Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
milanreal1    319

a czy jak zastosuje moddus w przyszłym tygodniu razem z fungicydem to nie skrócę kłosa, bo nie mam zakupionego moddusa i czy przy takim nawożeniu zastosować II dawkę azotu ?

Nie skrócisz, moddus ma rejestracje do liścia flagowego i do tego czasu można go bezpiecznie stosować. Oczywiscie wcześniejsze stosowanie ma lepsze działanie.

a jak moddus sie wczesniej troche zastosuej na pszenzyto sam moddus 0,6 l to sie mu cos nie stanie ? tzn jak juz prawie jest1 kolanko

Od fazy BBCH30 do BBCH31 to idealny moment na skracanie. Rejestracja mówi o 0,6l ale wg mnie możesz dać niższą dawkę. Np teraz daj 0,4l a za 2 tyg 0,2l.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczek    9

panowie na T1 w pszenżycie bumper super 0,8l/ha + Talius 0,15 l/ha będzie dobrym rozwiązaniem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

W piątek poprawiłem cześć pszenżyta mustangiem. A jutro planowałem opryskać optimus+CCC+tebukonazol+prochloraz+mocznik+siarczan+mikro, tyle ze jutro ma być u mnie 10 stopni. Jak myślicie jest sens pryskać przy takiej temperaturze, czy poczekać aż się ociepli? w sumie przy takiej temp wegetacja nie szaleję. Pszenżyto w fazie BBCH 30/31.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

Nie skrócisz, moddus ma rejestracje do liścia flagowego i do tego czasu można go bezpiecznie stosować. Oczywiscie wcześniejsze stosowanie ma lepsze działanie.

 

Od fazy BBCH30 do BBCH31 to idealny moment na skracanie. Rejestracja mówi o 0,6l ale wg mnie możesz dać niższą dawkę. Np teraz daj 0,4l a za 2 tyg 0,2l.

 

a jak teraz 0,6 l poszlo to hyba nie powinno zaszkodzic ten facet co sprzedawal mi to wziolem pszenzyto i mowi ze juz prawie jest ze niby mozna pryskac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam mam takie pytanko mam pszenżyto ozime Borwo i Fredro na glinach widać ładne ciemne zboże natomiast na lżejszej ziemi są jasniejsze place czym to może być spowodowane ??? może być mniej składników odżywczych dla roślin w tych miejscach ??? wypłukany azot itp ??? Zabiegi dolistne coś pomogą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matt13    0

Witam, czy II dawkę N zastosować przed regulatorem wzrostu czy po i w jakim czasie od oprysku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

a jak teraz 0,6 l poszlo to hyba nie powinno zaszkodzic ten facet co sprzedawal mi to wziolem pszenzyto i mowi ze juz prawie jest ze niby mozna pryskac

Skąd, nic sie nie stanie. O takich dawkach mówi etykieta więc nie ma prawa się stać.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
URSUS16    278

Jakie fungicydy polecacie na T1 w pszenżycie ozimym?

Spotkałem się z dwoma etykietami w bumperze 250 ec. Na jednej mozna go było zastosować w pszenżycie a na drugim tylko na jęczmień i pszenice. Jak jest naprawde?

Edytowano przez URSUS16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dancio    4

Koledzy na moją plantacje poszło 100N pszanżyto grenado nisko pienne ,czy powinienem zastosować antywlegacz? jeżeli tak to jaka dawka,z góry dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g60dalk    3

Mam takie pytanie Jęczmień ozimy źle mi przezimował więc poszedł kultywator i wsiałem na jego miejsce pszenżyto jare, problem w tym że w jęczmieniu była miotła i teraz jakaś część też jest w pszenżycie-jest jakiś herbicyd na miotłę w pszenżycie jarym???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Chisel, najstarsi Indianie pamiętają jeszcze że sulfosulfuron był kiedyś zarejestrowany w pszenżycie jarym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Może ktoś jeszcze coś dopisze ???? na moje to nie zimno czegoś brakuje roślinkom ale czego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Sam poniekąd dałes odpowiedź, na lżejszych glebach łatwo dochodzi do wypłukania składników ze względu na małą ilość minerałów ilastych. Jaśniejsze place- tzn blady zielony to najczęściej brak N- było dużo opadów lub skąpe nawożenie. Nie wiem jak u Cb warunki ale może to być spowodowane brakiem wody w glebie, a jak wiadomo składniki pobierane sa w formie jonowej z roztworu glebowego- a woda na lżejszych glebach-piaski/piaski słabogliniaste bardzo szybko przesiąka i brak jest nośnika dla makro/mikroelementów. Takie blade miejsca można dokarmić mocznikiem ewentualnie do tego siarczan magnezu. To jest wg mnie najbardziej prawdopodobna przyczyna. Sam w większości na piaskach gospodaruje i często się z tym spotykam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dzięki za odp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie zrobić : pszenżyto w miarę dobrze rośnie, tylko całe pole jest łaciate, kawałem ciemnego, kawałek jasnego. Podejrzewam niskie ph , wiec dam do was pytanie czy są jakieś odżywki? ;) (dodam że 11.04 dałem 15 mocznika + 10kg siarczanu magnezu + 4l florovitu) aby ten sezon jakoś przeciągnąć a potem na ściernisko dałbym wapno . Ziemia jest klasy pomiędzy V a VI.

Dzięki za odp . :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koszos1    1

i jak tam sytuacja poprawiły się te zboża? ja pod koniec tygodnia bede dopiero u siebie i chce zajrzec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    141

bumperem mozna pryskac ale nie ma on rejestracji bo ona kosztuje wiec producent nie pisze w etykiecie pszenzyta a jak masz zyto to w ksiazke wpisz ze zyta opryskałes w dawce 0,5l/ha i bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lisek66    20

Witam :)

Mam takie pytanko u mnie w pszenżycie robią się takie żółte liście i nie wiem czym może być to spowodowane tutaj jest fotka http://abload.de/img/dscn072612fl7.jpg Wiecie może czego mu brakuję ? Z góry dzięki i pozdrawiam !

Edytowano przez Lisek66

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lisek66    20

Ale to na 100% będzie mączniak ? Bo zastanawiam się czy nie będzie to niedobór potasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj