goodkat

ziemniaki bardzo wczesne

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam koledze jestem nowy tutaj ale już parę lat sądzę wczesne jak myślicie w tym roku da radę wcześniej wjechac. 

Ja mam volumie kiełki 3cm. Marabel kiełki 1.5 do dwóch centymetrów i zastanawiam się nad sadzeniem czy czekać jeszcze. woj.podkarpackie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, darsonspire napisał:

Dziwne pytanie. Wejdz w pole i zobacz czy jest mokro czy nie

No właśnie dziś tak zrobię i sprawdzę czy jest mokro czy nie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawe60    0

Ja dzisiaj zacząłem sadzenie nie jest mokro ziemia się rozsypuje ale jeszcze się nie kurzy.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie mam lorda z kiełkami 3cm chętnie bym go posadził jutro bo idzie wjechać tylko temperatura w moim regionie do końca marca max 12-15 stopni  i niemam wókliny aby je przykryć co robić sadzić czy czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kolego ryzyko jak niewiem. swoją droga skąd wiesz jaka temp. będzie do końca marca? może się tak odwrócić że szok . tylko mi nie mówcie że pod koniec kwietnia będą nowe po 4zl za worek 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123

Sadź, jak przepadną to będzie mniejsza podaż... Ziemniak musi mieć wygrzaną ziemię inaczej nie ma to sensu...


"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledze ja mam volumie kiełki 3cm marabel kiełki 2cm patrząc na pogodę w necie to do końca marca temperatury w nocy do minus 2 a wdzien do +12stopni i to wszystko pod frazeline p19 i myślę w tym tygodniu posadzić. Jak myślicie dobra decyzja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kolego u nas już sądzą kielka w ziemię bez przykryć ja wsadziłem w poniedziałek a koło mnie niektórzy w lutym a ty się pytasz czy pod włókninę sądzić! pod agryle tak ale normalnie głupota jest , tu zawsze jest opcja że dokryjesz i przeżyją a jak ci powschodzi i zobacza zero to opali a jak mruz to szkoda twojej roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly1906    3

Panowie podobno jest jakiś adapter do kombajnu bolko żeby lepiej odbierał zielsko. Macie może coś takiego bo nigdzie nie mogę znaleźć tego udogodnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.03.2019 o 20:17, Pawe60 napisał:

Ja dzisiaj zacząłem sadzenie nie jest mokro ziemia się rozsypuje ale jeszcze się nie kurzy.  

witam kolego ile sadzisz tego ziemniaka   i jakie  odmiany   i czy przykrywasz go 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

włókniny wam przeżyły te wiatry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

u mnie nawet ok, ale przywalone ziemia tak że nie wiem jak to będzie odkrywać. ogólnie u mnie krajobraz jak po bitwie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszbyk    60

My mamy 15 arow pod przykryciem ale wiatry cale szczescie nie ruszyly wklokniny ale recznie obsypana i udeptana, natomiast u nas na wsi dachy pozrywalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawe60    0

Ja daje ale makroelementy NPK i nie na rajke ale do środka żądki  

Do RobertGolenia 

sadze 1 ha wczesnego Colomba Carera  i Denar 

Przykrywam 80ar

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawe60 napisał:

Ja daje ale makroelementy NPK i nie na rajke ale do środka żądki  

Do RobertGolenia 

sadze 1 ha wczesnego Colomba Carera  i Denar 

Przykrywam 80ar

 

ja około hetara w tym roku posadzę mam saletrę i rzucę z rozsiewaczem i zastanawiam się nad Bontar rzucić. a do środka żądła Makroelementy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diwad890 napisał:

23g dobra bedzie czy za gruba? i czym by tu je zaprawic zeby kiełkow nie upalić?

chodzi ci o frazeline ja mam p19 i jest dóbrze przy minus 5 te co pyły przykryte nic nie zrobiło a te odkryte złapał przymrozek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PokladWlkp
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto....ew__getlastpost
       
      Wątek o cenach ziemniaków w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto....iemniakow-2013/
       
      Witam. Interesuje mnie ceny ziemniaków? Jakie sa obecnie u Was, a także jak prognozujecie na kilka najbliższych miesięcy, czy cena pójdzie jeszcze w górę? Interesują mnie oczywiście odmiany jadalne. Jak wg Was jest z ilością ziemniaków w Polsce? Czy jest ich wystarczająco? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj