Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Michal014d    142
1 minutę temu, albert1991 napisał:

Co powiecie o odrzywce dr Green zboze?warte ceny ?

A czy ta cena aż taka kosmiczna? Chcesz taniej to plonvit zboża ale to jak porównać mercedesa z polonezem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam jedną działkę 2 ha takiego rzadkiego gringo , późny siew i obfite deszcze a ziemia glina i taki efekt ,  co teraz z tym robić ? Dostało 250 canwilu i kizeryt 

IMG20210407175708.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
1 minutę temu, albert1991 napisał:

No COŚ bym umieszal sam  ale Green ma dobre opinie więc chyba wypróbuję, a jaka dawkę stosujecie?

1-2kg. Sam bym coś umieszczał ale nie jestem chemikiem i doświadczenie raczej przeciętne niz ultra wysokie więc tez lece gotowcami. Jak jeszcze nie kupiłeś to wedlug składu adob mikro zboże ma tez ciekawy ilosciowo skład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sim95    373

Mam pytanie dotyczące skracania żyta. (nigdy wcześniej nie robiłem tego zabiegu) Planowałem dać trineksapak etylu (Windsar) w dawce 0,4 l/ha. Czy to wystarczy? Dodam że żyto dostało 82 kg N i więcej nie będzie. Jednak najważniejsze pytanie. Czy można zobaczyć na tym zdjęciu czy nie przegapiłem fazy na ten właśnie zabieg?

IMG_20210407_173821.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
6 minut temu, Ursus932 napisał:

Mam jedną działkę 2 ha takiego rzadkiego gringo , późny siew i obfite deszcze a ziemia glina i taki efekt ,  co teraz z tym robić ? Dostało 250 canwilu i kizeryt 

IMG20210407175708.jpg

Czekać aż azot zrobi swoje. Żeby na podlasiu byly w takim stanie oziminy po tej zimie to kazdy by chciał... 

4 minuty temu, Sim95 napisał:

Mam pytanie dotyczące skracania żyta. (nigdy wcześniej nie robiłem tego zabiegu) Planowałem dać trineksapak etylu (Windsar) w dawce 0,4 l/ha. Czy to wystarczy? Dodam że żyto dostało 82 kg N i więcej nie będzie. Jednak najważniejsze pytanie. Czy można zobaczyć na tym zdjęciu czy nie przegapiłem fazy na ten właśnie zabieg?

 

IMG_20210407_173821.jpg

Przy tej dawce N wystarczy t1 zrobić pod katem podstawy i tyle. Przyjemniej wedlug mnie. Co do fazy brakuje z 4-5dni ciepłych bez przymrozkow i bedzie idealna faza.

Edytowano przez Michal014d
Dodanie informacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
5 minut temu, Ursus932 napisał:

Mam jedną działkę 2 ha takiego rzadkiego gringo , późny siew i obfite deszcze a ziemia glina i taki efekt ,  co teraz z tym robić ? Dostało 250 canwilu i kizeryt 

IMG20210407175708.jpg

Dac 2 dawke azotu i bedzie oki a jaka obsada pedow na metrze ?

Robiles juz odchwaszczenie ozimin ? Jesli nie to kiedy planujesz i czym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2145
4 minuty temu, Sim95 napisał:

Mam pytanie dotyczące skracania żyta. (nigdy wcześniej nie robiłem tego zabiegu) Planowałem dać trineksapak etylu (Windsar) w dawce 0,4 l/ha. Czy to wystarczy? Dodam że żyto dostało 82 kg N i więcej nie będzie. Jednak najważniejsze pytanie. Czy można zobaczyć na tym zdjęciu czy nie przegapiłem fazy na ten właśnie zabieg?

 

IMG_20210407_173821.jpg

Przy 82N zastanowiłbym się czy w ogóle warto regulować. Fazy nie przegapiłeś, jak będzie ciepło, a już kupiłeś regulator to pryskaj.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sim95    373
58 minut temu, Michal014d napisał:

Przy tej dawce N wystarczy t1 zrobić pod katem podstawy i tyle. Przyjemniej wedlug mnie. Co do fazy brakuje z 4-5dni ciepłych bez przymrozkow i bedzie idealna faza.

Na T1 pójdzie 0,9 l prochlorazu i 0,43 l fenpropidyny i do tego chciałem właśnie dać regulator. Zabieg planowałem na sobotę. Czy to jednak za wcześnie?

Edytowano przez Sim95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Michal014d napisał:

Czekać aż azot zrobi swoje. Żeby na podlasiu byly w takim stanie oziminy po tej zimie to kazdy by chciał... 

Przy tej dawce N wystarczy t1 zrobić pod katem podstawy i tyle. Przyjemniej wedlug mnie. Co do fazy brakuje z 4-5dni ciepłych bez przymrozkow i bedzie idealna faza.

To mogę już drugą dawkę walić ?

 

1 godzinę temu, damianos95 napisał:

Dac 2 dawke azotu i bedzie oki a jaka obsada pedow na metrze ?

Robiles juz odchwaszczenie ozimin ? Jesli nie to kiedy planujesz i czym ?

Zostały mi tylko 3 ha które nie zdążyłem jesienią ,i chyba wykorzystam to okienko pogodowe w sobotę , pójdzie 2l opal +2l chwastox turbo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
32 minuty temu, Ursus932 napisał:

To mogę już drugą dawkę walić ?

 

Zostały mi tylko 3 ha które nie zdążyłem jesienią ,i chyba wykorzystam to okienko pogodowe w sobotę , pójdzie 2l opal +2l chwastox turbo

Daj za tydzien poltora n2 jak dla mnie chyba ze dajesz mocznik to mozesz teraz juz 

Ja mam axial i chyba tez wykonam oprysk chyba zadziala ? Jak sadzisz ? Pozniej znowu ochlodzenie 

U Ciebie tez tak dzis walilo krupa sniezna ze bialo bylo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robroy    18

Axial zadziala byle bylo troche na plusie.

u mnie na razie przerwa z zabiegami, wczoraj posypalo troche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 godzin temu, damianos95 napisał:

Daj za tydzien poltora n2 jak dla mnie chyba ze dajesz mocznik to mozesz teraz juz 

Ja mam axial i chyba tez wykonam oprysk chyba zadziala ? Jak sadzisz ? Pozniej znowu ochlodzenie 

U Ciebie tez tak dzis walilo krupa sniezna ze bialo bylo ?

Dam też canwil 

Myślę że zadziała, ja np chlorotoluron się nie obawiam bo lubi zimno ,gorzej jak są wysokie temperatury ,tylko chwastox może nie dać w stu procentach efektu , no ale idzie jako dodatek a kilka dni nadają cieplejszych więc będzie ok 

Tak też padało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
1 godzinę temu, Robroy napisał:

Axial zadziala byle bylo troche na plusie.

u mnie na razie przerwa z zabiegami, wczoraj posypalo troche

Ale jaki czas po zabiegu musi byc cieplo ? I jaka temperatura stosowales go ? 

I czy znaczne ochlodzenie w nocy 0 lub -1 po 3 dniach od zabiegu nie spowoduja ze nie podziala albk ze podziala slabiej?

Edytowano przez damianos95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
9 godzin temu, Sim95 napisał:

Na T1 pójdzie 0,9 l prochlorazu i 0,43 l fenpropidyny i do tego chciałem właśnie dać regulator. Zabieg planowałem na sobotę. Czy to jednak za wcześnie?

Co do do t1 1l ptochlorazu bylby lepszy ale jak tak ci z opakowań pasuje to moze tak zostac. Jeśli chcesz skracac co wedlug mnie nie jest konieczne to do soboty faza bedzie mniej więcej dobra. Ale kolanka raczej nie będzie jeszcze a to jest idealna faza na T1. Jak pogoda dobra bedzie po niedzieli to ja bym czekał jeszcze tak do wtorek środa i powinno byc idalna faza bo zapowiadaja ciepło i zboże ruszy szybko do przodu.

9 godzin temu, Ursus932 napisał:

To mogę już drugą dawkę walić ?

 

Zostały mi tylko 3 ha które nie zdążyłem jesienią ,i chyba wykorzystam to okienko pogodowe w sobotę , pójdzie 2l opal +2l chwastox turbo

Jak mocznik to jak najszybciej dawaj ale z saletra jeszcze bym sie wstrzymał z tydzień. Co do chwastoxow one lubią ciepełko i wątpię ze on zadziała w zadowalajacym stopniu bo noce to max 5oC a to za malo na chwastoxy. Pozatym chwastox żeby działał dobrze to musi mieć idealne warunki pogodowe. Ja już sie wyleczylem z chwastoxow. Nie wiem jakie masz chwasty ale zamiast chwasoxu moze pomyśl nad tribenuronem metylu? Na tą substancje beda warunki wsam raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
4 godziny temu, Michal014d napisał:

Co do do t1 1l ptochlorazu bylby lepszy ale jak tak ci z opakowań pasuje to moze tak zostac. Jeśli chcesz skracac co wedlug mnie nie jest konieczne to do soboty faza bedzie mniej więcej dobra. Ale kolanka raczej nie będzie jeszcze a to jest idealna faza na T1. Jak pogoda dobra bedzie po niedzieli to ja bym czekał jeszcze tak do wtorek środa i powinno byc idalna faza bo zapowiadaja ciepło i zboże ruszy szybko do przodu.

Jak mocznik to jak najszybciej dawaj ale z saletra jeszcze bym sie wstrzymał z tydzień. Co do chwastoxow one lubią ciepełko i wątpię ze on zadziała w zadowalajacym stopniu bo noce to max 5oC a to za malo na chwastoxy. Pozatym chwastox żeby działał dobrze to musi mieć idealne warunki pogodowe. Ja już sie wyleczylem z chwastoxow. Nie wiem jakie masz chwasty ale zamiast chwasoxu moze pomyśl nad tribenuronem metylu? Na tą substancje beda warunki wsam raz.

A czy w tej temperaturze co maja byc dobrze podziala florasulam pinoksaden i metsulfuron metylowy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181

@damianos95 pytasz o to samo, już z 3 dzień, Jak nadają temperatury w nocy powyżej 4 ,5 stopni to jedz i się nie zastanawiaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
8 minut temu, michal_19 napisał:

@damianos95 pytasz o to samo, już z 3 dzień, Jak nadają temperatury w nocy powyżej 4 ,5 stopni to jedz i się nie zastanawiaj...

Wiem ale mi chodzi przez ile dni taka temperatura ma sie utrzymywac bo wiadomo ze w dniu zabiegu alr czy nic sie nie stanie jesli temperatura od wtorku spadnie do 8-9 w dzien i 2-4 w nocy ? Czy srodek podzial poprawnie i zniszczy chwasty ?

Nikt nie potrafi mi odpowiedziec jednoznacznie na to pytanie nawet w sklepeie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181

Jak 5 nocy się utrzyma taka temperatura to super, ale jak minął te 3 dni też powinno zadziałać jak trzeba. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj