Polecane posty

ipodje2    2

Co polecacie na t1 w jęczmieniu jarym? Myślę nad jakimś budżetowym rozwiązaniem i czy coś takiego ma rację bytu: Prochloraz 200g + Tebukonazol 150g + Azoksytrobina 100g  Co myślicie nad takim rozwiązaniem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181

Ja dziś poleciałem w mieszance jeczmien owies, moddus 0,4, i po 200g tebu i azoksy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil255    305

@bartekac7 płn podkarpackie. Priaxor+tebu, ciepło wilgoci nie brakuje to wszystko szybko idzie w górę, tylko najgorsze brak warunków na zabiegi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181

Na północnej Lubelszczyźnie już tak kolorowo z wilgocią nie jest , maj 33l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2430

Opryskany dzisiaj jęczmień minstrel+corrida, ostatni przejazd - chmura, deszcz, grad, wiatr, dziękuję, to by było na tyle z pryskania

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25634
Napisano (edytowany)

Sprawdziłem. U mnie 29mm i to w pierwszym tygodniu maja. 

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vegeta23    2

Jaka to faza jeczmienia? Jest juz pierwsze kolanko? Jechac juz z T1 bo mam okienko pogodowe na jutro i dzis. 

Na T1 tebu+prochloraz+feno do tego regullo 0,2l/h bo dostal duzo azotu. 170kg w czystym skladniku

20210520_125354.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118

U mnie w maju juz ok 70 litrów juz spadlo, wilgoci pod dostatkiem a nawet na niektorych polach za duzo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25634
26 minut temu, kamil255 napisał:

@Agrest jak oceniasz swoją Sandrę?

Mam pierwszy raz. Niby ładna ale coś mi brakuje. Nie mam porównania jak powinna wyglądać na 8t, które są moim marzeniem.

Wydają mi się za krótkie kłosy i za niska obsada. Choć nogi nie ma gdzie postawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Ile pieterek twoja Sandra ma?


Moja pierwsza z brzegu 11 pieterek. Ale gesta niesamowicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25634

Teraz zrobione koło domu, tu 3a, i takie zdecydowanie lepsze miejsce. 

20210520_133819.jpg

Pięterka z tych pierwszych kłosów to 9 do 12. Trafi się i 14 ale średnia jak wyjdzie 10 to max. A nawet i 9, bo boczne pewnie koło 8 śię się zakręcą.

 

Tak wygląda, na dobrej klasie jeszcze nie wykłoszona. 

Większość mam 4km od domu tam jest cieplejsze piaszczyste stanowisko to pewnie już przekwita 

20210520_133656_resized.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181
45 minut temu, vegeta23 napisał:

Jaka to faza jeczmienia? Jest juz pierwsze kolanko? Jechac juz z T1 bo mam okienko pogodowe na jutro i dzis. 

Na T1 tebu+prochloraz+feno do tego regullo 0,2l/h bo dostal duzo azotu. 170kg w czystym skladniku

20210520_125354.jpg

Te zdjęcie taka ostrość za***ista , że nic nie widać, 170kg N w jarym na bogato.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

Ja dzisiaj jadę praixior+siarczan magnezu+mikro, bo zaczyna się kłosić coraz bardziej. Tylko kur...wieje, może do 20 przejdzie...? Rano jakoś jak pryskałem to aż tak nie wiało. Ja pd Lubelszczyzna to z wodą jest. Przynajmniej narazie suszy brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil255    305

Ja planuje jutro z samego rana t2, dzisiaj do wieczora mocne porywy wiatru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

U mnie koło 20 ma zelżeć to akurat przed zmrokiem. Kurde jak nie deszcz to wiatr. A w tym roku serio tych wiatrów sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2145
7 godzin temu, yacenty napisał:

jak tylko w jednym miejscu to będzie poparzenie/fitotoksycznosc. choroby raczej posiane są w różnych miejscach i bardziej nieregularnie

Czyli nic z tym nie jestem w stanie zrobić. Dzięki za odpowiedź!


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
1 godzinę temu, Dontcry napisał:

U mnie w maju juz ok 70 litrów juz spadlo, wilgoci pod dostatkiem a nawet na niektorych polach za duzo. 

u mnie już blisko 80. Ciesze się ze udało się zrobić T2. Inaczej mogłoby być różnie. A już kiedyś grzyb zeżarł mi cały plon. 1 maja miałem piękny jęczmień a później grzyb, grzyb i jeszcze raz grzyb i nakoszone całe oszałamiające 5 ton, gdzie powinno być z 8-9

Polecam artykuł na temat ochrony kłosa.

https://www.agrofoto.pl/forum/blogs/entry/3314-jaka-ochrone-fungicydowa-zastosowac-na-zabieg-t3-w-zbozach/

 


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181

Panowie mam problem z kws kosmos w tydzień wybujal niesamowicie ma około 80cm czym go jeszcze wyregulować?na niepełne 1 kolanko dostał 0,6 moddusa. Cerone 0,5l/ ha bedzje ok? Zaczyna wyrzucać ości

IMG_20210520_195619.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
Agrest napisał:

Teraz zrobione koło domu, tu 3a, i takie zdecydowanie lepsze miejsce. 

20210520_133819.jpg

Pięterka z tych pierwszych kłosów to 9 do 12. Trafi się i 14 ale średnia jak wyjdzie 10 to max. A nawet i 9, bo boczne pewnie koło 8 śię się zakręcą.

 

Tak wygląda, na dobrej klasie jeszcze nie wykłoszona. 

Większość mam 4km od domu tam jest cieplejsze piaszczyste stanowisko to pewnie już przekwita 

20210520_133656_resized.jpg

u mnie na piachu 4bkl tej prawdziwej to tak pieterek ma od 8 do 10, gdzie glina to jak u Ciebie sporo więcej, plon będzie zależał od przebiegu pogody nie ma co wyrokować już, u mnie z dwa lata temu ten jęczmień który miał 8pieterek bo susza skróciła kłos to plon dowalił pod 9t śresnio także nic pewnego jeszcze

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118
8 godzin temu, yacenty napisał:

u mnie już blisko 80. Ciesze się ze udało się zrobić T2. Inaczej mogłoby być różnie. A już kiedyś grzyb zeżarł mi cały plon. 1 maja miałem piękny jęczmień a później grzyb, grzyb i jeszcze raz grzyb i nakoszone całe oszałamiające 5 ton, gdzie powinno być z 8-9

Polecam artykuł na temat ochrony kłosa.

https://www.agrofoto.pl/forum/blogs/entry/3314-jaka-ochrone-fungicydowa-zastosowac-na-zabieg-t3-w-zbozach/

 

Zimowy mam opanowany również, ale jary mam na takim kawałku co jeszcze odchwaszczania nie zrobilem nawet bo wjechać nie idzie. Niby woda nie stoi ale taka glajza ze szok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj