Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Sim95    373
7 godzin temu, Michal014d napisał:

Co do do t1 1l ptochlorazu bylby lepszy ale jak tak ci z opakowań pasuje to moze tak zostac. Jeśli chcesz skracac co wedlug mnie nie jest konieczne to do soboty faza bedzie mniej więcej dobra. Ale kolanka raczej nie będzie jeszcze a to jest idealna faza na T1. Jak pogoda dobra bedzie po niedzieli to ja bym czekał jeszcze tak do wtorek środa i powinno byc idalna faza bo zapowiadaja ciepło i zboże ruszy szybko do przodu.

Właśnie w tym jest problem,że poniedziałek ma być ostatnim ciepłym dniem od wtorku ochłodzenie. Jeśli tylko w sobotę będzie tak jak mówią prognozy to będe pryskał. Wielkie dzięki koledzy za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus2020    207

w pszenicy pokazało mi się sporo perzu. Chciałem to opryskac Attributem w dawce 10 g. Co dac do tego żeby lepiej wzięło też dwuliscienne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522

począwszy od najzwyklejszego Aminopielika po wyrafinowane środki stosowane w gramach na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2360

dziś poszlo n2 rsm 26+s rotondo jak to rotondo leży na ziemi a belcanto idzie prawie równo z żytem


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukarso    26

No właśnie też mam rotondo i leży na ziemi więc nie wiem czy to już pora na N2 czy czekać xD

Ale chyba w sobotę rozsypię saletrosan, a wieczorem jak będzie ładna pogoda to pojadę na chwasty. Mogę tak zrobić? W końcu to nie rsm :P

Edytowano przez Lukarso

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz160    10

U mnie Rotondo też leży na ziemi, ale taki jego urok. W sobotę dostanie 200kg RSM. Wg mnie nie ma na co czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Pierwszy raz mam Rotondo to co to normalne że przy ziemi rośnie , dopiero potem sie namyśli w górę rosnąć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142

Borowik też przy ziemi siedzi. Ale juz widzę że plony beda niższe niz rok temu przynajmniej ozimin. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895
4 minuty temu, Michal014d napisał:

Borowik też przy ziemi siedzi. Ale juz widzę że plony beda niższe niz rok temu przynajmniej ozimin. 

ja tez mialem w lutym zeszłego roku lepsze zboza niz teraz ale temat jeszcze nie jest przegrany, zrobia sie temperatury, wilgoc jest to bedzie w oczach szło, nie ma co panikować


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19714

na tą chwilę jest o wiele więcej wilgoci niz w ubiegłym roku-przynajmniej u mnie. Plon będą determinowały w głównej mierze majowe i czerwcowe opady

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

sorry że tutj. @soltys48 Ty siewasz grykę? to się sieje na tych samych ustawieniach co np pszenicę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142

Choćby po tym że obsada przetrzbiona przez pleśń, zboża ledwo co odzywaja po całej praktycznie zimie pod śniegiem z niezamarznieta glebą. Poza tym wystarczy sie przejechac po mojej okolicy prawie wszystkie pszenżyta out a żyta w 80% tez wyorywane sa pod jare a te co przeżyły dopiero co odbijają liście. U mnie w promieniu 5km jako jedyne pszenżyto borowik przeżyło ale tez nie wiąże z nim duzych nadzieji ale zostawiam co bedzie to bedzie. wschodnie podlasie granica z Białorusią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19714

siewam, można siać jak i pszenicę, choć ja bardziej na owies ustawiałem , tj zasuwki otwarte i denka na 3 otwór

sądzę,ze @Agrest będzie miał wiecej do powiedzenia jak ustawić haśkę

2 minuty temu, pafnucy napisał:

sorry że tutj. @soltys48 Ty siewasz grykę? to się sieje na tych samych ustawieniach co np pszenicę?

 

@Michal014d to że są przetrzebione to jeszce nic nie znaczy, jeszce sie pokrzewia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
4 minuty temu, soltys48 napisał:

na tą chwilę jest o wiele więcej wilgoci niz w ubiegłym roku-przynajmniej u mnie. Plon będą determinowały w głównej mierze majowe i czerwcowe opady

A z tej wilgoci jak większość plantacji pod plug?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

niby prognozy na maj sa niekorzystne jesli chodzi o deszcze ale do maja jeszcze kupa czasu

@pafnucy gryka gestoscia jest zblizona do jęczmienia. Ja denka i zastawki jak na zboze nastawiam


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19714

wiekszość?? u mnie wypadło całe 0,6ha Belcanto

1 minutę temu, Michal014d napisał:

A z tej wilgoci jak większość plantacji pod plug?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429
2 minuty temu, Michal014d napisał:

Choćby po tym że obsada przetrzbiona przez pleśń, zboża ledwo co odzywaja po całej praktycznie zimie pod śniegiem z niezamarznieta glebą. Poza tym wystarczy sie przejechac po mojej okolicy prawie wszystkie pszenżyta out a żyta w 80% tez wyorywane sa pod jare a te co przeżyły dopiero co odbijają liście. U mnie w promieniu 5km jako jedyne pszenżyto borowik przeżyło ale tez nie wiąże z nim duzych nadzieji ale zostawiam co bedzie to bedzie. wschodnie podlasie granica z Białorusią.

U mnie jutro 2 działki z pszenżytem do przesiania. Szanujący powiedział, że nie wie czy mi uzna jedną działkę bo z drogi wygląda zielono. Powiedziałem mu że ma sobie pojechać obejrzeć. Oddzwonił i stwierdził że nie będzie mi robił pod górkę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Siejesz grykę jak zboże. Nic specjalnie nie przestawiasz.

 

2 minuty temu, krilan06 napisał:

U mnie jutro 2 działki z pszenżytem do przesiania. Szanujący powiedział, że nie wie czy mi uzna jedną działkę bo z drogi wygląda zielono. Powiedziałem mu że ma sobie pojechać obejrzeć. Oddzwonił i stwierdził że nie będzie mi robił pod górkę 

Rób sobie zdjęcia. Dużo zdjęć, i z punktem odniesienia np metrówką, w razie jakbyś chciał reklamować. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
foxe    9
Dnia 6.04.2021 o 12:12, Ursus932 napisał:

Prochloraz 360g fenpropidyna 250 g

czy 0,8 prokarb + 0,3 tern turbo bedzie ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj