Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
JarekBazydlo    2517
soltys48 napisał:

Na razie zbieram wyceny. Zobaczę co wyjdzie najkorzystniej

 

Top farm🤬🤬🤬

IMG20230904121606.jpg

Strasznie niska zdolność kiełkowania...😡

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5636
1 godzinę temu, JarekBazydlo napisał:

Strasznie niska zdolność kiełkowania...😡

Taka będzie w tym roku, mało materiału siewnego udało się zebrać przed deszczami ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19861
3 godziny temu, JarekBazydlo napisał:

Strasznie niska zdolność kiełkowania...😡

No niska

Będzie jeszcze liborius 98/56,7

Ten z top farms tragedia, gdybym nie miał zapłacone z góry to nie odebrałbym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2517

Teraz przed zamówieniem trzeba pytac o zdolność kiełkowania a najlepiej o zdjęcie i dopiero w tedy przesylac kasę albo zaliczkę. U mnie Liborius poszedł w kilka dni. Za rok bedzie sporo tej odmiany na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2517
soltys48 napisał:

3 godziny temu, JarekBazydlo napisał:

Strasznie niska zdolność kiełkowania...😡

No niska

Będzie jeszcze liborius 98/56,7

Ten z top farms tragedia, gdybym nie miał zapłacone z góry to nie odebrałbym 

Jak myślisz same kinto plus na zaprawienie w pszenżycie i pszenicy styknie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4275
15 godzin temu, JarekBazydlo napisał:

Jak myślisz same kinto plus na zaprawienie w pszenżycie i pszenicy styknie?

W tamtym roku dawałem kinto + nawóz jakiś i w dwóch dołkach miałem pleśń. Ogólnie jakieś 20-30arow z 8ha całości. Ale tak dość delikatnie porażone jak się okazało, bo później nie było zauważalnej różnicy w plonie.

 

Pojechałem wczoraj potalerzowac alczesc ścierniska i zobaczyć czy pójdzie talerzówka na tym kawałku co miałem tenswojanzajebista rzodkiew. No to w dołku mam sporo perzu, ale nie będę już pryskał. Ale generalnie po tych deszczach dramat - lekka ziemia ok, ale glina 🙆 po ściernisku pod górę stękał, czarny dym, a po tej rzodkwi (talerzowanie miesiąc temu) to w ogóle pod górę zaczął się kopać, musiałem talerzowke na koła podnosić i uciekać i kurcze ledwo się udało 🤦 także czekam do czwartku, wtedy talerzówka, w piątek orka i zobaczymy jak pogodę będą pokazywać. Dziś przyjechał Tadeus, ale nie widziałem jeszcze jakie parametry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2517
daron64 napisał:

15 godzin temu, JarekBazydlo napisał:

Jak myślisz same kinto plus na zaprawienie w pszenżycie i pszenicy styknie?

W tamtym roku dawałem kinto + nawóz jakiś i w dwóch dołkach miałem pleśń. Ogólnie jakieś 20-30arow z 8ha całości. Ale tak dość delikatnie porażone jak się okazało, bo później nie było zauważalnej różnicy w plonie.

 

Pojechałem wczoraj potalerzowac alczesc ścierniska i zobaczyć czy pójdzie talerzówka na tym kawałku co miałem tenswojanzajebista rzodkiew. No to w dołku mam sporo perzu, ale nie będę już pryskał. Ale generalnie po tych deszczach dramat - lekka ziemia ok, ale glina 🙆 po ściernisku pod górę stękał, czarny dym, a po tej rzodkwi (talerzowanie miesiąc temu) to w ogóle pod górę zaczął się kopać, musiałem talerzowke na koła podnosić i uciekać i kurcze ledwo się udało 🤦 także czekam do czwartku, wtedy talerzówka, w piątek orka i zobaczymy jak pogodę będą pokazywać. Dziś przyjechał Tadeus, ale nie widziałem jeszcze jakie parametry 

Jaka dawke dawałeś? 150ml na 100kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
Dnia 29.08.2023 o 13:24, soltys48 napisał:

 

Co sądzicie o odmianie belcanto na 4i5 klasę pH ok 5.5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4275
25 minut temu, JarekBazydlo napisał:

Jaka dawke dawałeś? 150ml na 100kg?

Max taki, jak w instrukcji jest podany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3692
36 minut temu, damianos95 napisał:

Co sądzicie o odmianie belcanto na 4i5 klasę pH ok 5.5

Według mnie na lV klase okej, na V nie za bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
19 minut temu, tytanowyJanusz napisał:

Według mnie na lV klase okej, na V nie za bardzo

Jest jeszcze Tadeus 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6794
49 minut temu, tytanowyJanusz napisał:

Według mnie na lV klase okej, na V nie za bardzo

u mnie na V było eleganckie w tym tez je sieje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58
4 godziny temu, Azor07 napisał:

Dziś dojechało belcanto ,Liboriusa jeszcze niema . 

IMG_20230905_141625.jpg

Z tego co widzę to chyba materiał z ubiegłego roku, sam siałem w zeszłym roku taki kwalifikat tylko melomana i wszystko było okej, delikatnie zwiększyłem normę wysiewu, jak dobrze pamiętam 320szt w optymalnym terminie. 

W tym roku zostaje przy odmianie Tadeus, chociaż chciałem na próbę jedno pole Liborius kupić ale w okolicy nigdzie nie mieli, a wysyłki drogie w tych sklepach internetowych. 

Chude ziarko Tadeusa w tej partii i wychodzi 132kg/ha przy 300 szt 

IMG_20230824_155314.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KacperDemczuk    313

Zamówiłem atletusa, tylko norma wysiewu pod 200kg/ha bo takie grube ziarno😑😑 

ja dwa lata leciałem Trinity 590 i tez bardzo fajnie trzymało 

Edytowano przez KacperDemczuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    774
1 godzinę temu, EmilPlayP napisał:

Z tego co widzę to chyba materiał z ubiegłego roku, sam siałem w zeszłym roku taki kwalifikat tylko melomana i wszystko było okej, delikatnie zwiększyłem normę wysiewu, jak dobrze pamiętam 320szt w optymalnym terminie. 

W tym roku zostaje przy odmianie Tadeus, chociaż chciałem na próbę jedno pole Liborius kupić ale w okolicy nigdzie nie mieli, a wysyłki drogie w tych sklepach internetowych. 

Chude ziarko Tadeusa w tej partii i wychodzi 132kg/ha przy 300 szt 

IMG_20230824_155314.jpg

Tadeusa mam też ,tylko on na lepsze ziemię ,a kupujący raczej wolą coś na słabsze ziemię . Poczym stwierdzasz że to materiał z zeszłego roku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3275

Masa tysiąca ziaren jakaś malutka ale może to i dobrze na wiencej wystarczy,bo u mnie tez tak rok temu było i tak myślę poślad będzie a takie dorodne grube się urodziło na pewno ponad 55g i dlatego tak dobrze sypnął.Bo wyglądał kiepsko ale oddał swoje,a inne wyglądały za***iście i dali mniej.

Edytowano przez Strongman
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58

Na etykiecie po PL powinna być pierwsza cyferka 3, oznacza rok, kiedyś oglądałem o tym jakiś materiał. W ubiegłym roku miałem chude ziarko jęczmienia ozimego(chudszy od swojego zbieranego na paszę) i też wyszło coś ok 130 - 140 kg/ha, a sypał pięknie tylko też grunt dobry.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj