Zaloguj się, aby obserwować  
slawek110

john deere 2140 kierownica sama sie kręci

Polecane posty

slawek110    0

witam. mam problem ze wspomaganiem w jd 2140 jak zaczynam skrecac to kierownisa sana kreci sie do oporu dziejsie tek w obie strony musze trzymac mocno kierownice zeby nie skreciła sama. co moze byc powodem?

glwoj    1

Uszkodzony orbitrol, zamiennik ok 1000zl. Na allegro jest jakiś zestaw uszczelniający, może wystarczy go wymienić.

Edytowano przez glwoj

hubertuss    1413

Może masz sterowanie gps em tylko o tym nie wiesz. A tak poważnie też obstawial bym orbitrol. Co do samodzielnej naprawy orbitrola nie wiem czy tam czegoś się nie reguluje czasami.

Wiadomość z agroFakt.pl

bobytempelton    161

Oprócz orbitrola regulator przepływu wspomagania kieerowniczego daje kosmiczną dawkę oleju, to bym na początku sprawdził bo można zaadoptować przerobić z np. mtz. orbitrol z mtz też można po lekkich modyfikacjach wsadzić. W sumie ze wszystkiego można, ale ruskie dobre i najtańsze.

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

slawek110    0

a może mi ktos powiedziec gdzie sie znajduje orbital i ten regulator przepływu wspomagania? mam jeszcze problem z chamulcem chamuje ale trzeba mocno macisnąc jest gdzies jekies odpowietrzanie albo regulacja?

evetr    0

kolego orbitrol znajduje się pod kierownicą do której przykręcone są 4 przewody tylko ich nie pomyl a co do hamulca odpowietrzniki są na zwolnicach

waldi20    0

witam koledzy ja mam podobny problem mianowicie zanim skrecę kołami musze wykonac kilka obrotow kierownica a jezeli jest ciągnik wyłączony to można sobie bez żadnych przeszkód kręcić w obie strony proszę o pomoc pozdrawiam

jarooo3013    1

PODPINAM!Witam. Koledzy co jest??? Wspomaganie bylo idealne(jest na orbi) i doslownie(co dziwne) nagle ....uj go strzelil. A robi sie tak : gdy odpalam ciagnik kierownice samo ciagnie to w prawo to w lewo,jest duzo ciezej krecic i nie ma regoly czy duze czy male obroty to i tak to samo, i gdy delikatnie nadam ruch np. w lewo to tez samo ciagnie i gdy kola dojda do swojego polozenia,to kierownica caly czas sie kreci. Dodam iz pozostale odbiornik dzialaja. Moze ktos juz przerobil taka dolegliwosc i sie wypowie, bo nie wiem czy nabywac nowy orbitrol,czy gdzie indziej szukac usterki???

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez zenas
      Co może byc przyczyną że podnośnik nie chce za cholere opaść na dół raz mi się to już zdarzyło ale odkręciłem jakąś śrubkę w podnośniku i opadł ale to było dawno teraz nie wiem która to była może ktoś z użytkowników JD orientuje się co jest grane,bo trudno orać z pługiem podniesionym w górę.Dodam że wspomaganie działa b.d.

• Przez Jacek2000
      Witam mam john deere 1020 i nie dawno mialem pompę hydrauliczna w regeneracji i mam pytanie czemu słychać tloczki i czemu zamiast olej pobierać ze zbiorniczka to wraca do zbiorniczka i wylewa sie z niego olej. Pomoże mi ktoś tu. 
    • Przez ahten
      W jd 2140 od kilku dni nie dziala mi kontrolka temperatury. Wymienilem juz vzujnik cisnienia oleju oraz czujnik temperatury na silniku, popsprawdzalem przewody, bezpieczniki sa ok i nadal nie dziala... Co moze byc przyczyna?

Oraz jeszcze jedno pytanie o wczesniejsze objawy, a mianowicie po rozgrzaniu traktora, gdzies po godzinie pracy na polu, ciezko wchodza polbiegi Czym to moz ebyc spodowdowane?
    • Przez Merlinko
      Panowie w 2850 zauważyłem że na żółwiu jak daje pedał w podłogę na biegach 2-3-4 to jakby się ślizgał nie zbiera się jak powinien , jak wbije mu zająca odrazu zrywa asfalt i czuć że traktor jedzie, i znów jak zbije na żółwia to jest tylko takie delikatne zwolnienie i dalej jakby nie mógł się zebrać a obroty silnika wysokie. Wałek działa bez problemu. Czy to już będą zdechniete tarczki  ? Tylko polowienie mnie ratuje ? Czy może być coś jeszcze nie tak ? 🧐 Z góry dzięki za jakąkolwiek podpowiedź ! 
    • Przez Prezes1640
      Witam.
       Od razu powiem, że przejrzałem forum, ale moja wiedza jest na tyle mała, że nie ogarnąłem i dlatego piszę o poradę. Po pierwsze napęd 4x4 niby nie jest załączony, ale jednak jest. Przełącznik w kabinie działa bez zarzutu, miernikiem sprawdzony. Gdzie szukać cewki od załączania 4x4 i ewentualnie co dalej próbować jeśli okaże się, że cewka działa. Wdzięczny będę za jakiekolwiek zdjęcia poglądowe lub dokładniejszy opis miejsca, ewentualnie co jeszcze sprawdzić zanim rozłożę ręce.

Pozdrawiam serdecznie.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj