Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Gimmeshelter    86

Ciebie poczytać to naprawdę można jakiegoś doła złapać. Myślę że w telewizji drzwi dla ciebie stoją otworem, bo straszysz i dolujesz ludzi dokładnie na tym samym poziomie 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Czasami lepiej tak niż żyć ja niektórzy bo kiedyś się skończy kiedyś będzie lepiej kiedyś ale nikt nie wie kiedy i wmawianie sobie no przecież tak nie może być nawozy też miały być tanie bo przecież jak to kosztowały 800 a kosztują 3tys to gorzej być nie może no jak widać może być gorzej 

Tak samo zboże dość tanie w porównaniu do kosztów każdy wpadł na pomysł magazynowania jak zaczną wszyscy sprzedawać to cena w ciągu tygodnia jeb o 500zl bo jest okazja i przechowywanie wyjdzie bokiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7220
11 godzin temu, krilan06 napisał:

Znajomy zaniedbał trochę pszenżyto, huzar przepuścił miotłę i w efekcie plon pszenżyta ok 3t/ha. Tragedia

U sąsiada to samo, z tym że u niego prawie wszystko w miotle, nie widać było jakie to zboże. Plon mizerota i słomy też lichutko. Tragedia. A jaki bank nasion w glebie na kolejne lata 🙆


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, damianos95 napisał:

Nie pytałem ile.konkretnie ale że na kredzie mały zarobek więc pewnie jakbys wziol kredę i wielkoskladnik to przywiozą a samej kredy to średnio 

Nie ma dinaro borowika starych odmian wszędzie nowości i takie 2 letnie ale jak znajdziesz to napisz gdzie mają 

Ja jeszcze szukam pszenicy Ostrogi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, damianos95 napisał:

Kiedyś widziałem rok po centrali ale nie czyszczona i 200zl 

A nie wiesz czy coś mają w bleszynie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, galan99 napisał:

Powiedz tym co maja po 50 ha tak nakupią nawozów po 5 tyś bo przeliczyli  że zboża płaca po 1600 zł i tak inwestycję robią .

A na następne zbiory zboża jebną do 1000 zł za tonę . to ich wykupisz za 500 + bo splajtują .

Inflacja u nas w Polsce zostanie na lata , Europa wróci do normalnych cen przed wojny .

Nie wiem z jakiego regionu jesteś,ale na Pałukach to twoje rady nie przejdą.

Bardziej nieżyczliwych gospodarzy nie uświadczysz nigdzie...no i susza.Ścierniska pszenżyta dawno podrapane,a zgubione ziarnko ani drgnie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
6 godzin temu, krilan06 napisał:

To ile mniej więcej pszenżyto sypało? 

Mniej więcej słabo. A na powaznie to powiem jak sprzedam. Mniej więcej po m³ to ledwo w okolicach 4. Gdzie wydaje mi się, że niektóre zdjęcia, które wstawiałem to nie wyglądało źle to zboże. Jak np ponizej. Tylko jak pisałem - jest hektar takiego, a zaraz obok dużo słabsze, pomimo takiej samej agrotechniki (przedsiewnie koło domu trochę gnoju i gnojówki + 100kg npk, 300kg saletry w dwóch dawkach (ale najpierw planowałem w jednej dać i za późno z pierwszą pojechałem), jeden oprysk mocznikiem/siarczanem, odchwaszczanie wiosna) No i gdzie glina na górkach to dramat - łyso było. Cały kwiecień bez deszczu i zabetonowalo wszystko gdzie cięższa ziemia.

Mnie tam moje plony nie bolą - środki do produkcji miałem kupione wszystko po starych cenach, więc nawet przy takiej "wydajności" będę do przodu. No ale fajnie byłoby wiedzieć co jest nie tak. Czy coś robię źle, czy to kwestia doprowadzenia tej ciężkiej ziemi. Stawiam na to drugie, bo jeśli przebieg pogody jest ok, to plony w lżejszych miejscach potrafią być ok.

6 godzin temu, Pawlak81 napisał:

A już myślałem, że są jeszcze regiony gdzie da się żyć z gospodarki bez stresu!

Mnie ręki nie podają gospodarze od 50ha wzwyż,bo dokładam z 500+ i nie chcę gruntu im sprzedać.

Może gdzieś sie da. Wiesz jak ktoś ma zadbana gospodarkę, bez większych zobowiązań, to myślę że można bardzo fajnie sobie żyć robiąc to co się lubi. 

U mnie to ja mam największą gospodarkę we wsi, to co najwyżej ja mogę komuś nie podać ręki 😅

 

@krilan06 tu masz takie ładniejsze miejsca, to po m³ powinno być dobrze ponad 5 - na wygląd wydaje mi się, że wstydu nie ma, nawet jak na to co tu ludzie wrzucali. Ale było też miejsc od groma jak na ostatnich miejscach. 

 

 

IMG_20220730_174836_copy_1632x918.jpg

IMG_20220730_175302_copy_1632x918.jpg

IMG_20220730_172806_copy_1632x918.jpg

IMG_20220606_181205_copy_1600x900.jpg

Aha z grubsza liczona gęstość - gringo ledwo ~66, borwo ~73. Niestety oczywiście większość jest gringo

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
4 godziny temu, Dziad932 napisał:

A nie wiesz czy coś mają w bleszynie ? 

Pszenżyto żyto jęczmień napewno mają pszenica też pewnie ale musisz dzwonić i pytać bo tam na zapisy bardziej oni biorą tyle ile mają zapisanych + trochę więcej żeby sprzedać i nie zostało im no i nie wszystkie odmiany tylko najbardziej popularne dużo mają odmian z nasiona dalgety i saaten union 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3608

wiem, niezawodne. doradca ze sklepu powiedział że słoma krótka, kłosy jak baty i że na słabszym stanowisku też nie powinno zawieźć. w to ostatnie tak średnio wierzę... zbyt mało informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Ma ktoś z łódzkiego centrum ewentualnie wysyłkowo do sprzedania pszenżyto ozime ma 4 i 5klase po centrali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56
7 godzin temu, tytanowyJanusz napisał:

Jakie opinie o Toledo?

kilka lat temu miałem na lepszej ziemi przy dwu zabiegowej  ochronie fungicydowej i sporej dawce NPK było pokazowe ale na glebie klasy 5 pupci nie urywa i proponuje inne odmiany np meloman czy borowik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Preludio polecam, mimo suszy  na klasie 4b przy dobrym nawożeniu okolo 7t z ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003
1 godzinę temu, tytanowyJanusz napisał:

Borowik stara, dobra odmiana i chętnie bym do niej wrócił ale każdy ściąga tylko nowości...

A Trapero? Jakie opinie o Trapero?

Dobra odmiana na lekkie gleby, miałem kilka lat i byłem zadowolony, na piaski mogę polecić, niestety zmieszało się z żytem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom1985    28
1 godzinę temu, Ziel napisał:

Preludio polecam, mimo suszy  na klasie 4b przy dobrym nawożeniu okolo 7t z ha

Miałem kilka lat temu bardzo dobra odmiana

Teraz podobny jest Probus i też super na susze i lżejsze ziemię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

Panowie ile zamawiać za pszenżyto do nasienia borowik brane na jesieni z centrali . Ładne grube ziarno i słomy bardzo dużo i o dziwo wszystko stało chyba dlatego że wysiane według normy a nie bo swoje to można więcej 😂.

180 zł za przewiane będzie ok czy za dużo ?

Edytowano przez greg1985
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3608

W Borowiku ciężko zrobić leżaka mimo tego że cholernie wysoki. Co do ceny to proponował bym się dopasować do cen z OLX. A tak w ogóle to skąd jesteś? Niedawno patrzyłem w necie to w promieniu 100km nie było żadnego Borowika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
42 minuty temu, greg1985 napisał:

Panowie ile zamawiać za pszenżyto do nasienia borowik brane na jesieni z centrali . Ładne grube ziarno i słomy bardzo dużo i o dziwo wszystko stało chyba dlatego że wysiane według normy a nie bo swoje to można więcej 😂.

180 zł za przewiane będzie ok czy za dużo ?

Między 160 a nawet 200zl cenią zależy tez czym czyszczone 

Wyslalbys na palecie bo chętnie bym kupił borowika 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj