Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

aro321    103

siej jak najwczesniej się da, przymrozki mu nie straszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20

saletra mocno może uszkodzić rośliny gdy one pobiorą azot a wystąpi przymrozek ??? Nigdy się z taka sytuacja nie spotkałem że zmroziło, więc pytam :D Jeszcze wielkiej wiedzy nie mam, dopiero w dorosłość wkroczyłem, ale się uczę :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73

Okolice terespola pszenżyto ruszyło białe przyrosty na korzeniach i widac nowe rozkrzewienia. Chyba trzeba będzie 1 marca cos sypnać albo rozlać z azotu. Mysle albo 100 kg saletrosanu albo 150 l. rsm 32. Skromne dawki ale to po to zeby nie głodzić rosliny a zbytnio jej nie pobudzić po jeszcze wcześnie. A koło 15 marca dorzucic 100 saletry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik87    16

czy gdy rozleje rsm oczywiscie na suche rosliny i pozniej zacznie padac deszcz to czy przypali mi zboże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
10 minut temu, Rafik87 napisał:

czy gdy rozleje rsm oczywiscie na suche rosliny i pozniej zacznie padac deszcz to czy przypali mi zboże?

To super scenariusz po rozlaniu rsm deszcz. Deszcz obmyje rosliny i żadnych przypalen nie bedzie i rsm pojdzie szybciej w ziemie. Pamietaj azot od 1 marca

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Można jeszcze jechać z kizerytem na oziminy teraz? I czy mieszać z saletrą czy dwa osobne przejazdy? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Ktoś już gotowy na jutro z nawozem??? Zastanawiam sie czy saletrę już sypać czy się nieco wstrzyma dość ładnie rozkrzewione jest, co radzicie? Planuje dać z 200 kg

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

co będziesz do jutra czekał,minutę po 24 dzida na pole 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

ja jutro jade, u mnie wegetacja już trwa z dwa tygodnie to na co ja mam czekac jak rosliny glodne


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73

Okolice terespola korzenie przybyszowe są młode listki są niby trzeba dokarmić a jak wrócą przymrozki wieksze i co wtedy. Sam siedze i sie zastanawiam co robić. Chyba podziele dawke startowa na pół. Dam 100 kg saletrosanu a za 10 dni w zależności od pogody 100 saletry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

a co ma sie stac jak podasz azot a wroca przymrozki? 


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

zalezy jaka forma azotu chyba saletrzana daje szybkiego kopa i bardziej uwadnia rosline  [ roslina asymiluje wiecej wody w górne partie  ] i przy mrozie - 6/7 moze zboże odchorować   jak sie myle to sprostujcie 

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

pamietam jeden rok w ktorym wiara poleciała wczesnie z azotem a potem przyszły przymrozki, Ci ktorzy polecieli szybciej wyszli na tym lepiej.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

to to samo,i raczej powinno być przedsiewnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Tak wygląda moje pszenżyto po zimie. Średnio 5-6 rozkrzewień.23.02 poszlo po 100kg kieseritu. Ile dac azotu? 200kg saletry na start wystarszy? Odmiana borowik posiane 350szt/m około 170kg.

20190218_140402.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2019 o 19:36, Matey napisał:

pamietam jeden rok w ktorym wiara poleciała wczesnie z azotem a potem przyszły przymrozki, Ci ktorzy polecieli szybciej wyszli na tym lepiej.

W mojej wiosce są tacy ludzie, którzy twierdzą,  że jak wysiejesz azot a potem przyjdzie mróz to wyparuje....😎

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
6 godzin temu, Szron88 napisał:

Tak wygląda moje pszenżyto po zimie. Średnio 5-6 rozkrzewień.23.02 poszlo po 100kg kieseritu. Ile dac azotu? 200kg saletry na start wystarszy? Odmiana borowik posiane 350szt/m około 170kg.

20190218_140402.jpg

Może byc 200 saletry. ja bym troche poczekał z tym azotem 6 rozkrzewien to jest dobrze po co roslina ma tworzyc wiecej pędów ktore odrzuci potem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj