Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Dawid727    153
3 minuty temu, jacor73 napisał:

To jak owies się tam nie uda,  to myślę że pszenżyta jarego nakosisz na rekord🤣🤣🤣🤣

Nie złapie gęstości i nikt go nie weźmie. A pszenżyto będzie drobne ale je wymlóce i ziarno na paszę do Duńczyka sprzedam. Z owsem będę się bujał po olxsach (5 km ode mnie jest łuskarnia ale gęstość minimum 48, a kiedyś poniżej 50 nie brali). Poza tym zapominacie że owies to roślina która potrzebuje dużo więcej wody w okresie wegetacji niż pszenżyto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795

Ale jak nie popada w czerwcu to z jednej i drugiej uprawy zbierzesz tonę z hektara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19793
14 minut temu, Dawid727 napisał:

Nie złapie gęstości i nikt go nie weźmie. A pszenżyto będzie drobne ale je wymlóce i ziarno na paszę do Duńczyka sprzedam. Z owsem będę się bujał po olxsach (5 km ode mnie jest łuskarnia ale gęstość minimum 48, a kiedyś poniżej 50 nie brali). Poza tym zapominacie że owies to roślina która potrzebuje dużo więcej wody w okresie wegetacji niż pszenżyto. 

Jak przypali to choćbyś na uszach stawał to jarego nie wymłóci nawet w połowie 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

@soltys48 nie przesadzaj. Aż takiego problemu nie było nigdy. A w latach 2008-2012 mieliśmy po 50 hektarów jarego pszenżyta.

@KlimekPL i ja znowu napisze to samo. Pszenżyto sprzedam a z owsem będę miał problem. Z resztą to pięcio hektarowy wycinek z większej działki, porażkę przyjmę ma klatę ale z agrotechnika i plonem jak nie zapomnę to na pewno się podzielę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KacperDemczuk    312
14 godzin temu, tytanowyJanusz napisał:

U nas 130zł za oczyszczony, pierwszy rok po C1. 150 to drogo i aż dziw że ludzie tak biorą 

Masz coś ładnego z owsu? Czarny by mnie interesował jakby ktoś w okolicy miał najlepiej po centrali 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2443

Czystego owsa nie mam ale mam mieszankę jakby ktoś chciał owies-pszenica-jęczmień z przewagą owsa. W zeszłym roku kupowałem kwalifikat. W sumie nawet nie myślałem żeby to sprzedawać ale jak piszecie że to ma takie branie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25710
8 minut temu, tytanowyJanusz napisał:

Liborius 

IMG_20240126_143348.jpg

Ile jest w tym kawałku?

Bardzo szeroka działka. Ścieżek nie robisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3635
Napisano (edytowany)
43 minuty temu, JarekBazydlo napisał:

Jakie planujesz nawożenie?

 

Mam saletre na 130kgN/ha 

Na Walentynki może sypne 120kg siarczanu magnezu z Siarkopolu i 120kg soli potasowej ale to mooże bo jeszcze nie kupione.

38 minut temu, Agrest napisał:

Ile jest w tym kawałku?

Bardzo szeroka działka. Ścieżek nie robisz?

Ścieżki same się zrobią 😉, a poważnie to opryskiwacz mam 10m i nijak nie pasuje do 3m siewnika. Do budynku jest 1.3ha, za budynkiem 3ha.

Edytowano przez tytanowyJanusz
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2507

Ja na start 180-200kg saletry i potem 150kg mocznika planuje dać. A w nastepnym tygodniu 120kg MacroSpeed Green posypie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2507

Liborius działka nr1

20240126_152609.jpg

Liborius działka nr2

20240126_152938.jpg

A na działkę nr 3 i 4 nie chciało mi się jechać😉

Patrząc na te dwie działki startową ilość  saletry chyba bede musial zmniejszyć do 160-170kg

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
outstanding    22
3 godziny temu, JarekBazydlo napisał:

Ja na start 180-200kg saletry i potem 150kg mocznika planuje dać. A w nastepnym tygodniu 120kg MacroSpeed Green posypie.

W jakiej odległości czasowej mocznik po saletrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2507

Zalezy od pogody. Mam nadzieję że w przeciągu tygodnia ale to zależy przede wszystkim od opadów.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0134    28
4 godziny temu, JarekBazydlo napisał:

Ja na start 180-200kg saletry i potem 150kg mocznika planuje dać. A w nastepnym tygodniu 120kg MacroSpeed Green posypie.

mocznik polski z inhibitorem czy import dajesz?, bo z inhibitorem długo sie rozkłada dlatego można wcześnej dawać nawet w połowie marca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KacperDemczuk    312
Dnia 26.01.2024 o 15:20, JarekBazydlo napisał:

Ja na start 180-200kg saletry i potem 150kg mocznika planuje dać. A w nastepnym tygodniu 120kg MacroSpeed Green posypie.

Ja podobnie planuje zrobić 200kg saletry i do 200kg mocznika bo najtaniej w tym roku wychodzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    67

Jakie plany na ochronę t1 i T2 ? W tamtym roku na pszenżyto i jęczmień było tak

T1 450g prochlorazu + 225-300g fenpropidyny. T2 125g azoksystrobiny + 125-150g tebukonazolu przy 120kg n i monokultury plon w granicach 6-7t

W tym roku planuje zwiększyć n myślę że w granicach 140kg skrócić i zadbać o ochronę więc pytanie co zmienić co dodać ? Celuje w plon 7-8t ale wiadomo jak to z wodą bo to ona decyduje. Ochrona na pszenżyto i jęczmień 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2147

Zamiast prochlorazu możesz spróbować dać cyprodynil, skoro uprawiasz w monokulturze. Na T2 możesz spróbować zamiast tebukonazolu dać protiokonazol albo zamiast mieszaniny którą robisz, dać priaxor - jeśli obniżą jego cenę.

  • Like 1

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    67
Napisano (edytowany)

Jakie dawkowanie cyprodynil z fenpropidyny ? Bo w pełnej dawce to dość kosztowny zabieg czy jednak wymagany a ewentualne ograniczenia kosztów przyciąć na T2? A wykorzystanie duetu na start w t1 w zalecanej dawce ma sens czy lepsze cyprodynil z fenpropidyna? 

Tebu jeszcze powinienem mieć na cześć areału a protiokonazol ile g dać do azosksow?

Praxiol ponad 200zl na ha to dużo za dużo jak na jeden zabieg.

 

Wiem że pytania może banalne ale niestety nie mam wiedzy na ten temat

 

Edytowano przez Janeczko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3635

Duet jest dobry ale w dawce o 30% większej niż zalecana. 

Cyprodynil jest wart swojej ceny. 

0.7kg cypro + fenpropidyna bez zmian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KacperDemczuk    312

Ja dawałem duet w zwiększonej dawce. A w tym roku będę dopiero patrzył jak przyjdzie robić zabieg co wychodz najkorzystniej cenowo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj