Polecane posty

mtz82r96    4

Nie chcę zakładać nowego tematu, więc piszę tutaj. Poszukuję sita do śrutownika bijakowego. Sito to zbudowane jest z siatki plecionej z drutu stalowego o grubości ok 1,5-1,6 mm i oczku 3 mm. Tu https://www.google.p...ione%2F;600;399 poglądowy rysunek o jaki rodzaj siatki mi chodzi. Gdzie mogę takie sito kupić lub ewentualnie, gdzie mogę kupić taką siatkę w większym wymiarze. Ile to może kosztować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudy112    0

takie sito do śrutownika bijakowego? Nie słyszałem jeszcze o takim. Do jakiego młynka go potzrebujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz82r96    4

Śrutownik to jakiś stary bijakowy niemiecki, nie pamiętam w tej chwili jaki, musiałbym sprawdzić. Sito 46 cm x 22,5 cm.

post-18836-0-20812600-1391598224_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiu21692    2

gdzie mogę kupić sito do rozdrabniacza ssąco tłoczącego bin ? interesuje mnie sito od 3mm w górę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgal    3

Zastanawiam się nad zakupem śrutownika i mieszalnika - co myślicie o urządzeniach firmy Osuch lub takiej firmy z Radziejowa na olx się wystawia - to chyba coś made in garage - link https://www.olx.pl/oferta/srutownik-ssaco-tloczacy-7-5kw-rozdrabniacz-do-ziarna-mieszalnik-CID757-IDiai75.html#85379f7ef3;promoted .

Szukam czegoś nie za drogiego - wiem, że dozamech czy m-rol albo zuptor są lepsze ale też droższe, a będę miał to śrutowania i mieszania w roku tylko ok. max 30 ton - teraz śrutuje bijakiem do worków ale już mam dosyć dźwigania tych worów i kurzu - chce sobie poprawić warunki.
Nie musi też za dobrze zasysać bo mam blisko 4-5 m - a zresztą chyba dorobię jakiś kosz zasypowy. więc starczy jedno komorowy śrutownik - zresztą (tak gdzieś czytałem) chyba są lepsze bo nie przypalają białka.

I jeszcze co za różnica pomiędzy 7,5 kw a 11 kw - oprócz mocy - szybciej śrutuje ?

Podsumowując co mylicie o tym z Osucha oraz Radziejowa na olx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355

Witam. Mam pytanie dotyczace obrocenia nozy w mieszalniku m-rol czy ktos juz to robil jesli tak to prosze o porady. Czy trzeba ten srodek sciagaczem sciagnac i jak wyjac noze zeby obrocic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

chyba w śrutowniku

podejrzewam że jest jak w dozamechu( firmy sąsiadują przez płot). U mnie ten środek czyli głowica musiałem uderzyć jak pierwszy raz zmieniałem noże. Jak puści to bez problemu się wsuwa i wysuwa. W głowicy noże są na sworzniach. Odkręcasz sworzeń, wysuwasz, obracasz nóż. Tylko patrz dobrze jak rozkładasz bo te podkładki muszą być tak samo złożone.

Normalnie to z pół godziny roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355

U mnie na tej glowicy jest klin i nie wiem wlasnie czy obedzie sie bez sciagacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

zawsze jest klin. Inaczej silnik by się kręcił a głowica by stała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167

U mnie na tej glowicy jest klin i nie wiem wlasnie czy obedzie sie bez sciagacza.

bez sciagacza nie zdejmiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez oFsik
      Witam, jaką i za ile można kupić, nową sieczkarnie do bizona z056?
    • Przez usiu4513
      witam jak wyczyscic bak w ursusie c 330? na spodzie i na sciankach jest duzo syfu :// zatyka on kranik przez co ciagnik traci na mocy bo niedostaje odpowiedniej dawki paliwa . ten syf wyglada jak trociny i jeszcze na spodzie zrobiła sie jakaś maż prosze doradzcie
    • Przez Landfarmer
      Nie wiem czy zakładam temat w dobrym dziale i jeśli nie to proszę o przeniesienie do właściwego tak jak w temacie z które z powyższych urządzeń jest lepsze/wydajniejsze przy robieniu śruty zbożowej,
      Z góry dzięki za odpowiedzi
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
    • Przez larysto
      Witam. 
      Co może być przyczyną że dno śrutownika (gdzie znajduje się ośka wraz z łożyskami) oraz szajba od pasków klinowych po kilku minutach pracy nagrzewają się ? Dodam że w przeciągu półtora roku wymieniłem już dwa razy ośkę wraz z łożyskami  i widzę że dalej się grzeje. Czyżby przyzczyną mogło być wadliwie wytoczone dno w które wkłada się ośkę wraz z łożyskami ??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj