Polecane posty

zdzichu124    9

Jeśli chodzi o to zdjęcie to masz już pierwsze kolanko z 2cm nad węzłem więc to już czas a nawet za późno.

Ja ozime w tej fazie jechałem 0.3 modusa i 0.8 CCC 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Stosuje ktoś t3 w jęczmieńiu ozimy umnie połowa wykłoszona. Cobyscie polecili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abc1922    1

Panowie co się dzieje w moim jęczmieniu ozimym? Nie ma tego dużo, działać czymś czy zostawić.

20190514_165236.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

nie było jakiś resztek w opryskiwaczu?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25699

Żółwinek zbożowy i Lednica zbożowa - to one są prawdopodobnie sprawcami tych białych kłosów.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Koledzy ile moddusa stosujecie w jęczmieniu jarym na pierwsze kolanko ? Stanowisko na oborniku + 110 kgN/ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abc1922    1
36 minut temu, Agrest napisał:

Żółwinek zbożowy i Lednica zbożowa - to one są prawdopodobnie sprawcami tych białych kłosów.

Rozprzestrzeni się to czy olac to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671
zdzichu124 napisał:

Koledzy ile moddusa stosujecie w jęczmieniu jarym na pierwsze kolanko ? Stanowisko na oborniku + 110 kgN/ha 

0,4 ale ja daje przy 65 kg azotu i tak zawsze wywala w tym roku część zrobiłem medaxem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25699
2 minuty temu, abc1922 napisał:

Rozprzestrzeni się to czy olac to?

Poszukaj w necie informacji, znajdziesz próg szkodliwości. To są szkodniki, jak zwalczałeś skrzypionkę to teoretycznie większość powinieneś ubić .

Tym białym już nie pomożesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9
Napisano (edytowany)
37 minut temu, Mich9 napisał:

0,4 ale ja daje przy 65 kg azotu i tak zawsze wywala w tym roku część zrobiłem medaxem

To mnie nie pocieszyles , w takim razie chyba polecę 0.5l moddusa na pierwsze kolanko i pozniej coś na flagę jeszcze będzie trzeba skrócić żeby nie skrobać jęczmienia z ziemi 

 

Czy może poczekać do drugiego kolanka i polecieć etefonem np Cerone 0.5l/ha ? Co polecacie ?

Edytowano przez zdzichu124

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORZMO    49

Nie działa. Dawniej CCC miał w jarym rejestrację w fazie 3-4 liści, ale to chyba bardziej o dokrzewianie chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2272

Jęczmień już po 6-7 rozkrzewien, bez azotu jeszcze tylko tyle co w profosce. Widać po suchym roku potężny bank azotu w glebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonatansad    7
Dnia 9.05.2019 o 20:22, jonatansad napisał:

czy do pumy ichwastoxu turbo mzna dodać mocznika i siarczanu magnezu

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9
Napisano (edytowany)

U mnie N1 przedsiewnie mocznik tydzień temu N2 saletra i niech rośnie , łącznie 110kgN i nie wiem czy nie za duzo jak na jęczmień jary , dodam że rośnie na oborniku rozrzuconym wiosna przed siewem

Teraz muszę zadbać o prawidlowa regulację i ochronę , co polecacie ? 

Edytowano przez zdzichu124

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

odnośnie jęczmienia ozimego to powie mi ktoś dlaczego przyredukował pendy, a mianowicie gdy np. było 8 rozkrzewień to 4 poszło normalnie a 4 są takie małe. czy to efekt suszy bo od marca niepadało czy może zbyt mało N na start


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

A daje ktoś t3 w zimowym i co najlepiej dać potencjał jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

Witam, jęczmien siew 15 kwietnia, przedsiewnie 300 poli 6 i tylko azot z polifoski, chciałbym teraz zastosować azot ale zastanawiam się czy saletra czy mocznik ? Jutro niby będzie pogoda ale ostatnio popadało i rośliny mogą być mokre i zastanawia mnie czy mocznik bądź saletra na mokre rośliny nie poparzy jęczmienia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Lepiej niesyp na mokre liście bo przypał liście. Ja nie dawno tak sypnąłem na pszenicę zimowa to miejscami są cremowe liście tagrze poczekaj jak obeschnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonatansad    7
Dnia 9.05.2019 o 20:22, jonatansad napisał:

czy do pumy i chwastoxu turbo mzna dodać mocznika i siarczanu magnezu

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackasss    59

Nie polecam, generalnie herbicydy najlepiej osobno dawać, chociaż podobno niektórzy mieszają. Na logikę lepiej najpierw zwalczyć chwasty, a później odżywiać roślinę. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

Ile czekać po oprysku na chwasty ze zrobieniem dokarmiania micro, siarczan i mocznik. Na jednym kawałku trochę taki nijaki miejscami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj