Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Matey    897

@tytanowyJanusz po ile miałeś pszenżyto na górce? Na zachodzie od żniw spada, aktualnie nawet 700 nie ma i tendencja raczej spadkowa. 

Liczyć chciałem koszty ale połap się teraz w dopłatach do pszenicy, oleistych i nawozów, vo się załapało a co nie


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3692

W pełni żniw 1100, po żniwach 1200, w grudniu 1300, a potem spadek. 

W kwietniu pamiętam było 820, a ja w majówkę wywiozłem wszystko po 770 czy tam 750 😶 

Znajomy jeszcze dłużej zwlekał to po 680 oddał 

Do wschodniej granicy mam 70km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    67

Ale chodzi mi bez dopłat, dofinansowań oraz innej jałmużny na czysto ile z 1-2k zostanie ? Ja wiem każdy ma inne koszta inne ziemię itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25846
2 godziny temu, tytanowyJanusz napisał:

W pełni żniw 1100, po żniwach 1200, w grudniu 1300, a potem spadek. 

W kwietniu pamiętam było 820, a ja w majówkę wywiozłem wszystko po 770 czy tam 750 😶 

Znajomy jeszcze dłużej zwlekał to po 680 oddał 

Do wschodniej granicy mam 70km.

Ty żyjesz 2022rokiem?

W żniwa propozycją sprzedaży po 680, sprzedane we wrześniu po 663 brutto.

Z ha zostało poniżej tysiąca zł przy plonie około 7,5t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4275
8 minut temu, Janeczko napisał:

Ale chodzi mi bez dopłat, dofinansowań oraz innej jałmużny na czysto ile z 1-2k zostanie ? Ja wiem każdy ma inne koszta inne ziemię itd

Jak wiesz, to po co pytasz? Poważnie - tego tak nie da się policzyc w sposób uniwersalny. U mnie przy tej samej agrotechnice i terminach zabiegów różnica w plonie była koło 2t/ha pomiędzy dwiema działkami 🤷

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25846

A to ja jeszcze uszami klaskam. Nawozy tanio kupione, zboże na górce sprzedane. Chyba 1370 netto psieżyto. 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19861

Nie tylko Ty

Najlepszy rok dla mojego gospodarstwa w historii. Za to 23 sobie to odbił 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    67
1 godzinę temu, daron64 napisał:

Jak wiesz, to po co pytasz? Poważnie - tego tak nie da się policzyc w sposób uniwersalny. U mnie przy tej samej agrotechnice i terminach zabiegów różnica w plonie była koło 2t/ha pomiędzy dwiema działkami 🤷

Chodziło mi bardziej o porównanie czy lepiej wychodzi uprawianie ziemi czy uprawa dopłat bo jak wyliczam to średnio zaczyna być opłacalne to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4275

Jakiś enpek (choć ja w tamtym roku nie dawałem, bo pole co roku dostawało obornik i gnojówkę, to przydziadowalem) + 120-150kg N + skracanie + herbicyd + dwie grzybowki + odzywki + ewentualna poprawka na chwasta + paliwo na orkę/uprawę/siew/3-4x opryskiwacz/2-3 razy rozsiewacz + usługa koszenia (albo koszty utrzymania własnego kombajnu) + podatek. A to wszystko żeby zebrać  przeciętnie powiedzmy 6-8t. O czymś zapomniałem? Jaka jest opłacalność, to wszystko zależy teraz głównie od tego po ile kupiłeś nawozy i po ile sprzedałeś zboże. No i tak jak napisałeś - zależy jaką kto ma zimie, jak zadbana, jaki jest przebieg pogody itd itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    67

Ja jak liczyłem po łebkach to wyszło mi około 1k/ha zarobku bez dopłat trochę to urośnie bo mam jeszcze trochę owsa ale to myślę że max 1.5k czy dużo czy mało ziemia zaniedbana i to nie jest moje główne źródło zarobku więc coś tam finalnie zostanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KacperDemczuk    313
4 godziny temu, soltys48 napisał:

Nie tylko Ty

Najlepszy rok dla mojego gospodarstwa w historii. Za to 23 sobie to odbił 

22r był bardzo bajeczny😁 Wszystko ze zboża sprzedałeś już? 

Pszenżyto w porcie 690netto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19861

Nie 

Żyta 30-32t leży

Pszenżyta ciut więcej

I jęczmienia 42m³

1/3 z tego musi zostać na paszę żeby dosypać do kukurydzy i do grochu

Miałem uzgodnione na 700 pszenżyto ale się wycofali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    176
1 godzinę temu, soltys48 napisał:

Nie 

Żyta 30-32t leży

Pszenżyta ciut więcej

I jęczmienia 42m³

1/3 z tego musi zostać na paszę żeby dosypać do kukurydzy i do grochu

Miałem uzgodnione na 700 pszenżyto ale się wycofali

To było netto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795
12 godzin temu, Janeczko napisał:

 

Coraz bardziej się zastanawiam co lepiej wyjdzie uprawiać ziemię czy uprawiać dopłaty bo to chore że dofinansowanie jest do ha a nie do ilości wyprodukowanej i takie osoby co sypią z metr nawozu na ziemię lepiej może wychodA jak taki co skraca, nawozi full ochrona itd tylko człowiek nie umie tak olewczo podchodzić do tematu.

Jeśli nie możesz dobrze wyjść na tym że dbasz o swoje uprawy to znaczy że nadal coś robisz źle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19861
3 minuty temu, JanKrzysztof napisał:

Wycofali się, bo wszyscy opuścili cenę pszenżyta przynajmniej o 20 zł na tonie...

30

1 minutę temu, zbyszek8201 napisał:

To było netto ?

Tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    176

Ja miałem hodowcę ustalonego na jęczmień po 800 zł. Brutto. Najtańszy w okolicy na olx 900 i też się nie pojawił 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19861
Napisano (edytowany)

Jęczmień mogłem po 800 netto sprzedać ale jak poznałem na co ma iść odmówiłem a że to była tylko tona to płakał nie będę 

Edytowano przez soltys48
Dodanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    897
4 minuty temu, KlimekPL napisał:

Jeśli nie możesz dobrze wyjść na tym że dbasz o swoje uprawy to znaczy że nadal coś robisz źle. 

Aj gadanie że już coś robi źle. Chłopaki wyżej podawali zysk jaki mają przy takim i takim plonie. Tona z hektara mniej i już słabo wychodzisz. Rynki rozregulowane, zboże tanie, nawóz drogi, źle się wstrzelisz z zakupami/sprzedaża i na dzień dobry jesteś stratny

  • Like 3

KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795

W sumie racja. Też tak o tym myślę dlatego w tym roku ograniczam mocno areał tylko do najlepszych klas ziemi, reszta na dopłaty które i tak już są śmieszne. Wrocilem na etat i gospodarstwo znowu będzie funkcjonować jako dodatek do pensji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    67
11 godzin temu, KlimekPL napisał:

Jeśli nie możesz dobrze wyjść na tym że dbasz o swoje uprawy to znaczy że nadal coś robisz źle. 

A ile to znaczy dobrze wyjść ? Ja mam daleko do portu a blisko do wschodniej granicy więc u mnie ceny w skupie są zawsze najniższe i śmiem twierdzić że najniższe w Polsce. Śor w okolicy ceny z kosmosu więc trzeba się ratować internetem a z tego co tutaj czytam większość ma u siebie taniej itd itd jest tego biadolenia sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KacperDemczuk    313
13 godzin temu, soltys48 napisał:

Nie 

Żyta 30-32t leży

Pszenżyta ciut więcej

I jęczmienia 42m³

1/3 z tego musi zostać na paszę żeby dosypać do kukurydzy i do grochu

Miałem uzgodnione na 700 pszenżyto ale się wycofali

Myślisz sprzedawać czy trzymasz? U mnie w okolicy jest opór pszenżyta ceny nie ma i nikt nie wróży lepiej. 660 brutto to max co mogę dostać, kilka firm obdzwoniłem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj