie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

na zakup ziemi czy nowego ciągnika to kredyt na 15lat spłaty dostaniesz na razie, ale rok, dwa i może juz nie byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

o i kolejna działka w Bożnowie 5ha cena wywoławcza 45tyś(licytacja komornicza dłużnika, dnia 2 marca) i pewnie znowu nie będzie chętnych , ja mam dylemat gdyż mam jeden ciągnik c 360 i ledwo daje radę obrobić swoje 26ha, kasa by była tylko teraz czy na ziemię czy najpierw na większy ciągnik o to jest pytanie, no rozważam z ciężkim bólem kredyt, kupie ha to będe musiał kogoś najmować by się obrobić, kupie ciągnik+maszyny to niewiadomo czy za kilka lat będą takie okazje za taką cenę, NIEWIEM za co się brać

 

Jak masz możliwość to kupuj. Bierz kredyt preferencyjny póki jeszcze są. Większym ciągnikiem spokojnie wszystko obrobisz. Ja mam 3 razy tyle samych zbóż i prawie wszystko sam robię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj