batim

Uprawnienia na kombajn

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
master20002    228

Witam panowie chce sobie zrobic uprawnienia na kombajn ale nie wiem gdzie to moge zrobic,jestem z okolic Przemysla i chyba najblizej bym mial do Radymna ale nie moge znalesc namiarow i bardzo bym prosil jak ktos z was ma jakis kontakt do Radymna to bardzo bym prosil.

 

 

Napisz na priv. Dam Ci namiary na gościa który to prowadził na wiosnę jak ja robiłem.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dromik    4

W jakiej cenie u was jest kurs na kombajniste bo umie w szkole w Chwałowicach pow radomski cena to 600 zł, a w szkole w radomiu cena 330zł. Możecie mi powiedzieć jak ten kurs przebiega bo zapisałem sie i zaczynam 28 stycznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Ja w tamtym roku na wiosnę też płaciłem 600 zł. W moim przypadku zajęcia to wyglądały tak: prowadzący omawiał poszczególne podzespoły, warunki poruszania się na drogach, usterki i ich przyczyny, nastawienia elementów roboczych. Później mieliśmy jazdę, pokazywanie i omawianie wszystkiego przy maszynie (napinacze, naciąg poszczególnych pasów itp). Egzamin był coś w stylu "nikt nie może tego nie zdać". Myślę, że nie masz się czego bać.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy83    91

Ciekawi mnie czy pytania na egzaminie dotyczą polskiego bizona czy to są pytania ogólne typu co zrobić jak są zanieczyszczenia w zbiorniku zbożowym, czy zboże zostaje w kłosach itp. Mam osobiście deutz fahr wiadomo każdy kombajn się różni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Pytania na egzaminie tyczą się obsługi kombajnu Bizon.

Powyżej na tej stronie masz link do pytań egzaminacyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

Witam.

 

Mam pytanie. Brat zgubił uprawnienia na kombajn i chce je wyrobić jeszcze raz.

Jak to się odbywa? Czy musi jeszcze raz zdawać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilsame1    8

Orientuje sie ktoś może gdzie i kiedy bedzie kurs na kombajn w okolicach Płocka/Płońska/Sierpca?

/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SuwalkiOK    0

Dzisiaj robiłem kurs kombajnisty i dowiedziałem się na nim że taki kurs jest tylko na kombajn zbożowy a jak chcę na sieczkarnię samobieżną to jest na to oddzielny kurs. Jak to wygląda u was? potrzebny jest kurs na sieczkarnie skoro już będę miał na kombajn? czy tylko osoba prowadząca szkolenie chce zarobić na kolejnym papierku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dromik    4

@SuwalkiOK z tego co wiem kurs kombajnisty uprawnia do obsługi kombajnu zbożowego i sieczkarni samojezdnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam na kombajn, i mnie uczyli że jest tylko na to a na sieczkarnie jest inny. Ale reki nie dam sobie uciąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Na sieczkarnie są oddzielne uprawnienia, moim zdaniem jest to bzdura ale tak już jest w polsce. Ale jesli ktoś nie kosi w celach zarobkowych to nie musi mieć uprawnień ani na kombajn ani na sieczkarnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

Orientuje sie ktoś może gdzie i kiedy bedzie kurs na kombajn w okolicach Płocka/Płońska/Sierpca?

/

 

Mój znajomy robił w szkole w Płońsku. Podobno zapisy od nowego roku a egzamin w maju. Ale zadzwoń i zapytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jackson19    0

zsr bojanowo (woj wielkopolskie) ma zamiar zorganizowac kurs uprawnien na kombajn, cena to około 400 zl, kurs ma trwac od 10 kwietnia przez 3 tygodnie, co dziennie o 14 00 zapisac mozna sie osobiscie lub telefonicznie 655456231

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rucin    2

@Harnas88 bzdurą jest co piszesz nie mając uprawnien na kombajn wrazie jakiego kolwiek wypadku nie otrzymujesz odszkodown gdyz nie byłes przeszkolony i nie umiałes sie obsługiwać więc lepiej wydać te 300-400 zł i wrazie czego mieć odszkodowanie a na koszenie usługowe niektórzy opłacają w skarbowym bo niektórzy lubią podpier*****

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ładnych parę stron wcześniej jest wyjaśnienie komu i do czego jest potrzebne to uprawnienie.

Zanim zaczniecie się spierać na dobre to zapoznajcie się z tamtymi postami.Zacznijcie czytać od tego

http://www.agrofoto....180#entry936511

Szczególnie zachęcam do tego @rucin

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

mam pytanie : mam uprawnienia na kombajn zbozowy , prawko na samochod ale nie mam na traktor, czy moge jezdzic tym kombajnem po drogach jezeli nie mam prawka na traktor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak, ponieważ kategoria B daje też uprawnienia na pojazdy wolnobieżne a kombajn do nich się zalicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Na pewno B wystarczy.

Do prowadzenia kombajnu potrzeba prawa jazdy B lub T.

Na B możesz jeździć także ciągnikiem rolniczym(maszyna wolnobieżna) z maszynami zawieszanymi i przyczepą jednoosiową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam chciałbym ostrzec wszystkich przed sprzedającym z okolic Wandowa woj. wielkopolskie, który specjalizuje się w sprzedaży kombajnów marki claas dominator, maszyny są wyszykowane tylko powierzchownie często gęsto ściągane w beznadziejnym stanie, niestety ja złapałem się na jego haczyk. Zakupiłem u szanownego pana kombajn marki claas, który był w stanie wręcz idealnym, z racji szybkiego ukończenia żniw zdecydowałem się na szybki zakup i to był mój błąd, według zapewnień sprzedającego maszyna gotowa do pracy, w rzeczywistości po zakupie rozleciała się w drobny mak sieczkarnia, po przeanalizowaniu przez autoryzowany serwis Claasa okazało się, że wał był złożony z dwóch elementów, w obudowach były łożyska zużyte, po głębszej analizie okazało się, że brakuje w znacznej części czujników a dużo elementów dorobione były na wzór. Przestrzegam wszystkich forumowiczów przed szybkim i pochopnym kupowaniem maszyn rolniczych, naprawdę warto wydać te 200-500zł na serwisanta, która przejrzy sprzęt prze zakupem. Próbowałem sprawę załatwić osobiście ale sprzedający śmiał się ironicznie i powtarzał cytuje NIE JEST PAN PIERWSZYM I OSTATNIM.... skorzystałem z pomocy adwokata i dzięki jego pismom i groźbą skierowania sprawy do sądu udało mi się wymienić wadliwy element jakim była sieczkarnia, cały proces trwał od lipca 2013 do stycznia 2014. Także szanowni forumowicze uważajcie i sprawdzajcie bo dużo jest nieuczciwych handlarzy, którzy tylko czekają.Sprawa zakończyła się mam nadzieję pozytywnie chociaż ostateczna próba maszyny odbędzie się w te żniwa i to zadecyduje czy zostanie w moim gospodarstwie.
    • Przez farmer_89
      Witam, czym czyscicie przedmuchujecie swoje kombajny podczas zniw? 
    • Przez Mareczek1
      Witam planuję zakupić siewnik kvernelanda Accord mc-drill Pro czy mógłby ktoś napisać jak się sprawują , na co warto zwrócić uwagę przy zakupie i czy wogóle są warte uwagi,pozdrawiam
    • Przez AnkaSkakanka
      Dzień dobry,
      Oboje z mężem nie jesteśmy rolnikami. Mieszkamy w mieście, ale mamy rodzinę na wsi i bardzo lubimy tam przebywać. Jest to piękna wieś, w malowniczej okolicy. W bezpośrednim sąsiedztwie naszej rodziny znajduje się kilka działek należących do KOWR. Jedna z tych działek wydaje nam się bardzo interesująca i chlelibyśmy ją zakupić od KOWR, jednak nie ma nigdzie zamieszczonego ogłoszenia o jej sprzedaży. Jest to też działka o wielkości ponad 1ha, a my chcielibyśmy kupić jedynie jej fragment o powierzchni ok 30 arów. Czy ktoś z Państwa mógłby podpowiedzieć czy jest to w ogóle możliwe? Chcielibyśmy kupić tę działkę w celach rekreacyjnych i postawić tam mały domek (media są w drodze).
      Dodam, że żadne z nas nie posiada wykształcenia kierunkowego i na tę chwilę nie mamy możliwości (ani środków ani kwalifikacji) założenia gospodarstwa rolnego. Okolica jest zamieszkana przez osoby, które nie prowadzą działalności rolnej, są to wyłącznie siedliska.
      Będę wdzięczna za wskazówki.
       
    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj