Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Alexander
rolnik039    137
1 godzinę temu, kamil800 napisał:

No i zgadles. Jedno pole 2,5ha 5t a drugie 2,5ha jakies 5,5t ale tam gdzie bylo 5,5 to jest z 15% odpadu a tam gdzie 5t jest ponizej 10% odpadu

Podobnie moja wyglądała 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lajkzxc    65
55 minut temu, rolnik039 napisał:

Podobnie moja wyglądała 

Czyli nie jest źle,   większość na agrofoto młóci około 2,5t z ha🙂 

  • Like 2
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Trzech co miało lepsze plony dowartościowuje się na forum.

Trzydziestu którzy mieli do tony zamykają w tym roku sezon milczeniem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik039    137
19 minut temu, Sylwi napisał:

 

.

 

19 minut temu, Sylwi napisał:

Trzech co miało lepsze plony dowartościowuje się na forum.

Trzydziestu którzy mieli do tony zamykają w tym roku sezon milczeniem.

No widzisz a ty za to nie masz co zrobić ani się dowartościować ani milczeć 

Edytowano przez rolnik039

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965

Jak przebiorą to trochę  z tych ich 2 ton  z hektara będzie korekta bo fasola to nie zboże a zwłaszcza jasiek bo  drobna cięższa  na 4,5 tonowej przyczepie na płasko równo z burtami jak by łatą  z ciągnął  będzie około 3 ton  czystego i to nie może być więcej odpadu jak 10 %

Fasola z 4  hektarów na przyczepie 8 tonowej  3 zbiorniki z mastera pełne  plon czystej będzie w granicach 5/5,5 t . Max

IMG_20220826_180916.jpg

Edytowano przez Zbyszek3939
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik039    137
38 minut temu, Zbyszek3939 napisał:

Jak przebiorą to trochę  z tych ich 2 ton  z hektara będzie korekta bo fasola to nie zboże a zwłaszcza jasiek bo  drobna cięższa  na 4,5 tonowej przyczepie na płasko równo z burtami jak by łatą  z ciągnął  będzie około 3 ton  czystego i to nie może być więcej odpadu jak 10 %

Fasola z 4  hektarów na przyczepie 8 tonowej  3 zbiorniki z mastera pełne  plon czystej będzie w granicach 5/5,5 t . Max

IMG_20220826_180916.jpg

Ładna nie jest aż tak dużo odpadów u mnie trochę więcej jest 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965

Ta po  deszczach ścięta  to  nie jest zła i plon nie najgorszy jak na ten rok  a 3,5  hektara mam  którą  ściąłem przed deszczami i tam już jest więcej odpadu i plon dużo słabszy około 1 tony czystego  no ale pole polu nie jest równe .

Edytowano przez Zbyszek3939
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Dokładnie jest jak Zbyszek pisze. U mnie na 4 przyczepie jest tak z 10,15 cm niżej wierzchu burty to tak liczę od 2 do 2,5 tony. Nie ma co ubarwiac i dodawać sobie bo to oszukiwanie samego siebie. Jest jak jest taki rok. Każdy inaczej zadbał, każdy inne pola ma, inaczej rozłożyły się opady. Cóż. Może za rok będzie lepiej. 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965

Dokładnie tak jest  są rejony gdzie poszło ze 2 deszcze więcej i  jak ktoś zasiał  na lepszym polu gdzie dawno nie było fasoli to tam plony są o wiele lepsze no i póżniejszy  siew  w tym roku  też maił  wpływ na plon na + ,   fasole które  powschodzili  w czerwcu na przesuszonych rolach  siane koło 10 maja  i ścięte  dopiero  kilka dni temu  mają o wiele więcej strąków i tam plon będzie o kilka metrów więcej z hektara .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Na polu gdzie dawno nie było fasoli są lepsze plony? Dlaczego? Ja zaobserwowałem wręcz odwrotnie, że siejąc fasolę drugi raz i kolejny jest ładniejsza niż zasiana pierwszy raz. Ale u mnie 4 klasa ił, no może trochę 3b.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

Teoretycznie im częściej fasola czy inna roślina strączkowa tym więcej bakterii brodawkowych w ziemi zostaje, a w związku z tym fasola powinna coraz to lepiej plonować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965
16 minut temu, sylwek23111 napisał:

Na polu gdzie dawno nie było fasoli są lepsze plony? Dlaczego? Ja zaobserwowałem wręcz odwrotnie, że siejąc fasolę drugi raz i kolejny jest ładniejsza niż zasiana pierwszy raz. Ale u mnie 4 klasa ił, no może trochę 3b.

Jak zasiałeś 2 raz z rzędu ale wcześniej jej nie było na pewno ileś tam lat to będzie lepsza niż w pierwszym roku po długiej przerwie , a zasiej fasolę  2 raz z rzędu  tam gdzie była siana  z 10 lat  co 2 rok to zobaczysz  jaki będziesz miał plon. 

Edytowano przez Zbyszek3939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    142

Wcale sie nie musze dowartosciowywac tylko mowie jak jest. Wiem ile bedzie na tej przyczepie bo tyle samo bylo nasypane na niej rok temu i bylo 5t i pokrywa sie to z "wyliczeniami" operatora mastera po zbiornikach. Ale odpadu bedzie duzo. Tak jak pisalem. Tam gdzie dala wiecej bedzie z 15% bo nie dosc, ze zabolala to trafiaja sie nawet ziarka ladne ktore maja kielka. Juz calkiem jej odwalilo. Raz, ze nie bylo duzych deszczy a te co byly to przestala niewycieta a mimo to jeszcze potrafila pokielkowac. W tamtym roku wszystkie te zlewy stala niewycieta i nie widzialem nawet ziarka z kilkiem. 

Na pocieszenie napisze, ze okoliczny handlarz daje 7zl a jak ON juz daje 7zl to pewnie juz mozna znalezc takiego co da 8 ;)

A slyszal moze ktos, czy jest gdzies handlarz co bierze fasole w przechowalnictwo/depozyt? 

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965

Praktycznie już wszyscy jak  jeden mąż  dziś dają 7 zł nie oficjalnie  już więcej .

17 minut temu, kamil800 napisał:

Wcale sie nie musze dowartosciowywac tylko mowie jak jest. Wiem ile bedzie na tej przyczepie bo tyle samo bylo nasypane na niej rok temu i bylo 5t i pokrywa sie to z "wyliczeniami" operatora mastera po zbiornikach. Ale odpadu bedzie duzo. Tak jak pisalem. Tam gdzie dala wiecej bedzie z 15% bo nie dosc, ze zabolala to trafiaja sie nawet ziarka ladne ktore maja kielka. Juz calkiem jej odwalilo. Raz, ze nie bylo duzych deszczy a te co byly to przestala niewycieta a mimo to jeszcze potrafila pokielkowac. W tamtym roku wszystkie te zlewy stala niewycieta i nie widzialem nawet ziarka z kilkiem. 

Na pocieszenie napisze, ze okoliczny handlarz daje 7zl a jak ON juz daje 7zl to pewnie juz mozna znalezc takiego co da 8 ;)

A slyszal moze ktos, czy jest gdzies handlarz co bierze fasole w przechowalnictwo/depozyt? 

Marciniuk  w Modryniu  bierze w depozyt spoko gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    142

Kurde troche daleko mam do modrynia, 30km:/ ja sprzed hrubieszowa od chelma

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965

No to  ciężko  będzie  bo w depozyt nie chcą się  bawić  z drugiej strony co to jest 30 kilometrów ,  a jak ten  z Białopola .

Edytowano przez Zbyszek3939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    142

No bede musial podzwonic popytac moze wezma. W sumie to im na reke bo towaru w tym roku duzo nie ma a tu juz by mial zaklepane kilka ton

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Wszystko zależy czy ma miejsce magazynowe. Niby towar ma zaklepany ale bierze też ryzyko na siebie bo niech strakowiec się zagniezdzi tylko i będzie mial ze 100 ton fasoli od różnych rolników i każdy wiadomo kiedy indziej sprzedaje. Jeden z grudniu, drugi w maju. Na bieżąco jak kupuje to i na bieżąco sprzedaje. Nie żebym bronił handlarzy teraz tylko mówię jak jest i że nie każdy właśnie się godzi na przechowywanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik039    137
8 godzin temu, Zbyszek3939 napisał:

No to  ciężko  będzie  bo w depozyt nie chcą się  bawić  z drugiej strony co to jest 30 kilometrów ,  a jak ten  z Białopola .

1 bierze ale połowę sprzedajesz i połowę bierze w depozyt 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlody311    4

Przebieracie w tym roku fasole czy trzymacie nieprzebierana? 

Ciekawe czy w tym roku tez będą odliczac jakis % z przebranej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Mlody311 napisał:

Przebieracie w tym roku fasole czy trzymacie nieprzebierana? 

Ciekawe czy w tym roku tez będą odliczac jakis % z przebranej. 

Znajomy sprzedał trochę fasoli to nie miał żadnych odliczeń z przebranej mimo że miał wilgotną fasolę 20,5%

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9

Panowie mam pytanko jest plan szparagowke zasiac na wiosne ,teraz byla pszenica sloma zostawiona i prysnieta lancetem.Jak to jest w praktyce po lancecie fasola da rade czy odpuscic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj