Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Nowy81    69

To faktycznie niekorzystnie.

9 minut temu, GRZES1545 napisał:

U mnie orinoko i meloman jak narazie zielono, miejscami końcówki listkow pogrążone jakby mrozem. 

Prawdziwa zima zweryfikuje w tym roku co te nowe odmiany warte, a kolejne zimy mogą być ciężkie.

Czemu tak uważasz?

Chiny Rosja, USa budują potężne lodołamacze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429
35 minut temu, Nowy81 napisał:

a z jakiego tytułu pleśń śniegowa :)?

Co lepsze kizeryt w granuli 120kg? czy dolistnie z byka 120kg dostarczy do rośliny to samo co kizeryt? Kizerytu póki co nie mam w pobliżu.

Mówią Ci coś niekorzystne skutki przezimowania czy coś w tym stylu? Ta pleśń wzięła się stąd że gruba warstwa śniegu leżała na niezamarzniętej ziemi. Mam ubezpieczenie od wszystkich możliwych opcji i teraz mam się pocałować?

37 minut temu, misio3p napisał:

Tomko siane w połowie października na pałę bez żadnej zaprawy bez grama pleśni, Orinoko siane 17.09 320 szt/m^2 praktycznie bez uszczerbku, natomiast Toledo z centrali siane 14.09 320 szt/m^2 wygląda tak:

eakjJot7FETwVwUxZTQc8nJmWJ6_1sec13ZHMoEZ

Z początku też uważałem, że to wina zaprawy, ale po kilku rozmowach raczej skłaniam się ku temu, że porażenie jest zależne od odmiany i trochę od terminu siewu.

Też to zauważyłem - siane w październiku - zielono; we wrześniu- pleśń 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429

Tylko kwestia jak to będą szacować bo np stwierdzą że 50% roślin żywych a co to mi daje jak trzeba i tak wszystko przesiać bo obsada będzie za niska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro wam pokaze fotki rotondo przed śniegiem było byle jakie a teraz az milo spojrzeć  drugiej odmiany nie pamiętam nazwy ale wszystko Kinto plus zaprawiane  . Po mrozach i śniegu ładniejsze  niż na jesieni czekam na weekendowy mroz i odpalam jelonka  z amazonem 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

U mnie wszystko zaprawiane kinto plus i do tego nawóz donasienny z intermagu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sezonie 19/20 testowałem 2 zaprawy i kinto  wypadło duzo lepiej mam dzialke 7ha na której było kinto srodek bez a z lewej jakis proszek  nie pamiętam  nazwy wiosną  było  ladnie  ale nie dało dało zrobić t1  bo susza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429

Octavio siane we wrześniu i Sopot siany ostatniego października. Będzie coś z tego? Za długo leżała gruba pokrywa śniegu i ziemia nie zmarzła

Resized_20210301_111512_3335.jpeg

Resized_20210301_111912_1468.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

To tylko pod pług szkoda ale nie odbuduje się . Za wcześnie siane .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628
34 minuty temu, krilan06 napisał:

A na ile % strat zgodzić się u szacującego? 

Ubezpieczenie chyba obowiązuje do 15 kwietnia i coś mi się wydaje, że wcześniej nie będą szacować.

Do tego zależy jaką opcję ubezpieczenia wybrałeś.  Jest chyba 17 i 25% ale mogę się mylić. 

Pszenżyto jest do likwidacji, więc tak powinni w decyzji stwierdzić i wówczas dostaniesz procent z polisy odpowiednio 17 lub 25 od kwoty ubezpieczenie.

I tu kwestia czy wybrałeś opcję najtańszą, wówczas potrącą 10% udziału własnego, czy z rozszerzoną franszyzą  bez udziału własnego. Tu dostaniesz całe 17 lub 25%.

Ja wybieram zawsze droższą opcję z rozszeżoną franszyzą i zniesienie udziału wĺasnego, bo wówczas są w razie szkody jakieś realne pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

@Krilan06 moje wygląda dużo gorzej. Jutro leci 300 kilo saletry. Jak Przez dwa tygodnie nic się nie zmieni pójdzie na to pszenżyto jare. Dużo pól w okolicy tak wygląda niestety. Jęczmień i rzepak wyglądają perfekcyjnie. Tylko niektóre odmiany pszenżyta oberwały. 

Edytowano przez Dawid727

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429
40 minut temu, Agrest napisał:

Ubezpieczenie chyba obowiązuje do 15 kwietnia i coś mi się wydaje, że wcześniej nie będą szacować.

Do tego zależy jaką opcję ubezpieczenia wybrałeś.  Jest chyba 17 i 25% ale mogę się mylić. 

Pszenżyto jest do likwidacji, więc tak powinni w decyzji stwierdzić i wówczas dostaniesz procent z polisy odpowiednio 17 lub 25 od kwoty ubezpieczenie.

I tu kwestia czy wybrałeś opcję najtańszą, wówczas potrącą 10% udziału własnego, czy z rozszerzoną franszyzą  bez udziału własnego. Tu dostaniesz całe 17 lub 25%.

Ja wybieram zawsze droższą opcję z rozszeżoną franszyzą i zniesienie udziału wĺasnego, bo wówczas są w razie szkody jakieś realne pieniądze.

Ja nawet nie wiedziałem że są jakieś opcje do wyboru, ale patrzę że mam 15% czyli szacunkowy przybliżony  koszt założenia uprawy.  I to jeszcze kolega mi ubezpieczał i sierota nic nie powiedział. Jedynie plon podałem na 7t po 700zł 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Ale pewnie masz 10% udział własny, czyli wielkie g. dostaniesz.

Ale zgłosić trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gdzie masz ubezpieczone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
1 godzinę temu, Dawid727 napisał:

@Krilan06 moje wygląda dużo gorzej. Jutro leci 300 kilo saletry. Jak Przez dwa tygodnie nic się nie zmieni pójdzie na to pszenżyto jare. Dużo pól w okolicy tak wygląda niestety. Jęczmień i rzepak wyglądają perfekcyjnie. Tylko niektóre odmiany pszenżyta oberwały. 

nadają jeszcze mrozy i opady śniegu jak azot ruszy to nie przemarznie a wjechać się da ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Byłem dziś na polu. Dobrze to to nie wygląda. Gdzie tylko jakieś zagłębienie terenu - wymokniete wszystko. Tam gdzie w miarę prosto to po d*pie nie dostało za mocno. Jeszcze te cholerne gringo snuje się po ziemi i do maja będzie tak byle jak wygladac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429
1 godzinę temu, deSilva napisał:

Gdzie masz ubezpieczone?

Concordia

 

Edytowano przez krilan06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

Najgorsze w tym wsxystkim to nie pieniadze tylko termin, będą ciągnąć i jak przyjdzie do przesiania to będzie późny kwiecień bo będą liczyć źe odbije.

Dlatego na zimę nie ubezpieczam bo szkoda zachodu.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Tak samo jak pszenica oberwie gradobiciem przed wykłoszeniem to jest mowa że odbije i cały h*j dadzą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429

W pzu tak miałem że "proszę zrobić zdjęcia i przesiać". Przyjechali, podałem ile powierzchniowo wymarzło i wpisali na tym areale 100% strat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj