Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

ahten    177
2 godziny temu, Agrest napisał:

To bym chyba azoksy i protio zrobił , bo mówiłeś że mączniaka nie ma.

 

a protio nie poradzi sobie z maczniakiem? 

Mam tego sporo na lisciach i mam dac 0,5 protio 300 oraz 0,3 fenropidyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25710

Trzeba czytać. Ja tam mocny z substancji nie jestem.

Na mączniaka to 0,1 lub 0,15 krndo/cindo/ cyflux tanio robi robotę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3635

Protio troszkę mącznika trąci, do kosy mu daaleko jeśli o to chodzi. Po dobrej T1 nie powinno być aż tak silnej presji mącznika 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    80

a jak wygląda sytuacja z moczniakiem po zastosowaniu duet na start ale w dawkach etykiety jest to dobre rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PTrend    3
7 godzin temu, ahten napisał:

a protio nie poradzi sobie z maczniakiem? 

Mam tego sporo na lisciach i mam dac 0,5 protio 300 oraz 0,3 fenropidyny

Jak dasz zestaw protio + fenopropidyna to spokojnie powinno sobie poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisis    1
Dnia 11.04.2024 o 08:31, Agrest napisał:

Pokaż aktualne zdjęcie łanu.

Jestem zdania że te kolejne 100zł dołożone do hektara nie przyniesie w tym roku zwyżki plonu pokrywającej zabieg.

Czekać na t2

Byłem dziś na polu i te obumarłe ledwo co się trzymają i zauważyłem że przy podstawie gryzą takie glizdy

17129200932765228923559058081844.jpg

Czy da się to jakoś zwalczyć?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4268

W tamtym tygodniu nie miałem czasu na t1, a teraz pokazują takie o temperatury. Trochę zimno. Ale z drugiej strony przez ponad tydzień chujnia z pogodą. No i co robić? Jechać dziś po południu? Padało dość mocno nad ranem. Jechać jutro? W ogóle za zimno na zabieg?

 

 

Screenshot_20240414-072743~2.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcprez    1

Witam... Która mieszanina lepsza na T2? Priaxior 0.75l+ protikonazol 150g/l czy Priaxior 1l+ 200l/g tebukonazol, różnica niewielka  w cenie 10zl/ha na korzyść tej pierwszej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    190

Chciałem dać na pszenżyto 1l praixora lub 1l kiera 450sc ale widzę że tu wszystko dalej na bogato 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas210    22

Panowie mam ogromny problem z habrem w życie, na jesieni opryskane ale przepuścil tydzień temu opryskane tribenuron metylu 75wg w dawce 25g/ha, żadnej reakcji rośnie w najlepsze nic nie zachamowalo a pogoda była dobra, wilgotno i ciepło, czym to jeszcze opryskać żeby go wzięło żyto już duze do kolan, myślałem może mustang 195se ale w etykiecie tylko do fazy 32, proszę o pomoc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k16mk    94
2 minuty temu, Lukas210 napisał:

Panowie mam ogromny problem z habrem w życie, na jesieni opryskane ale przepuścil tydzień temu opryskane tribenuron metylu 75wg w dawce 25g/ha, żadnej reakcji rośnie w najlepsze nic nie zachamowalo a pogoda była dobra, wilgotno i ciepło, czym to jeszcze opryskać żeby go wzięło żyto już duze do kolan, myślałem może mustang 195se ale w etykiecie tylko do fazy 32, proszę o pomoc 

pryskałem tym samym w dawce 40g i  krawędziach liści widać że coś go bierze wolno ale zawsze . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

mam takie pytanie mam pszenzyto na takim polu co strasznie mokro było z 1 dawka azotu wjechalem pozno ale nie wszedzie dalo rade , dopiero w tamtym tygodniu w wtorek opryskalem od chwastów , a posiałem w srode juz udało sie wszedzie wjechac posiac saletrą , pszenzyto siane we wrzesniu 25 , a pytanie takie czy jutro mógłbym jechac grzyb i regulacje tylko od srody nadaja przymrozki , i czym skracac pszenzyto bo miejscami jest ładne i nie chcialbym w zniwa legi , czy poprostu teraz odpuscic te 1 kolanko skracanie a pozniej dopiero je skracac tylko pozniej czym skracac moddus czy medax max pewnie za pozno bedzie , to co cerone etefon by został tym regulcja tylko ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2147
17 godzin temu, lolq1660 napisał:

Chciałem dać na pszenżyto 1l praixora lub 1l kiera 450sc ale widzę że tu wszystko dalej na bogato 😋

A 1l priaxora to niby nie jest na bogato?

 

  • Like 1

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4268
Napisano (edytowany)

Byłem zobaczyć tę swoją nędzę. Niecałe 2tyg po N2, tydzień po odżywkach, mikro, siarczanie. Gdzie było nie najgorsze, to jest ok, a gdzie było chujowe to jest tak samo chujowe (tyle, że może miejscami ściemniało), ale generalnie tak jak pisałem - jakby uczciwie policzył powierzchnię to ponad 20% nadaje się do przesiania. Ciekawostka - zdjęcie nr 3 i zdjęcie nr 4 to dosłownie 2-3sciezki obok (widać po tle w oddali) takie samo pH, takie same zasobności, mniej więcej tak samo ziemia przy orce wygląda. Zdjęcie 4 w lewym górnym rogu i zdjęcie nr 5  można zobaczyć jak górki wygladaja

IMG_20240415_114002148_copy_1632x918.jpg

IMG_20240415_114419201_copy_1632x918.jpg

IMG_20240415_114753988_copy_1632x918.jpg

IMG_20240415_114912053_copy_1632x918.jpg

IMG_20240415_115017112_copy_1632x918.jpg

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    190
misio3p napisał:

17 godzin temu, lolq1660 napisał:

Chciałem dać na pszenżyto 1l praixora lub 1l kiera 450sc ale widzę że tu wszystko dalej na bogato 😋

A 1l priaxora to niby nie jest na bogato?

 

dla mnie jest, dlatego dam go na pszenicę😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4268

Gadałem ze znajomym, który jest przedstawicielem w jednej z firm (sam też prowadzi gospodarstwo) i mówił żeby się nie pier**lić z tym opryskiem, tylko jechać póki jest pogoda na zabieg. Nawet jeśli przez temperaturę w kolejne dni środki nie dadzą pełnej ochrony, to jednak lepiej tak, niż nie zrobić zabiegu w ogole, bo przez grubo ponad tydzień nie będzie warunków. Co do temperatury, to mówił, że aby w dniu zabiegu w nocy nie było przymrozku. No u pojechałem. Czyli t1, r1 siarczan poszło. Zobaczymy co z tego będzie. Do mają planuje tam się nie pokazywać.

Z ciągnika to już tak strasznie nie wygląda jak z ziemi. Te przepaly są, no ale skupiam myśli na tych lepszych miejscach 😅 na ostatnim zdjęciu dobrze widać po prawej stronie jak każda górka żółta. 

 

IMG_20240415_143125535_copy_1632x918.jpg

IMG_20240415_142247665_copy_1632x918.jpg

IMG_20240415_141204812_copy_1305x734.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj