Polecane posty

metrax12    134
Dnia 5.06.2021 o 11:21, domino69 napisał:

Panowie potrzebuje porady kiedy najlepiej cerone w jęczmieniu jary na wychodzące ości czy na flagę , jęczmień już skracany dostał 0,4 modusa na pierwsze kolanko aczkolwiek nie na pierwszym centymetrze tylko dopiero jak już 3 cm były no i dostał sporo azotu bo jakieś 140 kg i boję się czy ustoi i drugie skracanie chce zrobić jak najlepiej ...

Daj Cerone 0,5 l + trineksapak 0,2 l przed wychodzeniem ości, to może ustoi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

W fazie gdy jęczmień jary jak i owies zaczyna tworzyć liść flagowy zastosowanie azotu wpłynie na plus czy nie ma sensu? Miejscami trochę zboże straciło kolor i zastanawiam się czy jeszcze coś dawać. A może tylko dolistnie?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429

Ja bym tylko dolistnie prysnął, kiedyś podawałem tak późno azot ale raczej plon od tego nie wzrastał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429

Dobra kolejność wlewania - siarczan magnezu / mocznik / nawóz dolistny płynny agrochelat z / insektycyd decis mega ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429

Nawozy płynne dawałem na końcu ale kolega przysłał mi rozpiskę zgodnie z którą powinienem je wlać przed insektycydem. Sam już nie wiem, ale chyba tak czy siak nic złego nie powinno się stać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
Przed chwilą, damianzetor9540 napisał:

Melius na 70 kg N

IMG_20210607_204443.jpg

Narazie piękny ale idą upały deszczu nie widać ale bądźmy dobrej mysli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
8 godzin temu, krilan06 napisał:

No piękny,  skracany?

Nie, nie myślałem że tak wyrośnie, a na te upały trochę strach. A może jednak czymś proponujecie? Gdzieniegdzie widać ości, szczególnie od miedzy gdzie słabiej nawozu poleciało, albo na jakiś lichszych obszarach pola 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975

Retardant w takich temperaturach i niskiej wilgotności to proszenie się o kłopoty. Słońce Ci wyreguluje ten jęczmień.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429
31 minut temu, damianzetor9540 napisał:

Nie, nie myślałem że tak wyrośnie, a na te upały trochę strach. A może jednak czymś proponujecie? Gdzieniegdzie widać ości, szczególnie od miedzy gdzie słabiej nawozu poleciało, albo na jakiś lichszych obszarach pola 

Ja też mam podobny, rzekłbym że takiego nigdy nie miałem, też nie skracałem i przy tej prognozie nic nie skracam bo tak jak kolega pisze - to proszenie się o kłopoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    214

Ja wczoraj jednak podałem skromne t2 po 100g tebu i azoksy Też sie biłem z myslami czy dodać etefonu i poszło 0,4l Cerone.145N 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vegeta23    2

Witajcie.
Jeczmien Jary 
Zabieg herbicydowy Arial Komplett Pak
T1+R1 prochloraz 0,5+tebukonazol 0,4+ fenopropidyna 0,3 + regullo 0,2
Później mikro Dr Green 1,6kg/h + siarczan magnezu jednowodny 2,5% roztwor + karate 0,1 na skrzepionke
 Co polecicie na T2?
Dostal 170kg/h azotu w czystym skladniku. Robić R2? Jeśli tak to jaki środek? Mogę dać drugi raz regullo?
Na górze lan wygląda ładnie ale na dole żółto. Grzyb hula az milo ... 

Wiem ze przesadziłem z azotem ale narazie się uczę.zaczyna robić się ciepło i czy zrobić mu to R2 czy nie... proszę podpowiedzcie coś. 
Pozdro

20210606_200716.jpg

20210606_201049.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429

No właśnie, zrobisz drugą regulację i nie będzie deszczu i bardziej zaszkodzisz niż pomożesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    952
3 godziny temu, drobny napisał:

Ja wczoraj jednak podałem skromne t2 po 100g tebu i azoksy Też sie biłem z myslami czy dodać etefonu i poszło 0,4l Cerone.145N 

Stosowaliście etefon w Kobrze? Tańszy od Cerone i 30 gl. mocniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429
54 minuty temu, statham7 napisał:

Ktoś stosował pume  w późniejszych  fazach  niż  jest  zalecane 

Stosowałem jedynie w pszenżycie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj