Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

fezoi    170

Opal ma rejestrację tylko w pszenicy ozimej , to pewnie dlatego przepuścił 😊.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Ja będę leciał też z podobną mieszanką substancji. Wstrzelic się tylko w fazy i powinno być dobrze. Do T1 dodaje mikro i antywylegacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirrol    0

Witam ja mam zamiar w tym roku posiać saletrosan 26  tylko nie wiem czy mieszać z mocznikiem czy oddzielnie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Ja też na pierwszą dawkę daje w tym roku saletrosan 150 na ha. Nigdy nie dawałem tego nawozu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, rolnik31 napisał:

Ja będę leciał też z podobną mieszanką substancji. Wstrzelic się tylko w fazy i powinno być dobrze. Do T1 dodaje mikro i antywylegacz.

a jakie dawki  w t2 w l/ha myslisz dac tebu i epoksy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniusie23    10

Saletrosan ogólnie ok nawóz Stosowałem przez 3 lata Tylko pamiętaj że odpowiednio wcześnie trzeba zastosować bo saletrosan ma tylko 7% azotu szybkodzisłającego Ja w tym roku daje kizeryt na start a później saletrzak lub saletre Zobaczymy jaki stan plantacji po zimie będzie i jaka pogoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisnia-88-17    18

hej, mam pytanie czy znacie godne polecenia sklepy stacjonarne lub interenetowe gdzie mozna kupic tanio srodki ochrony roslin, z dobrym rabatem, dodam ze zakupy na kwote okolo 5 tys brutto , głównie herbicydy (axial, lancet) i fungi (mirage, yamato, kenzo, tilt, tebu, duett itp) jak chcecie piszcie na priv,

dzieki pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

obadaj ampol-merol, agrolok przez tel. dostaniesz ceny - a z reguły są sporo niższe niż w stacjonarnych sklepach w okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13
Dnia 10.02.2019 o 19:30, Szczerbatek902 napisał:

a jakie dawki  w t2 w l/ha myslisz dac tebu i epoksy ?

Tebu 250G/ha i azoksystrobina 125G chociaż nie wiem czy nie dodam jeszcze czegoś na T3 propikonazol ale to zależy od stanu plantacji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po raz pierwszy posiałam pszenżyto i czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak nawozić azotem (saletra 33,5%), gdzieś słyszałam żeby robić tylko dwie dawki trzecią żeby odpuścić czy to prawda. Dodam że klasa ziemi 3 i 4 i chciałabym osiągnąć plon 8 ton. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13
31 minut temu, małarolniczka napisał:

Po raz pierwszy posiałam pszenżyto i czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak nawozić azotem (saletra 33,5%), gdzieś słyszałam żeby robić tylko dwie dawki trzecią żeby odpuścić czy to prawda. Dodam że klasa ziemi 3 i 4 i chciałabym osiągnąć plon 8 ton. 

1 dawka zależne od stanu plantacji po zimie. 

2 dawka to w zależności od tego co chcemy osiągnąć i jakie mamy możliwości.

Z reguły ja sypię na pierwszą dawkę około 60kg czystego azotu druga dawka około 70kg.

Samo nawożenie to nie zapewni 8 ton. Trzeba również zadbać o ochronę przed chorobami czy szkodnikami. Dokarmianie mikroelementami czy tez skracanie. Na 8 ton potrzeba około 170kg czystego azotu. Zależne jakie mamy stanowisko i czy był stosowany obornik. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Bo w tym roku mam wcześnie zasiane pszenżyta i są dość rozwinietę. Obsada jest i rozkrzewienia. Z początku i tak wszystkiego zboże nie wykorzysta. Gdzieś kiedyś czytałem że nie powinno się przekroczyć jednorazowej dawki 60 kilogramów czystego azotu. Aczkowiek i tak się stosuje więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    364

W sumie to dobrze gadasz, jak dobrze się rozkrzewiło to nie ma potrzeby aż tak cisnąć z wysokością pierwszej dawki. Chociaż ja sieje w proporcjach 60:40 tak czy siak. 110-120 N w dwóch dawkach to max co dam, więcej na moich słabych glebach nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0134    28

ja tez u siebie na pszenzyto na 4,5 klasie daje do 120N bo więcej nie ma sensu a stosujesz zabiegi fungi i jakie plony uzyskujesz z pszenżyta u siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

2 zabiegi fungi i raz lub 2 skracanie. Zależy jaki rok ale azot do 150 kg. A teraz schodzę do 120 więcej nie będę dawać. Plon w zależności od roku od 4,5 do 8 ton na 5 klasie i 4 klasie częściowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    364

U mnie w zeszłym roku borowik sypał od 3 do 5 ton na V klasie przy około 110n bez ochrony grzybowej. Do forumowych plonów nie mam polotu hehe

Edytowano przez Karol06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Music    101
7 minut temu, rolnik31 napisał:

2 zabiegi fungi i raz lub 2 skracanie. Zależy jaki rok ale azot do 150 kg. A teraz schodzę do 120 więcej nie będę dawać. Plon w zależności od roku od 4,5 do 8 ton na 5 klasie i 4 klasie częściowo.

pH na jakim poziomie masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj