Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Alexander
Renault85-15TX    190

Mało kolego wiesz na temat czy jasiek jest czy go nie ma. Przejedz się po wioskach to sam się przekonasz że jest go masa. Na każdej wiosce po 2 tiry zbierzesz i teraz zam sobie policz ile takich wiosek jest na Lubelszczyźnie to się przekonasz kto miał rację. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Skupuje juz Sława? nie brali ostatnio bo zasypani byli. Pan J. C. prawdopodobnie daje wiecej za fasole. Z tego co mi wiadomo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wronex85    0

Slawe ruszyla ze skopem od wczoraj


ale tez upychają po wiatkach i rampach bo nie maja zbytu cos tam ma trochę pujsc towaru na Wlochy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrath    0

jaś powyżej 110 ziaren 2,7, czerwona 3,5, Igołomska 2,8 ceny netto woj. świętokrzyskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Stara W. coś wam mówi? Tylko on już tu nie kupuje , tutaj niejaki p. S już mieszka i też bierze fadole. P. C w Zamościu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

A to ten :-) tyle co ja się najeździlem za faktura a potem za przelewem to nie chce go więcej widzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49
Napisano (edytowany)

Ale najwięcej płaci. Dzis jechał czarnym mustangiem. Ku.... ale fura :o Do tego indywidialna tablica rejestr. Skubany.

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1559

500zł dodatkowo i rejestracja jest jaka chcesz. Mnie najbardziej martwi to że wszyscy lecą w kulki z rolnikami. Może gdybyśmy założyli jakąś spółkę i wywozili fasole w dużych ilościach w odpowiednie miejsca to by to miało swój cel.A tak to jestesmy uzależnieni od ceny którą dają handlarze. Jako dłuższy interesant w tej sprawie to jestem zażenowany sytuacją istniejącą na tym chorym rynku :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

500zł dodatkowo i rejestracja jest jaka chcesz. Mnie najbardziej martwi to że wszyscy lecą w kulki z rolnikami. Może gdybyśmy założyli jakąś spółkę i wywozili fasole w dużych ilościach w odpowiednie miejsca to by to miało swój cel.A tak to jestesmy uzależnieni od ceny którą dają handlarze. Jako dłuższy interesant w tej sprawie to jestem zażenowany sytuacją istniejącą na tym chorym rynku :-/

2500k taka tablica. Szukaj kupca z zachodu i robimy zbiór fasoli dla niego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Mozna. Ja znajde kilku :) wy po kilku, sciągamy tira i ładujemy :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836

dzisiaj słyszałem od kumpla co rozgląda się za limitem do ksc, że bardzo dużo ludzi właśnie poszukuje limitów aby posiać więcej buraka kosztem właśnie fasoli.. bo jakby nie patrzeć burak najpewniejszy pieniądz zarobi, a tutaj przy fasoli nie dość że nakładów trochę jest, to pózniej albo susza przesądzi o plonie, czy też jakieś deszcze w okresie zbioru, czy chociażby przy siewie, czy śmietka nie wpierdzieli.. a burak jednak mimo suszy u nas chyba mało komu mniej niż 50t/ha oddał, bo nie mówię o takich co jakiś nawóz dał, coś tam posiał i coś opryskał.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49
Napisano (edytowany)

No skoro poza kwotowe buraki mają cene ustalona 100zł to bedą siac sporo! Dużo od ludzi słyszałem ze zwiększą areały buraka  kosztem fasoli


U mnie za areału 1,30ha buraka 800 z groszami dał :) a fasola co ? całe g....

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

no tak , a co do czego zwiększą ilość fasoli.. znamy to już jeden - drugi zrezygnuje to trzeci dowali za nich wszystkich. Na Ul. ludzie po 1 zeta będą siać są strasznie zakochani w tej roślinie.. i wiem co mówię 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836

poza kwotowe na 100zł? to chyba te co tam się dodatkowo zakontraktuje, bo jak normalnie Ci wyjdzie ponad limit to po 45zł.. dziwne to dla mnie aby po tej cenie kontraktować więcej tzn 100zł, no chybaże ktoś ma xx ha buraka to ilościowo jakiś tam pieniądz zostanie, bo i przy cenie podstawowej co jest to szału nie ma, ale pewny jakiś pieniądz przynajmniej. 

 

są tacy fanatycy bo raz x lat trafi się cena 5-7zł i uda im się drożej sprzedać, ale to nic, że średnia z tych 5 lat to wyjdzie może 3-3,5 jednostkowo, ale licząc na areał jak np jednego roku odda 2,5t po 3,5 a drugiego 1t po 3zł... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cradle    31

Burak poza kwotowy to po 95zł, związkom nie udało się wynegocjować na ten rok po 100...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

No to gdzie tu sens podpisywać po tej cenie!!! A podstawa ile na ten rok w KSC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIZULEK    8

Miałem kilka ha buraków i myślę że zasieję więcej po dokontraktowaniu a powieszchnię fasoli zmniejszę , cena , jeśli się nie mylę 135/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj