Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bialy2005    582

dzis kontrolowałem i mszyce zywe chodza po łodydze sczególnie w gestym łądnie cyzby za gesty zeby cyperkil dotarł tak nisko ? dawałem 0,1l i 250l wody drobnokropliste dysze


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

No to jak te łajzy wytepic ? Chyba jedyne wyjscie to jakis srodek działajacy systemicznie a nie kontaktowo zeby sobie wypiły troszke soku z trucizna :) Tylko co tanie i dobre ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja stosowałem Fastac 100 EC efekt bardzo dobry w dawce 100 ml na ha w ilości 300 litrów wody cena ok. 16zł/ha. A w kapuście dodaje Dursban 480 EC w dawce 1lha.

Fastac 100 EC to środek owadobójczy w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, o działaniu kontaktowym i żołądkowym przeznaczony do zwalczania szkodników kłująco-ssących i gryzących.

Edytowano przez przemek121088

Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Jeszcze nie zawiodłem się na Bi. Działa systemicznie i byle deszcz go nie zmywa. Kontaktowo i żołądkowo. A że lepiej działa jak jest ciepło to przeciez w maju, czerwcu jest ciepło. Ale najważniejsze że działa systemicznie a nie tylko powierzchniowo. Jedyny minus to że nie jest najtańszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Ja pryskałem DECIS i mszycy nie ma, ale dawkę dałem dużo większą ( by gady skutecznie zniszczyć )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

stosował ktoś yara folicare?? mam zamiar dać go przy okazji zwalczania mszyc... nie ma przeciwskazań w fazie kłoszenia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AUSTERNPILZ    1

Witam. Czy stosował ktoś granstar utra sx wraz z mocznikiem i bittersaltzem (siarczan magnezu) ???

 

Proszę o odpowiedz. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HORTUS    32

Ja od dłuzszego czasu przeglądam to forum, wiele czytając, mało pisząc.

Zauważyłem że jest na forum trochę osób posiadających dużą wiedzę i spore doświadczenie w uprawie zbóż. Chciałbym się tutaj zwrócić do nich o pomoc.

Na swoich polach mam ciągle ten sam problem ze zbożem, otóż pięknie wschodzi i ładnie rośnie do chwili kłoszenia. Podczas kłoszenia zboże mocno "siada"

redukuje pędy boczne i ogólnie robi się bardzo słabe. Jest to z pewnością związane z suszami majowymi i słabą pojemnością wodną gleby w tym miejscu. Ale może przyczyna jest jeszcze gdzieś, może za dużo azotu, moze azot w ostatniej dawce posiany zbyt późno. Czy ktoś może podzielić się swoją wiedzą na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORZMO    48

@AUSTERNPILZ Granstarów nie wolno mieszać z nawozami. Czytaj ulotki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaWeL07    351

Koledzy mam pewne obawy, teraz to i tak już musztarda po obiedzie, ale chcę się zapytać.

 

A więc, dzisiaj pojechałem pryskać jęczmień jary fungicydem z odżywką i mocznikiem + środek na robala. 4 dni temu byłem na polu to dopiero pojawiały się ości na zewnątrz. Pogoda pozwoliła dzisiaj pryskać. Zajechałem i patrzę a na kłosach widać już że zaczyna się kwitnienie. Miałem dylemat, czy pryskać, czy wylać 400l cieczy. Postanowiłem opryskać.

 

Jak myślicie nie zaszkodziłem mu za bardzo? Szkół rolniczych nie kończyłem, więc jeszcze takie pytanie. Czy jęczmień zawsze tak szybko zaczyna kwitnąć od wyjścia kłosa?


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pOngO88    4

Witam. Koledzy mam pytanie, mianowicie chodzi mi o nawożenie. Mój jeczmień jary jest w fazie kłoszenia ma wysokosć z 50-70 cm czy ma sens posypac po nim tak ok 100kg/ha saletry.? wczesniej tego nie robiłem ze względu na susze, teraz pada i czy w stosunkowo chłodny dzień bez słonca miedzy deszczami można by wjechać i posypac.?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

PaWeL07 myślę, że mu nic nie zaszkodzisz tylko pomożesz, mój sąsiad zawsze pryska jak zboże kwitnie i nic mu się nigdy nie stało :) mówi że w tym roku jest duże nasilenie chorób grzybowych i trzeba pryskać i pilnować zboża... trzy dni temu też miałem taki dylemat i wszystko wyszło ok :)


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaWeL07    351

To mnie trochę uspokoiliście, no zobaczymy jak to wyjdzie, mam nadzieję że wszystko będzie OK :)

 

A czy to normalne że jęczmień tak szybko zaczyna kwitnienie, po tym jak wyjdzie na wierzch? Minęło dosłownie 3, 4 dni.

  • Like 1

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

Dokladnie jak kolega szymon napisal.Podczas kwitnienia nie pryskamy pszenżyta.

@pongo88.Mozesz posypać saletre,wplynie to pozytywnie na wypelnienie ziarna i parametry

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

Jęczmień tak samo jak i pszenica jest samopylny i kwitnie jeszcze w pochwie liściowej jak pojawi się kłos to już jest po kwitnieniu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

podczas kwitnienia nie można pryskać tylko pszenżyta

 

zapomniałes o zycie które jest tylko i wyłacznie obcopylne

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balon24    26

Panowie na kłosach w jęczmieniu pojawił się brązowo rdzawy kolor . Co może być przyczyną tego ? Ostatni oprysk fungicyd+insektycyd+mocznik , może ten mocznik zaszkodził ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASZ82mtz    0

Koledzy mam pytanie i prosze o odp co mógłbym zastosować w fazie wykłoszenia bo jęczmień mi się juz ładnie wyklosił ????? jakie dożywki i dodatki czy coś??? żęby był jakiś rezyltat. dodam 2v razy dawałem dolistnie mocznik i raz na grzyba z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETTI77    1

U mnie w jęczmieniu gdzie niegdzie i w mokrych miejscach wywaliła jakaś trawa chyba jakaś wiechlina bo życice axial zwalczył ale tego nie czy to się rozsieje na przyszły rok też macie jakieś doświadczenia dodam że tego nigdy nie mniałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

chciałbym się dowiedzieć czy mogę coś pomuc swemu jęczmieniowi jaremu otórz w fazie 2 kolanka dałem 0,3 modusa i od ok 3 tyg. jęczmień nie może w pełni się wykłosic ok 2-3 pięterek cały czas jest w pochwie i nie może wyjść ? nie wiem czy może dać mu dolistnie mocznika? dodam że dałem ok 80 kgN odmiana eunowa w ostatnich 4 tyg. 3 razy pryskałem na robala - mszyce i skrzypionki chciały mnie zjeść no i tydzień temu prysnołem arteom bo troszkę grzybka dostał

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mp255    7

Cześć.

Mam pytanie .Chce posiac w tym roku troche jeczmienia ozimego.

Nigdy jeszcze nie sialem jeczmienia wiec mam kilka pytań.:

-Jaka odmiane kupic na slaba ziemie V i VI klasy.

-Kiedy siać.

-Jakie nawozenie.Fosfor jesienia azot wiosna w jakich dawkach.

-Jakie opryski i kiedy.

-Czy jeczmien bedzie sie nadawal na start dla prosiakow odsadzonych.

-Jaki plon z takiej ziemi

-Czy wogle oplaca sie

Czekam na odp.

Edytowano przez mp255

Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj