Polecane posty

Agrest    25642

Nie wiem. 0,6 to jest max, ale ziemia piaszczysta to chyba nie ma co przesadzać.

Właściwie tylko jutro może dało by się opryskać bo potem tydzień bez słońca.

Ale chyba ciut za wcześnie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
2 minuty temu, mraukot napisał:

Jednak w PRL-u dobrze myśleli z tymi śmigłowcami do nawożenia i oprysków w PGR - ach 😋

niektórym i bez śmigłowca nie żle  śmigłem kręci ;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
21 minut temu, Agrest napisał:

Nie wiem. 0,6 to jest max, ale ziemia piaszczysta to chyba nie ma co przesadzać.

Właściwie tylko jutro może dało by się opryskać bo potem tydzień bez słońca.

Ale chyba ciut za wcześnie???

Wcale nie wcześnie, jak będziesz miał tydzień ciepła to on wejdzie na 3 kolanko :P

a po co słońce?

Co do słabszej gleby - ok rozumiem argument, ale nie zszedłbym az tak z dawki. Chyba ze chcesz to dzielić, bo juz tak kiedyś robiliśmy 0.3 moddusa i za 7-10 dni drugie 0.3


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Jak po co słońce? Nawet na etykiecie jest napisane że słoneczna pogoda wspomaga działanie środka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Trineksapak bez słonecznej pogody, to psu w .upę. Sprawdzone dwukrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25642

Trinespak musi mieć słońce.

Chyba że wystarczy światło dzienne.

3-4 dni ciepła i potem zimno.

Ale chyba lepiej jutro zrobić właśnie nawet tą dawką 0,4 i za 2-3 tyg poprawka 0,2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robroy    18
10 godzin temu, damianos95 napisał:

O widzisz ja tez sie nie moge dowiedziec w jakiej temperaturze stosowac axial komplett pak bo kazdy niby mowi ale nikt konkretow 

A ty w jakiej temperaturze go stosowales i jak poradzil sobie z chwastami ?

No generalnie jak przymrozki w nocy to warto uważać z pryskaniem zwlaszcza sulfo i po prostu trzeba patrzeć w jakich temperaturach sprawdzają się substancje

Kiedyś znalazlem fajny artykul  z tabelą z temperaturami substancji i może komuś się przyda https://www.agrofoto.pl/uprawa/ochrona-roslin/wplyw-pogody-na-dzialanie-herbicydow,208.html

Przy aksial komplett pak: pinoksaden na miotłę już powyżej zera a na dwuliścienne: florasulam – minimalna 4-5 stopni, metsulfuron 2-6 stopni. Więc przy całym paku minimalna wygląda na 4-5 stopni i jak w ogole przy odchwaszaczaniu po prostu trzeba uważać czy nie zapowiadają na nastepne dni przymrozków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
7 minut temu, Agrest napisał:

Trinespak musi mieć słońce.

Chyba że wystarczy światło dzienne.

3-4 dni ciepła i potem zimno.

Ale chyba lepiej jutro zrobić właśnie nawet tą dawką 0,4 i za 2-3 tyg poprawka 0,2

Dobrze ze ja już mam skracanie za sobą :P chyba było słonecznie :P przez całe dwa dni, bo w jęczmieniu już nie

20210330_134143.jpg

20210401_121326.jpg


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25642

Wybrałeś Medax, ten ma szersze spektrum stosowania. 

Ja chcę zrobić taniej. Jak wyjdzie zobaczymy

Edytowano przez Agrest
Ebana autokorekta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    107

A ja się szykuje powoli na poprawk herbicydową,10 dzień po zabiegu i brak efektów,czekam do 2 tygodni i zobaczymy czy ruszy chwasty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
42 minuty temu, Robroy napisał:

No generalnie jak przymrozki w nocy to warto uważać z pryskaniem zwlaszcza sulfo i po prostu trzeba patrzeć w jakich temperaturach sprawdzają się substancje

Kiedyś znalazlem fajny artykul  z tabelą z temperaturami substancji i może komuś się przyda https://www.agrofoto.pl/uprawa/ochrona-roslin/wplyw-pogody-na-dzialanie-herbicydow,208.html

Przy aksial komplett pak: pinoksaden na miotłę już powyżej zera a na dwuliścienne: florasulam – minimalna 4-5 stopni, metsulfuron 2-6 stopni. Więc przy całym paku minimalna wygląda na 4-5 stopni i jak w ogole przy odchwaszaczaniu po prostu trzeba uważać czy nie zapowiadają na nastepne dni przymrozków

Widzisz yto juz konkrety 

Oki a jesli jutro sobota ma byc w dzien 15 noc 7 niedziela 18 noc 10 poniedzialek dzien 16 noc 3 wtorek dzien 6 noc 1 

To pryskac czy czekac ??

dodam ze tylko ze duzo chwastow miotly w szczegolnosci ale nie chce pryskac by pryskac tylko zeby podzialalo i nie zaszkodzilo zbozu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robroy    18

Myślę że można pryskać póki nie dają na minusie nocą. myslę ze powinno to spokojnie zadzialac a juz zwlaszcza na miotle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    107

u mnie przy zabiegu było 20 w dzień i 7 w nocy,problem pojawił się na 4 dzień od zabiegu bo było-2 w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pulaski    0

po prostu przy planowaniu pryskania warto pamiętać ze do skutecznego działania środków minimalna temperatura powinna utrzymywać się co najmniej przez kilka godzin dziennie i to przez około tydzień po zabiegu. Wtedy raczej pewne jest że zadziała no ale z pogodą to wszyscy wiemy jak bywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

idealnie to jest w labie :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
1 godzinę temu, Uszek1988 napisał:

u mnie przy zabiegu było 20 w dzień i 7 w nocy,problem pojawił się na 4 dzień od zabiegu bo było-2 w nocy

Czym pryskales ? 

W axialu niby pisze ze zamieranie lisci po u-10 dni w idealnych warunkach do 6-8 tygodni w warunkach niesprzyjajacych

16 minut temu, yacenty napisał:

idealnie to jest w labie :)

A Ty jak radzisz opryskac czy czekac ? U ciebie sie sporo chemii przewija wiec masz jakies wieksze doświadczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

Ja jutro będę pryskał, bo następne możliwe pryskanie wg prognozy dopiero za tydzień, kolejny tydzien. Zdaje sobie sprawe ze to nie są najlepsze warunki. Pytanie tylko czy wiatr na to jutro pozwoli

image.png


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    107
damianos95 napisał:

1 godzinę temu, Uszek1988 napisał:

u mnie przy zabiegu było 20 w dzień i 7 w nocy,problem pojawił się na 4 dzień od zabiegu bo było-2 w nocy

Czym pryskales ? 

W axialu niby pisze ze zamieranie lisci po u-10 dni w idealnych warunkach do 6-8 tygodni w warunkach niesprzyjajacych

16 minut temu, yacenty napisał:

idealnie to jest w labie :)

A Ty jak radzisz opryskac czy czekac ? U ciebie sie sporo chemii przewija wiec masz jakies wieksze doświadczenie

axial 0.6l oraz Dragon 450wg 0.33g(florosulam aminopyralid)


Pulaski napisał:

po prostu przy planowaniu pryskania warto pamiętać ze do skutecznego działania środków minimalna temperatura powinna utrzymywać się co najmniej przez kilka godzin dziennie i to przez około tydzień po zabiegu. Wtedy raczej pewne jest że zadziała no ale z pogodą to wszyscy wiemy jak bywa

wszyscy o tym doskonale wiemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

A przy rsm wiatr jest kłopotem czy tutaj nie odgrywa on aż takiej roli. Pierwszy raz pryskam rsm więc proszę o wyrozumiałość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400
5 godzin temu, Uszek1988 napisał:

A ja się szykuje powoli na poprawk herbicydową,10 dzień po zabiegu i brak efektów,czekam do 2 tygodni i zobaczymy czy ruszy chwasty

U mnie po axial paku chwasty żółte miotla troche zbladla. Pryskane w te 3 cieple dni co byly. Później zima.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    215

Czy do Ventur+cyflu moge dodać Dr green zboża czy się może pogryźć ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robroy    18
6 godzin temu, Uszek1988 napisał:

u mnie przy zabiegu było 20 w dzień i 7 w nocy,problem pojawił się na 4 dzień od zabiegu bo było-2 w nocy

myśle że może jeszcze podzialac ale wolnije. jak przez przynajmniej 3 dni było powyzej 10 stopni a w nocy jakos powyżej 5 to powinno to zadzialać. oczywiscie lepiej byłoby gdyby taka pogoda trwała dłużej no ale wiadomo jak z tym jest na wiosne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
4 godziny temu, czesio200 napisał:

U mnie po axial paku chwasty żółte miotla troche zbladla. Pryskane w te 3 cieple dni co byly. Później zima.

Jaka temperature miales prze zte 3 dni w dzien i w nocy i w jakiej pryskales temperaturze ??

Dawles 1l axial i 20g winettou na hektar jak zalecaja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
3 godziny temu, drobny napisał:

Czy do Ventur+cyflu moge dodać Dr green zboża czy się może pogryźć ??

nalej do słoika

  • Haha 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

dawałem pakiet 2hektarowy  na 2ha.

temp była między 15-18 stopni w dzień w nocy na + nie pamiętam z 5 stopni.

W tamtym roku tez był zimny kwiecień i po axialu czysto było.

to akurat uprawy siane po kuku resztę ozimin odchwaściłem jesienią.

 


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj